Home > Zpravodajství > pozvánky > Do Plzně pro důležité body ve Skokovém poháru

Do Plzně pro důležité body ve Skokovém poháru

Ve dnech 7. – 9. září bude kolbiště Jezdeckého klubu Slavia VŠ Plzeň hostit již 9. kolo extraligového seriálu v parkurovém skákání – Skokový pohár České pojišťovny 2012. Velká cena Plzně se pojede v neděli v 15 hodin a právě body získané v této soutěži na nejvyšším stupni obtížnosti T** (150 cm) by mohly hrát velmi významnou roli pro finálový závod na konci září v Hořovicích na Berounsku.

Velkou šanci dostat se na vedoucí pozici v žebříčku jezdců bude mít Hana Pokorná. Ta ztrácí na Jiřího Skřivana pouhé čtyři body. Současný lídr však v Plzni bude z důvodu plánované zahraniční dovolené chybět, a tak jeho soupeřka má usnadněnou cestu k vrcholu. K tomu, aby jej předstihla, jí stačí s pohárovým koněm dokončit alespoň na devátém místě. Jak ona, tak Skřivan totiž již dříve dosáhli počtu šesti bodovaných výsledků, což znamená, že při každém dalším úspěchu se jim nejnižší bodové skóre škrtá. V případě Hany Pokorné by to byly dva body z květnové Velké ceny Kolína. „Moc se do Plzně těším a doufám, že se nám tam s Chanellem bude dařit. V pondělí jsem s ním poprvé více pracovala, jelikož jsem se o víkendu vrátila z dovolené. Tu jsme si s rodinou naplánovali přesně mezi dvěma Velkými cenami Skokového poháru,“ prozradila úspěšná jezdkyně a matka tří dětí Hana Pokorná.

Hana PokornáHana Pokorná

V Plzni nebudou chybět ani další jezdci z první desítky. Průběžně třetí Jiří Hruška si přiveze Mr. Voxe a napodruhé se s ním pokusí takticky zabodovat, aby jej mohl případně vzít do finále pro nejlepší čtyři jezdce, jež si mezi sebou vystřídají své koně. „Při minulém kole na Ptýrově nám to bohužel nevyšlo. Třikrát jsme chybovali a to stačilo jen na 31. místo. Doufám tak, že tentokrát se mezi nejlepší patnáctku vejdeme, abychom alespoň jeden symbolický bod obdrželi,“ uvedl Jiří Hruška. Do finále si totiž jezdec může vzít pouze takového koně, s nímž bodoval v soutěži na stupni „T“. To se Hruškovi zatím podařilo jen s jeho stájovou jediničkou – Aristem Z, jehož se mu ostatním půjčovat nechce.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Jiří Hruška a Aristo ZJiří Hruška a Aristo Z

Výše uvedená trojice jezdců má finálovou účast téměř jistou. Ostatní se ještě musí hodně snažit. Čtvrtým finalistou je aktuálně Jan Studnička. Pokud by ovšem v Plzni nebodoval, mohl by se rázem ocitnout v ohrožení. Při zisku maximálního počtu 18 bodů má totiž šanci dohnat jej, nebo dokonce předstihnout, hned pět jezdců – Jiří Luža, Jaroslav Jindra, Jan Štětina, Martin Matějka a Ludvík Jandourek. Až na dva posledně jmenované si všichni přihlásili do Velké ceny Plzně po dvou koních, a tak po sobotní generálce na středně těžké obtížnosti bude následovat důležité rozhodování, koho z nich určit pro případné bodování. Ludvík Jandourek si rovnou vybral Viga 1, s nímž zvítězil v srpnové Velké ceně Ptýrova. „S Casiem Karsit plánuji startovat o týden později ve Velké ceně Frenštátu, kde se mu daří více. Vloni jsme tam společně zvítězili a právě tento výsledek mi tehdy zajistil finálovou účast,“ zdůvodnil Jandourek. „I když šance nejsou nijak zvlášť výrazné, pokud nám bude sportovní štěstí přát, vyjít by to mohlo i tentokrát,“ dodal.

Ludvík Jandourek a Vigo 1Ludvík Jandourek a Vigo 1

O důležité body se bude bojovat i v rámcových seriálových soutěžích – Kolowrat Junior Cup a Equiservis Amateur Tour. Amatérští jezdci budou nejprve v pátek sbírat body pro postup do sobotního kvalifikačního finále, a v něm pak již půjde o start ve velkém hořovickém finále. Jezdci do 18 let mají na každý ze tří dnů naplánovánu jednu soutěž, přičemž ta sobotní bude tradičně hodnocená dle stylu jezdce.  V jejich případě se počítají do průběžného žebříčku body ze všech soutěží.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

„Pro diváky i jezdce jsme připravili kromě jedenácti parkurových soutěží také bohatý doprovodný program. Jeho přesnou skladbu v těchto dnech stále dolaďujeme, ale již mohu předeslat, že se návštěvníci mohou těšit na ukázky jízdy v dámských sedlech, na fríské koně v zápřeži, tzv. elektrického býka a různé další atrakce pro děti. Pro účastníky ještě chystáme zábavný program na sobotní večer,“ uvedl tajemník závodů Jan Stroner. Podrobnější informace najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Na film Váňa s Váňou v Pardubicích
Následující: Nejkrásnější kůň ČR evropským šampiónem
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...