Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový den Expa-nails: Nurbela předčila favoritky

Dostihový den Expa-nails: Nurbela předčila favoritky

Hlavní dostih osmnácté kapitoly metropolitní sezóny na chuchelském závodišti tentokrát patřil klisnám, jichž třináct nastoupilo na start Ceny společnosti EXPA-NAILS – 10. ročníku Memoriálu Harryho Petrlíka.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie: Hana Jampílková

Na mílové trati udala tempo Rabbit Dark Angel pro svou favorizovanou stájovou kolegyni Rabbit Motivator, ale ta se v koncovce do boje o přední místa vůbec nezapojila. Nečekanou vítězkou, se startovním kurzem 14:1, se stala tříletá hnědka Nurbela, která se ale v posledních startech ukazovala spíše na vytrvaleckých distancích a v červenci obsadila čtvrté místo v Oaks. Reprezentantku stáje Roman, svěřenkyni Jaroslava Votavy vedl žákovský jezdec Michal Mach, pro kterého to letos bylo již osmnácté vítězství. I ostatní medailové pozice obsadily tříleté aktérky, které však na rozdíl od vítězky patřily k favoritkám, druhá finišovala Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Šafář) a třetí byla stříbrná z Jarní ceny klisen Iceni Girl (DS Pegas, ž. Foret). Také čtvrté místo získala zástupkyně klasického ročníku, pod poprvé v Praze hostujícím ruským vicešampiónem Magometem Kappuševem zužitkovala zářijovou formu Chasinta (Clint-Racing), nejúspěšnější z půltuctu starších účastnic byla na páté příčce čtyřletá Mambo Lady (Stáj MON-GOL Svinčice, žk. Laube).

Další dění:
Program odpoledne zahájilo jedenáct dvouletých debutantů v Ceně společnosti IDS Praha (III. k., 1200 m) a jistým triumfem vstoupil do kariéry sázkový favorit Partheon (Stanislav Chudáček), vedený žokejem Janem Rájou a chystaný debutující trenérkou Danou Kroupovou.

Cenu společnosti G-servis Praha (hdcp IV. k., 1200 m) ve druhý životní triumf jistě proměnil sázkový druhý favorit Fürst Feivel (Bejana-Bekrová) v sedle s již prakticky jistým žákovským šampiónem této sezóny Michalem Machem.
Cena společnosti D&Z (III. k., 1400 m) byla určena nezvítězivším dvouletým a po boji rozdílem hlavy se při třetím kariérním vystoupení premiérově prosadila hnědka Briana (Vesiba) s žákem Martinem Laubem.

Také vítěz Ceny společnosti Protrade (hdcp IV. k., 1600 m) zaznamenal první životní triumf, při jedenadvacátém startu se jej dočkal favorizovaný čtyřletý hnědák Pepa Havel (Sokrates) s Lindou Fedorowiczovou, jehož finální náskok šesti délek na nejbližšího ze soupeřů byl zároveň nejjasnějším ze všech dostihů dne.

V Ceně společnosti Inženýring dopravních staveb Praha (hdcp III. k., 1800 m) po boji krk potřetí v kariéře triumfoval spolehlivý pětiletý valach Reggae Stixen (Joly), jehož žokej Jaromír Šafář tímto výsledkem získal v čele průběžného pořadí rovinového šampionátu CK Martin Tour Cup jednobodové vedení.

Cena společnosti ProTrade (IV. k., 1800 m) byla určena tříletým a starším nezvítězivším koním a jistě se v ní prosadil nejzkušenější adept, po jednadvacáté nastoupivší pětiletý valach Picca Bio (DS dr. Leimgruber-Chaloupka) s žokejem Jiřím Chaloupkou.

V závěrečné Ceně společnosti Stasanet (hdcp IV. k., 2400 m) potvrdila i pod nejvyšší zátěží roli favoritky pětiletá Pedrica (Euroframe-Váňová) s žokejem Janem Rájou a získala během pěti týdnů druhou výhru.

Předchozí: Favorité Velké pardubické ČP 2013 a ostatní…
Následující: Poslední lysolabské dostihy ve fotogalerii
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...