Home > Zpravodajství > domácí sport > Dopovalo se při letošní Velké pardubické?

Dopovalo se při letošní Velké pardubické?

V neděli 11. října 2015, v den konání Velké pardubické, bylo k antidopingové kontrole vybráno šest koní. Podle zatím neověřených informací měly být dva vzorky pozitivní na zakázané látky. Informaci jako první přinesl internetový Turf Magazín.

151011_0394_D1

Mezi testovanými koňmi jsou tři účastníci hlavního dostihu – vítěz Nikas (ž. Stromský), druhý v cíli Ribelino (ž. Kašný) a devátý Templář (ž. Guignon). Dalšími koňmi vybranými k antidopingové kontrole byli vátěz Ceny Laty Brandisové Arcione (ž. Myška), vítěz Ceny Vltavy Charme Look (Málková) a Quatiki, který byl devátý v Ceně Labe.

Nyní by měly následovat analýzy vzorku B, pokud se majitelé tohoto práva nevzdají. Vzorky se testují v zahraničí.

Jockey Club České republiky se k případu zatím odmítá vyjadřovat. Tiskové prohlášení by snad mělo být zveřejněno v pátek 13. listopadu, kdy má zasedat Rada Jockey Clubu ČR.

Pokud se doping prokáže, nebude to v letošní sezoně v českém dostihovém prostředí poprvé. Pořádková komise Jockey Clubu nedávno na deset měsíců zakázala koni Sky Arrow účastnit se dostihů. V jeho těle po odběhnutí dostihu č. 1316 Cena společnosti United Energy dne 29. srpna 2015 na závodišti v Mostě prokázána přítomnost zakázaných látek furosemide a clenbuterol. Na deset měsíců přišel o trenérskou licenci Josef Vymazal, na jehož tréninkové listině byl Sky Arrow zapsán, ačkoli ho ve skutečnosti netrénoval.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické
dostihy Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hubertova jízda ukončí jezdeckou sezonu na pardubickém závodišti
Následující: Ondřej Zvára zahájil s Carmen finále LGCT osmým místem

One comment

  1. To snad nééé !! nevěřím !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Že by dali víc mrkve !!!!!!!!!!!!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Kočárová jízda pozve na Velkou pardubickou

Pozvánkou na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bude Spanilá jízda kočárů ulicemi Pardubic. Jejím cílem bude Pernštýnské náměstí, které je centrem dění Podzimních městských slavností. To vše ve čtvrtek 10. října. Kočárová jízda je každoroční součástí oslav dostihového svátku, tedy legendární Velké pardubické. Letošní ročník svou pozornost zaměřuje na ...