Home > Zpravodajství > informujeme vás > Doprava na Velkou pardubickou? Žádný problém…

Doprava na Velkou pardubickou? Žádný problém…

Pardubice, 9. října 2012 – Při sobotní 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se dají předpokládat komplikace v dopravě. Proto pořadatelé dostihu připravili dopravní opatření, náhradní parkovací plochy a ve spolupráci s dopravci posílili i hromadnou dopravu diváků na závodiště a zpět.

Vlakem

122VPCP v2Oficiální dopravce letošního závodu, společnost České dráhy a.s., poskytne návštěvníkům dostihů jízdenky podle zvláštní tarifní nabídky „Vlak +“, která spočívá v poskytnutí zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy za zvýhodněnou cenu – slevu 50%. „Při cestě zpět ze zastávky závodiště nebo stanice Pardubice hlavní nádraží musí mít cestující označenou jízdenku pamětním razítkem, které získá přímo na závodišti ve stánku Českých drah,“ informoval cestující Michal Štěpán, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Pardubicích. Jízdenky do stanic Pardubice hlavní nádraží a Pardubice závodiště budou s datem platnosti nástupu jízdy 13. října, posledním dnem platnosti bude 14. října 2012. Pokud návštěvník dostihů nebude mít jízdenku při zpáteční cestě opatřenu pamětním razítkem, sleva se nepřizná a cestující doplatí rozdíl jízdného.

Pro „místní“ dopravu na závodiště mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1985 (odjezd Pardubice hl.n. 11:49) na zastávce Pardubice závodiště (12:04) a ze směru od Hlinska a Chrudimi mimořádně zastaví spěšný vlak číslo 1986 na závodišti (11:58).

České dráhy dále zavádí posilový spoj s odjezdem z Pardubic hl.n. ve 13:33 (Pardubice závodiště 13:41).

Pro odvoz návštěvníků dostihů budou posíleny podvečerní spoje do Pardubic a také bude zaveden mimořádný posilový spěšný spoj z Pardubic závodiště v 17:05 do Chrudimi (17:50) a Slatiňan (17:20).

Čtěte také:  Poslední šance. Ochranáři startují kampaň na záchranu divokých koní v milovické rezervaci

Ve všech mimořádných i pravidelných vlacích platí nejen nabídka VLAK+, ale i standardní tarif Českých drah a krajský tarif IREDO.


Autobusem:

Doprava bude posílena i v rámci městské hromadné dopravy. Dopravní podnik města Pardubice zajistí v sobotu 13. října kyvadlovou dopravu ze směru Polabiny – Sluneční, Dubina – Sever a Hlavní nádraží. Odjezdy těchto linek budou mezi cca 10:30 hod. až 13:50 hod. Po ukončení závodu zajistí autobusy dopravního podniku rozvoz diváků ze závodiště po trase Závodiště – Hlavní nádraží – Autobusové nádraží – Palackého – třída Míru. Kompletní jízdní řády jsou zveřejněny na webových stránkách dopravního podniku http://www.dpmp.cz/doprava-na-velkou-pardubickou-2012-detail/. Ve stanici Závodiště bude zřízen předprodej jízdenek. V posilových spojích platí shodné tarifní a přepravní podmínky jako na pravidelných linkách.


Vlastním autem

Jako každoročně bude částečně uzavřena silnice I/37 směrem na Chrudim v úseku od nadjezdu Paramo až po nadjezd Dražkovice a bude sloužit jako parkoviště. Další prostor pro parkování je vyhrazen na letišti, odkud bude návštěvníky převážet kyvadlová doprava. Bude se tak dít pouze před dostihem ve směru letiště – závodiště, nikoli po ukončení dostihů. Ceny parkovného jsou 50 Kč za motocykl, 150 Kč automobil a 200 Kč autobus. V případě naplnění kapacity těchto ploch je možné využít parkovacích ploch u supermarketů a hypermarketů na Dukle a u hlavního nádraží.
„Prosíme návštěvníky, aby byli trpěliví a disciplinovaní. Letošní 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou bude možná jedním z divácky nejnavštívěnějších ročníků a komplikace v dopravě se dají přepokládat. Pokud budete moci využít dopravu autobusy nebo vlakem, jistě tím ulehčíte nejen dopravě, ale i sami sobě,“  vyzvala diváky ředitelka závodiště Hana Jeníková.

Předchozí: Kam na Huberta? Nechte se pozvat…
Následující: Poslední mistrovství ČR 2012 hostí ranč Bolka Polívky
x

Mohlo by vás zajímat

Krádež sedla z jezdecké školy

Na sociálních sítích se rozšířila žádost o pomoc při hledání ukradeného sedla. Velká prosba pro všechny koňáky i nekoňáky!!!Sdílejte!!Během úterního večera a středečního dopoledne bylo v našem areálu jezdecké školičky Pony Park Měšice odcizeno jezdecké sedlo VSS Prestige Happy Pony 1532č.07751112 s bezpečnostními nerez třmeny na řemenech Passier s beránkovým ...