Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Do Zduchovic se vrací halové soutěže spřežení

Do Zduchovic se vrací halové soutěže spřežení

Ve středočeských Zduchovicích se v neděli 12. března odehraje poslední předfinálové vozatajské kolo Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace 2017. Hala areálu nedaleko Kamýku nad Vltavou zažije soutěže spřežení po dlouhých třech letech…

Čtvrté vozatajské kolo seriálu Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace se odehraje v neděli 12. března ve Zduchovicích. Tamní hala hostila poprvé soutěže spřežení při svém premiérovém ročníku, což bylo v roce 2014. Následovalo období skokových a drezurních závodů, aby se do ní po třech letech vrátily kočáry.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Závodit se tedy bude v moderní nové hale o rozměrech 32 x 66 metrů s kvalitním povrchem ze speciální směsi písku a materiálu Clopf&Fiber. Rozpis nabídne tradičně tři soutěže bodované do pohárového žebříčku, a to pro jednospřeží, dvojspřeží a královskou disciplínu čtyřspřeží. Vedle nich se také budou konat dvě klání hobby jezdců v kategorii dětí a v kategorii jednospřeží.

Závody jsou pro jezdce otevřené k přihlašování až do 9. března, a před Jezdeckým festivalem v Lysé nad Labem, kde seriál zakončí finále, jde o poslední možnost nasbírat cenné body. Žebříček túry pro jednospřeží vede před čtvrtým mítinkem Milan Domes s náskokem čtyř bodů na Markétu Sedlinskou a Dominika Brumovského na druhé příčce. Jaroslav Juráň drží dokonce dvě průběžná vedení. Je na prvním místě mezi páry i čtyřkami. Ve dvojspřeží ho stíhají Milan Domes a Petr Vlašic. Ten je druhý také v bodování čtyřspřeží. O pět bodů za ním je na třetím místě Jaroslav Jandl.

Čtěte také:  Jezdecké přilby - oficiální vyjádření ČJF

Obecně se dá konstatovat, že rozdíly jsou minimální, takže vítězství ve Zduchovicích oceněné deseti body může pořadím výrazně zamíchat. Některým vozatajům se navíc poprvé začnou vyškrtávat nejhůře bodované výsledky, a tak se dá lépe útočit ze zadních pozic.

Začátek programu čtvrtého kola Zimního Jezdeckého poháru ČJF se stanoven předběžně na 9.00 hodinu.

ČJF halové závody spřežení Zduchovice Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Při zajištění zraněného koně v Radotíně asistovaly tři jednotky hasičů
Následující: Vozatajský den při festivalu se společností MANMAT

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jezdecké přilby – oficiální vyjádření ČJF

Oficiální vyjádření k problematice jezdeckých přileb, jejich certifikaci a případným kontrolám na závodech ČJF. Vedení ČJF si uvědomuje důležitost bezpečnosti na závodech ČJF a intenzivně se této problematice věnuje. V této souvislosti byla oslovena Česká obchodní inspekce ČR (ČOI), renomovaní prodejci jezdeckých potřeb a zpracovává se odborný právní posudek odpovědnosti ...