Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihová sobota v Brně a Bravanticích

Dostihová sobota v Brně a Bravanticích

Dostihová sezona 2014 byla zahájena v sobotu 19.dubna v Brně. Na programu bylo celkem osm dostihů – pět rovinových a tři steeplechase. Z jezdců se ze dvou vítězství radoval Josef Sovka. Nejprve na rovině jistě zvítězil v sedle tříletého Lastorma a následně na skocích se čtyřletým Guillermem. Trenérský double si připsal František Holčák díky svěřencům Guileermo a Life Honey.

Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie

Hlavním rovinovým dostihem byla Jarní moravská míle, kde se prosadil devítiletý Tulum, který tak završil svůj brněnský hattrick, když navázal na vítězství ze září loňského roku ve dvou trojkových dostizích. Šest délek za vítězem skončil Gloushek, který loni kvůli zdravotním problémům vůbec nezávodil. Třetí doběhl Line Honey, držitel titulu Sprinter roku 2010.

Překážkovým vrcholem byla Jarní brněnská steeplechase, kde s náskokem pěti délek zvítězil Larizano před Bambinou a třetím Willbillem. V tomto dostihu došlo k nepříjemnému incidentu, když při náběhu do závěrečného okruhu podklouzl Tripolis v sedle s Jánem Machem a k zemi poslal i Nucals Stara s Josefem Sovkou.

Bravantice: Hlavní bod programu pro Sira Vikinga

Druhé pokračování měly klusácké dostihy v Bravanticích nedaleko Ostravy. Před hlavním dostihem dne Zlatým okruhem na 1 640 metrů začalo pršet a vítr nepříjemně zesílil. I za těchto podmínek zvítězil v prvním z osmi dílů tohoto celoročního seriálu devítiletý hnědák Sir Viking s jezdcem Davidem Dobrovolným v kilometrovém tempu 1:16,4. Jako druhý se umístil I Can Fly Diamant před Zazazoo. Na klusáky se přišlo podívat přibližně 400 diváků, kteří si také mohli vsadit.

Bravantice Brno-Dvorska dostihy františek holčák josef sovka
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Rudolfův pohár 2014 – maratonová trať připravena
Následující: 3. den metropolitní sezony: Vítězná Honzikova cesta
x

Mohlo by vás zajímat

Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni

Závěrečný dostihový den udělal tečku za letošní dostihovou sezonou v Pardubicích. Poslední mítink doprovázelo slunečné počasí, na programu bylo sedm dostihů. Ve vrcholu dne – Ceně města Pardubice – zvítězil sedmiletý Tamas s čerstvým vítězem Velké pardubické Josefem Bartošem v sedle. Ten při závěrečném mítinku posbíral dvě vítězství stejně jako Marcel Novák a ...