Home > Zpravodajství > domácí sport > Do Suché zavítali drezurní jezdci

Do Suché zavítali drezurní jezdci

Prosluněnou neděli 28. května na Suché vyplnily opět jezdecké závody – tentokrát však drezurní. Dle rozpisu se uskutečnilo celkem šest soutěží, které se jely dle drezurních úloh Z1/2016, DU-A/2016, DU-B/2016, DD/2017, DJ/2016 a JU/2016.

Dopolední program zahájila soutěž v drezuře stupně „Z“, která se jela dle úlohy Z1/2016. Nejlepšího výsledku dosáhla Nikola Žďárská a Dragonheart reprezentující JK Flamenco Sloupno. Jejich procentuální výsledek byl 60,588 %. Druhá ve výsledkové listině byla Nela Havelková a Pírko (JS Slavíkov), třetí Bc. Kateřina Holomková a Bon Voyage 1 (JO Stáj Dvořák Čistá).

Lucie Miřejovská a Garocky. Foto: Michaela Javůrková

Nejvíce obsazená soutěž, drezura dle úlohy DU A/2016, měla na startovní listině 15 dvojic. Nejlépe se rozhodčím prezentovala domácí Miroslava Skřivanová v sedle Cheirona 1 (Stáj Manon), obdržela hodnocení 61,154 %. Na druhém místě dokončila Bc.Kateřina Holomková, třetí byla Nela Havelková.

Třetí soutěži, drezuře dle úlohy DU B/2016, dominovala Vladimíra Pechanová a Riva Riva (JS Pastviny Pilníkov). Jejich výsledek činil 62,667 %. Stříbrné umístění získala Miroslava Skřivanová a Cheiron, třetí byla Kateřina Horáková a Kassiopa (JC Rusek).

Čtvrtá soutěž byla drezura stupně „L“ DD/2017. Z Bohuslavic nad Metují si přijela pro vítězství Šárka Kosařová v sedle Rusalky 2, dosažená procenta se zastavila na 65,833 %. Vladimíra Pechanová a Riva Riva byla druhá, třetí místo obsadila Lucie Příhodová a Alabama 3 (JK PAM).

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

Druhou „L“ drezurou byla soutěž, která se jela dle úlohy DJ/2016. Zde se nejvíce dařilo Lucii Příhodové sedlající Alabamu 3, která obdržela 63,802 %. Na pomyslný druhý stupínek by vyskočila Pavlína Dušková a Catalef (JK Dolní Přím), třetí místo obsadila Ivana Smetánková a Kasper P (JS Mnětice).

Vrcholem odpoledne byla drezura stupně „S“ JU/2016. S 63,676 % zvítězila Lucie Miřejovská a Garocky (JS Mnětice). Druhé místo s 61,470 % vybojovala Iva Hejlová a Tara Kinská (Stáj Markovice), třetí místo s 60,637% obsadila Monika Veselá a Walter 1 (Stáj Roman Veselý).

Děkujeme všem za účast, příjemnou atmosféru a těšíme se při další jezdecké akci!

Autor: Michaela Javůrková

drezura Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: První vítězství ve Velké ceně ČSP pro Jana Chýleho
Následující: VII. den metropolitní sezóny: LADIES DAY 65. Mironet Velká červnová cena, 14. Cena Nory Jeane

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Štětina opět vítězem ČSP. V Litomyšli byl nepřemožitelný s Gylordem-S

Jan Štětina prožívá skvělé sportovní období. Stejně jako před dvěma týdny v Hradištku u Sadské dokázal v Suché u Litomyšle ovládnout Velkou cenu Českého skokového poháru. Tentokrát nenašel přemožitele v sedle Gylorda-S. Jan Štětina a Gylord-S. Foto: Zenon Kisza Ze sedmadvaceti dvojic, které nastoupily v neděli 9. června do Velké ...