Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary

Dostihové odpoledne bude patřit Ceně Města Karlovy Vary

Karlovarští dostihoví fanoušci jsou v neděli zváni na pátý mítink na Hipodromu Holoubek s.r.o. Vrcholem sedmibodového programu bude Cena Města Karlovy Vary – Memoriál Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m), která byla jako hlavní dostih uváděná již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899. Tehdy měřila 1.200m a mohli se jí zúčastnit dvouletí a starší koně. Historicky prvním vítězem byl Sandwich v majetku Jeho císařské výsosti arcivévody Otty.

Dostih nosí desítky let přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího. Pořadatelé tím vzdávají hold karlovarskému rodákovi a jednomu z předních jezdců 80. let minulého století. Své jezdecké začátky spojil u koní ve Dvorech. Tragicky zahynul před 25 lety po pádu na závodišti v Mnichově.

Aldar lehce triumfoval ve Varech již v dubnu. Foto: Marcela Kozová

Mezi sedmi startujícími pozornost budí Aldar (ž.J.Šafář). Letos třikrát vyhrál a při posledním běhání skončil těsně druhý. Jeho stájový i tréninkový kolega Aldzarb (ž.R.Koplík) v loňské edici dostihu dokončil na 2. místě za suverénkou Dally Hit. V aktuální sezóně vykazuje vyrovnané výkony. Ze čtyř startů v nejvyšší kategorii dosáhl dvakrát na druhé a třetí místo. Z dalších soupeřů by jim v cestě za nejlepším umístěním mohl stát vítěz Velké jarní ceny a čtvrtý v Českém derby Sir Sun (ž.P.Foret). Tamarind Cove (ž.J.Chaloupka) v dubnu triumfoval v dostihu II.kategorie a v nejvyšší společnosti se pohybovat umí. Nejen do lázní, ale na české území vůbec poprvé, zavítá slovenský Unique Pilot (ž.J.L.Silverio). Na nejvyšší scéně se letos představil čtyřikrát, včetně Slovenského derby a  listed Starohájského kritéria, kde skončil druhý. Něžné pohlaví zastupuje jediná klisna v poli a svěřenkyně jediné ženy trenérky v dostihu Venillia (ž.M.Zatloukal). Letos odběhla tři dostihy a zaznamenala dvě prvenství, včetně karlovarské Letní ceny klisen. Své příznivce si určitě najde také Approcaillis (ž.J.Rája), třebaže po 3. místě v Červnovém poháru zatím na podobný výkon čeká.

Čtěte také:  Explosion W změnil majitele

Skromné pole pěti mílařů nastoupí do jedničkové 9. Velká ceny BBAG. Jedinou klisnou na startu je Kobi (ž.J.Chaloupka). Předloni tento dostih vyhrazený zahraničním nákupům uváděné dražební společnosti vyhrála. V minulém roce doběhla druhá. Ani letos nepolevila ve výkonnosti, ze tří startů v jedničkové kategorii jeden zvítězila a jednou skončila druhá. Růžové barvy stáje Lokotrans reprezentují hned tři svěřenci trenéra Luboše Urbánka. V loňské edici dostihu třetí Hello Hobby (ž.P.Foret) na konci června triumfoval v chuchelském testu I. kategorie. Že je s ním nutno počítat na předních místech, dokazuje skvělou bilancí – dvěma druhými a jedním třetím místem. Před rokem zde Fantasticadventure (ž.J.Chaloupka) skončil jako poslední, tentokrát ovšem může být všechno jinak. Aktuálně se pohybuje na rozhraní II. a I. kategorie. V posledních dvou startech předvedl nárůst formy, když doběhl druhý a čtvrtý. K čekatelům o přední příčky patří poslední z trojice „růžových“ a zároveň nejméně zatížený  Guillotine Shave (ž.V.Korečková). Do lepší společnosti se nenápadně propracovává. Na to poukazuje hřebcův červencový triumf na mosteckém hipodromu. Duke Of Darhorse (ž.M.Laube) střídá dotovaná místa s těmi horšími a na plný zásah čeká rok. Dočká se v neděli?

Program:

14.30   Cena spol. BBAG (III.kat., 2.000m)

15.00   Memoriál Jiřího Chaloupky s podporou VALLIANT GROUP CZECH s.r.o a Ing. Václava Chaloupky – dostih FEGNETRI žen (IV.kat., 1.600m)

15.30   Cena spol. VLADIMÍR MAREK s.r.o.  (III.kat., 1.600m)

Čtěte také:  Tým Shangai Swans zvítězil v GCL Super Cupu, obhájci skončili třetí

16.00   9. Velká cena BBAG (I.kat., 1.600m)

16.30   CENA MĚSTA KARLOVY VARY – Mem. Josefa Dolejšího (I.kat., 2.000m)

17.00   Cena holdingu MAENTIVA (IV.kat., 2.400m)

17.30   Cena spol. TENZA (steeplechase III.kat., 3.500m)

Text a foto: Marcela Kozová

Cena města Karlovy Vary dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Velká cena BBAG
Předchozí: Srpnový program otevře šampionát s mezinárodním charakterem
Následující: Kellnerová obsadila 15. místo v berlínské Grand Prix Global Champions Tour

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Poslední dostihová šance tohoto roku

V sobotu 9. listopadu napíše dostihová sezóna 2019 v ČR závěrečnou kapitolu a půjde o velmi atraktivní derniéru. Program tvoři čtyři téměř maximálně obsazené handicapy a tři testy dvouletých koní. Zástupcům příštího klasického ročníku patří i vrchol dne, čtvrtý ročník Pražského zimního favorita, v němž největší pozornost poutá stříbrný z ...