Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihové loučení s pardubickou sezonou ukázalo na šampiony

Dostihové loučení s pardubickou sezonou ukázalo na šampiony

Vrcholem Závěrečného dostihové dne byla Cena města Pardubic, kterou pro sebe vybojoval svěřenec trenérky Hany Kabelkové Turdus. V sedle sedmiletého hnědáka byl žokej Lukáš Matuský.

Hlavní hvězdou závěrečné Ceny města Pardubice byl ostřílený bělouš Ter Mill, který v tomto dostihu zvítězil před třemi lety. Letošní vítězství ale bral další z favoritů – sedmiletý Turdus, kterého pro stáj Quartis – Zámecký vrch připravuje trenérka Hana Kabelková. S žokejem Lukášem Matuským se po celý dostih drželi prakticky na čele startovního pole, i když byl Turdus podle svého jezdce „čumivý“. „On frčí, ale jak uvidí skok, začne koukat a soustředit se na odskok. Ale vždy se s tím nakonec výborně popasuje, je to výborný skokan. Vyhrál zaslouženě. Ale byl strašně „vyčuměný“ na to, jak to tady výborně pozná. Myslel jsem, že mi velký anglický skok vybočí jak v minulosti Izynka. Ale naštěstí jsme to dali a vyhráli,“ komentoval průběh dostihu Lukáš Matuský. Za Turdusem finišoval druhý Dulcar de Sivoly s Josefem Borčem, kterého náskok vítězné duo odrazilo až v závěrečném finiši. Třetí místo bral Ter Mill v sedle s Janem Odložilem před Caline de Juilley (ž. Marcel Novák), Vernois (Richard Bartoň) a Cote Mer (Patrick Boekhout). Valtz byl žokejem Janem Faltejskem zadržen.

Foto: Hana Vytopilová

Při závěrečném dostihovém mítinku se v Pardubicích dařilo žokeji Marcelu Novákovi, který zvítězil dvakrát – stejně jako pardubický šampion Sertash Ferhanov. Novák lehce zvítězil v sedle Mansura v Ceně podporované společností PROVET a vzápětí v sedle pětiletého Zataro v Ceně Nadace pro rozvoj města Pardubic. Dvě vítězství Sertashe Ferhanova upevnilo jeho náskok v pardubickém šampionátů jezdců, který vyhrál s celkovými deseti letošními vítězstvími. Poprvé „čerstvý“ žokej zvítězil v úvodních proutkách tříletých na 3200 metrů Cena podporovaná grafickým studiem Tasou v sedle Gold Havanah, podruhé v následujících proutkách na 3400 metrů v sedle Merelly v Memoriálu Jiřího Šindlera, třiatřicetinásobného startéra Velké pardubické. Oba tyto koně připravuje trenérka Helena Vocásková. „V Pardubicích se mi jezdí dobře, mám to tady rád. Koně mi běhají skvělým způsobem. Nesmím ale usnout na vavřínech. Už se těším na další sezonu,“ komentoval své vítězství v pardubickém šampionátu Sertash Ferhanov.

Čtěte také:  Známá i méně známá výročí Velké pardubické

Jednou se zadařilo také žokeji Marku Stromskému, který uspěl v Ceně Tzigane du Berlais – vítěze 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Byl v sedle pětiletého hnědáka Shegertona, který zvítězil poprvé ve své kariéře. Shegertona připravuje trenér Stanislav Popelka, který „bodoval“ ještě v úplně posledním dostihu dne. V Ceně podporované tiskárnou V Ráji zvítězil jeho Lord Jagmin s Janem Odložilem v sedle. Popelka nakonec zvítězil v šampionátu trenérů. S trenérkou Vocáskovou nasbírali oba shodně devět vítězství a pět druhých míst. Rozhodla až místa třetí, kdy jich Popelka měl celkem devět.

Tisková zpráva

Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice Závěrečné dostihy
Předchozí: Závěrečné dostihy s oslavou 100. výročí Československa
Následující: Předprodej vstupenek na galavečer ČJF 2019 zahájen

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...