Home > Zpravodajství > domácí sport > Doležal podruhé vítězem Českého skokového poháru

Doležal podruhé vítězem Českého skokového poháru

Rudolf Doležal prožil jeden ze svých nejúspěšnějších víkendů ve své jezdecké kariéře. Nejen, že v sobotu 24. září zvítězil v poslední letošní Velké ceně Českého skokového poháru, ale přemožitele nenašel na olomouckém kolbišti ani v nedělním finále…

Finálová soutěž je přístupná pouze pro čtyři nejúspěšnější jezdce z pohárového žebříčku, kteří si při ní mezi sebou vystřídají své koňské svěřence. Každý z účastníků tak absolvuje celkem čtyři parkury – jeden se svým koněm a tři s koňmi soupeřů. Z první příčky postupoval Marek Klus, který letos vyhrál hned tři pohárové Velké ceny. Mj. i díky prvenství v olomoucké Velké ceně jako druhý postupoval Rudolf Doležal. Z pozic náhradníků pak dostali příležitost Jiří Hruška a také Ladislav Arient, který byl v této neobvyklé soutěži nováčkem.

Rudolf Doležal úspěšně vstoupil do finále bezchybnou jízdou se svou klisnou Larou Croft a nulu na kontě přivezl ještě s Contem Bono Ladislava Arienta. Jednou chyboval s Acorádií-MX i2M Jiřího Hrušky. Ke své čtvrté jízdě nastupoval jako úplně poslední a v tu chvíli měl náskok dvou chyb na Jiřího Hrušku. V tomto závěrečném kole sedlal Le Carelu Marka Kluse a již při nájezdu do posledního skoku věděl, že i jedna chyba mu stačí na vítězství. Té se nakonec dopustil, ale přesto mohl začít slavit své druhé vítězství ve finále Českého skokového poháru. Pro druhé místo si nakonec dojel Jiří Hruška, který dokončil stejně jako Rudolf Doležal dvakrát bezchybně. Oproti vítězi však dovedl bez shození do cíle Acoradii-MX i2M a také Le Carelu. Třetí místo obsadil Ladislav Arient, kterému se příliš nepovedl start se svým koněm Conto Bonem. Naopak nejlepší jízdu ukázal s Acoradií-MX i2M.

Foto: Kateřina Návojová

Foto: Kateřina Návojová

Čtvrté místo zůstalo na Marka Kluse. Ten inkasoval v součtu 32 trestných bodů, přičemž nejhůře pro něj dopadla poslední jízda s Conto Bonem, kdy chyboval třikrát. Tomuto jezdci každopádně nelze odepřít skutečnost, že v kvalifikačních soutěžích výrazně převyšoval své konkurenty a s přehledem pohárové bodování vyhrál. Ve velkém finále startoval potřetí v řadě, a tak z tohoto pohledu patří mezi dlouhodobě nejúspěšnější jezdce domácí parkurové extraligy.

Foto: Kateřina Návojová

Foto: Kateřina Návojová

Nedělní sportovní program otevřelo finále rámcového seriálu s názvem Amateur Tour. Na parkuru stupně L* (115 cm) nakonec zvítězila domácí Kateřina Endrysová a Colet 1. Ta jako jediná zajela základní kolo i finále bez trestných bodů. Druhá dokončila Petra Mlčochová a Mojito před třetí Zuzanou Tyšerovou s Donou 9. Podobný průběh měla i soutěž Czech Junior Cup. V mladší kategorii 12 až 15 let (120 cm) se z první příčky radovala Adéla Pokorná s Alabamou 2. Obhájkyně prvenství Anna Lani Novak se po chybě ve finále musela spokojit s Tavetou HS s konečnou třetí pozicí. Druhá totiž skočila s jedním bodem za čas Kateřina Tomanová a Rain Man. Ve starší kategorii jezdců 16 až 18 let (130 cm) se s juniorskou kategorií rozloučila vítězstvím Denisa Vegrichtová sedlající klisnu Jetta. I ona byla jediná, kdo si dovezl do cíle bezchybné konto. S jedním bodem za čas skončila na druhé příčce loňská vítězka Kateřina De Jagerová a Clooney 39. Elitní trio uzavřela Sára Finsterle a Elektra 3. Na programu nechybělo ani historicky první finále nové seriálové soutěže U25 pro jezdce do 25 let. V této kategorii si s parkurem nejlépe poradila Barbora Tomanová s klisnou Scareface. Ta dokončila základní kolo i finále bezchybně, a to v lepším čase než nakonec druhý Alexander Baraldi a Elamé. I v této soutěži hrál čas významnou roli, neboť třetí pozici získal pouze s body za překročení stanoveného časového limitu Daniel Uleščenko a Moon Ray.

Čtěte také:  Trojice Pražských lvů míří do Říma. Pojede se tam šestnácté kolo GC

Nedělním kláním v Olomouci se uzavřel 15. ročník Českého skokového poháru, včetně zmíněných tří rámcových seriálů. Záznam finálových soutěží bude dostupný prostřednictvím internetového vysílání České televize a Českého skokového poháru. Sportovní kanál ČT Sport pak uvede ve středu 28. září od 13.00 hodin 60minutový sestřih hlavní části závodního programu. Kompletní výsledky i žebříčky všech soutěží naleznete na stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.

Amateur Tour Český skokový pohár Czech Junior Cup ESC Olomouc Parkur Rudolf Doležal skoky
Předchozí: XV. den metropolitní sezóny: LOKO TRANS Evropský pohár žokejů 2016
Následující: Nejkrásnější kůň ČR 2016 je PAINT HORSE Jackie Bueno Cherokee

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

V St. Tropez vedou Valkenswaard United před domácími, Lions jsou šestí

Týden po římské zastávce Global Champions se dění přesunulo do francouzského Ramatuelle u Saint Tropez. Sedmnáctý mítink prestižní parkurové série byl zahájen ve čtvrtek 12. září, přičemž Pražští lvi jsou po prvním kole soutěže GCL průběžně šestí. Sedmnácté kolo seriálu Global Champions v parkurovém skákání odstartovalo ve čtvrtek 12. září ...