Chci zde mít svou reklamu
Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Do Zduchovic se vrací halové soutěže spřežení

Do Zduchovic se vrací halové soutěže spřežení

Ve středočeských Zduchovicích se v neděli 12. března odehraje poslední předfinálové vozatajské kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017. Hala areálu nedaleko Kamýku nad Vltavou zažije soutěže spřežení po dlouhých třech letech…

Čtvrté vozatajské kolo seriálu Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace se odehraje v neděli 12. března ve Zduchovicích. Tamní hala hostila poprvé soutěže spřežení při svém premiérovém ročníku, což bylo v roce 2014. Následovalo období skokových a drezurních závodů, aby se do ní po třech letech vrátily kočáry.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Závodit se tedy bude v moderní nové hale o rozměrech 32 x 66 metrů s kvalitním povrchem ze speciální směsi písku a materiálu Clopf&Fiber. Rozpis nabídne tradičně tři soutěže bodované do pohárového žebříčku, a to pro jednospřeží, dvojspřeží a královskou disciplínu čtyřspřeží. Vedle nich se také budou konat dvě klání hobby jezdců v kategorii dětí a v kategorii jednospřeží.

Závody jsou pro jezdce otevřené k přihlašování až do 9. března, a před Jezdeckým festivalem v Lysé nad Labem, kde seriál zakončí finále, jde o poslední možnost nasbírat cenné body. Žebříček túry pro jednospřeží vede před čtvrtým mítinkem Milan Domes s náskokem čtyř bodů na Markétu Sedlinskou a Dominika Brumovského na druhé příčce. Jaroslav Juráň drží dokonce dvě průběžná vedení. Je na prvním místě mezi páry i čtyřkami. Ve dvojspřeží ho stíhají Milan Domes a Petr Vlašic. Ten je druhý také v bodování čtyřspřeží. O pět bodů za ním je na třetím místě Jaroslav Jandl.

Čtěte také:  Mezinárodní výstava Koně v akci přivítá své návštěvníky už za měsíc!

Obecně se dá konstatovat, že rozdíly jsou minimální, takže vítězství ve Zduchovicích oceněné deseti body může pořadím výrazně zamíchat. Některým vozatajům se navíc poprvé začnou vyškrtávat nejhůře bodované výsledky, a tak se dá lépe útočit ze zadních pozic.

Začátek programu čtvrtého kola Zimního Jezdeckého poháru ČJF se stanoven předběžně na 9.00 hodinu.

ČJF halové závody spřežení Zduchovice Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Při zajištění zraněného koně v Radotíně asistovaly tři jednotky hasičů
Následující: Vozatajský den při festivalu se společností MANMAT

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...