Home > Zpravodajství > domácí sport > Doležal vítězem Českého skokového poháru 2015

Doležal vítězem Českého skokového poháru 2015

Český skokový pohár zná vítěze svého 14. ročníku. V Olomouci nečekaně vybojoval prvenství s velkým náskokem Rudolf Doležal, který si vůbec nejlépe poradil s koňmi svých tří soupeřů. Chyboval pouze se svojí Peggy Sue a s obávaným Adelgraafem…

Rudolf Doležal vítězem ČSP 2015. Foto: Josef Malinovský

Rudolf Doležal vítězem ČSP 2015. Foto: Josef Malinovský

Adelgraaf V, kterého vzala do finále Barbora Tomanová, dělal problémy v podstatě všem jezdcům. Jediná žena na startu s ním inkasovala 8 trestných bodů, což byl nejlepší výsledek tohoto koně. Největší problémy s ním měl obhájce loňského vítězství Marek Klus. Ten z něj po zastavení na druhé překážce spadl, a to jej stálo nejen šance na zopakování triumfu, ale i na jakékoliv kvalitní umístění. Nakonec nasbíral 44 trestných bodů a skončil čtvrtý.

Před posledním kolem měli shodně 12 trestných bodů Rudolf Doležal a Vladimír Tretera. Zatímco Doležal ve čtvrté části soutěže dokončil s nejlepším finálovým koněm Quentinem 6 bez penalizace, Vladimíra Treteru čekal na závěr Adellgraaf. Špatné prognózy se k jeho smůle vyplnily a připsal si v jeho sedle 20 trestných bodů. Dosáhl tak na stejné bodové skóre 32 trestných bodů jako Barbora Tomanová, která se všemi čtyřmi koňmi obdržela 8 trestných bodů za dvě chyby. Rozhodnout mezi těmito dvěma jezdci tak musel součet časů a ten měla o více jak 2 sekundy lepší Barbora Tomanová.

„Jsem moc šťastný, že pro mě dnešní finále skončilo takovým úspěchem. Vůbec jsem s tím nepočítal a mým hlavním cílem bylo si dnešní závod užít,“ shrnul Rudolf Doležal. Ten byl jediným ze čtveřice jezdců, jenž ještě nikdy v 14leté historii tohoto extraligového seriálu v parkurovém skákání nestartoval.

Finálová čtyřka - zleva Barbora Tomanová, Rudolf Doležal, Vladimír Tretera, Marek Klus. Foto: Josef Malinovský

Finálová čtyřka – zleva Barbora Tomanová, Rudolf Doležal, Vladimír Tretera, Marek Klus. Foto: Josef Malinovský

Velkému finále se střídáním koní předcházely vrcholné soutěže rámcových seriálů. V mladší kategorii Czech Junior Cupu nenašla přemožitele Anna Lani Novak s Tavetou-HS. Mezi staršími juniory se nejvíce dařilo Kateřině De Jagerové s valachem Clooney 39. Finále Amateur Tour ovládla Ingrid Schmiedová s Belindou V. Kompletní výsledky najdete na adrese www.ceskyskokovypohar.cz. Záznam závodů v Olomouci odvysílá Česká televize ve středu 30. září od 13.05 hodin na kanálu ČT Sport.

Čtěte také:  Hasiči byli opět nepostradatelní, na nohy pomohli dvěma koním

Finále Českého skokového poháru nebylo jen o sportovních výkonech. Aukcí dárkových předmětů vyvrcholil celoroční charitativní projekt Asociace ČSP na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Z každého uskutečněného startu při letošním ročníku ČSP bylo věnováno na konto registru 10 korun. Po sečtení všech dílčích darů a výtěžku olomoucké dražby se dosáhlo na celkovou sumu 117.660 Kč.

Barbora Tomanová Český skokový pohár ESC Olomouc Marek Klus Parkur Rudolf Doležal skoky Vladimír Tretera
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Český skokový pohár 2015 zná čtveřici finalistů
Následující: XVII. den metropolitní sezóny: LERAM EUROPEAN JOCKEYS‘ CUP

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

London Knights opět vítězí v GCL. Prague Lions skončili v Dauhá devátí

Dvojčata Olivier a Nicola Philippaertsovi předvedli v zahajovacím kole světové parkurové série Global Champions League skvělé sportovní výkony a vyslali svůj tým London Knights za obhajobou loňského vítězství. Prague Lions dokončili v Dauhá devátí. Do sobotního parkuru Global Champions League v katarském Dauhá vstupovalo hned osm celků bez penalizace, ale ...