Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Dopovalo se při letošní Velké pardubické?

Dopovalo se při letošní Velké pardubické?

V neděli 11. října 2015, v den konání Velké pardubické, bylo k antidopingové kontrole vybráno šest koní. Podle zatím neověřených informací měly být dva vzorky pozitivní na zakázané látky. Informaci jako první přinesl internetový Turf Magazín.

151011_0394_D1

Mezi testovanými koňmi jsou tři účastníci hlavního dostihu – vítěz Nikas (ž. Stromský), druhý v cíli Ribelino (ž. Kašný) a devátý Templář (ž. Guignon). Dalšími koňmi vybranými k antidopingové kontrole byli vátěz Ceny Laty Brandisové Arcione (ž. Myška), vítěz Ceny Vltavy Charme Look (Málková) a Quatiki, který byl devátý v Ceně Labe.

Nyní by měly následovat analýzy vzorku B, pokud se majitelé tohoto práva nevzdají. Vzorky se testují v zahraničí.

Jockey Club České republiky se k případu zatím odmítá vyjadřovat. Tiskové prohlášení by snad mělo být zveřejněno v pátek 13. listopadu, kdy má zasedat Rada Jockey Clubu ČR.

Pokud se doping prokáže, nebude to v letošní sezoně v českém dostihovém prostředí poprvé. Pořádková komise Jockey Clubu nedávno na deset měsíců zakázala koni Sky Arrow účastnit se dostihů. V jeho těle po odběhnutí dostihu č. 1316 Cena společnosti United Energy dne 29. srpna 2015 na závodišti v Mostě prokázána přítomnost zakázaných látek furosemide a clenbuterol. Na deset měsíců přišel o trenérskou licenci Josef Vymazal, na jehož tréninkové listině byl Sky Arrow zapsán, ačkoli ho ve skutečnosti netrénoval.

Čtěte také:  Mezinárodní turnaj koňského póla TAXIS SNOW POLO míří do Pardubic
dostihy Velká pardubická
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hubertova jízda ukončí jezdeckou sezonu na pardubickém závodišti
Následující: Ondřej Zvára zahájil s Carmen finále LGCT osmým místem

One comment

  1. To snad nééé !! nevěřím !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Že by dali víc mrkve !!!!!!!!!!!!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Jedno z nejdelších partnerství českého sportu končí. Po čtvrt století trvající spolupráci nastal čas na změnu. Česká pojišťovna, generální partner nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy – Velké pardubické, se rozhodla dát příležitost jiným společnostem podílet se na rozvoji dostihového sportu. Generálním partnerem Velké pardubické se Česká pojišťovna poprvé stala v roce ...