Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový den Expa-nails: Nurbela předčila favoritky

Dostihový den Expa-nails: Nurbela předčila favoritky

Hlavní dostih osmnácté kapitoly metropolitní sezóny na chuchelském závodišti tentokrát patřil klisnám, jichž třináct nastoupilo na start Ceny společnosti EXPA-NAILS – 10. ročníku Memoriálu Harryho Petrlíka.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie: Hana Jampílková

Na mílové trati udala tempo Rabbit Dark Angel pro svou favorizovanou stájovou kolegyni Rabbit Motivator, ale ta se v koncovce do boje o přední místa vůbec nezapojila. Nečekanou vítězkou, se startovním kurzem 14:1, se stala tříletá hnědka Nurbela, která se ale v posledních startech ukazovala spíše na vytrvaleckých distancích a v červenci obsadila čtvrté místo v Oaks. Reprezentantku stáje Roman, svěřenkyni Jaroslava Votavy vedl žákovský jezdec Michal Mach, pro kterého to letos bylo již osmnácté vítězství. I ostatní medailové pozice obsadily tříleté aktérky, které však na rozdíl od vítězky patřily k favoritkám, druhá finišovala Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Šafář) a třetí byla stříbrná z Jarní ceny klisen Iceni Girl (DS Pegas, ž. Foret). Také čtvrté místo získala zástupkyně klasického ročníku, pod poprvé v Praze hostujícím ruským vicešampiónem Magometem Kappuševem zužitkovala zářijovou formu Chasinta (Clint-Racing), nejúspěšnější z půltuctu starších účastnic byla na páté příčce čtyřletá Mambo Lady (Stáj MON-GOL Svinčice, žk. Laube).

Další dění:
Program odpoledne zahájilo jedenáct dvouletých debutantů v Ceně společnosti IDS Praha (III. k., 1200 m) a jistým triumfem vstoupil do kariéry sázkový favorit Partheon (Stanislav Chudáček), vedený žokejem Janem Rájou a chystaný debutující trenérkou Danou Kroupovou.

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Cenu společnosti G-servis Praha (hdcp IV. k., 1200 m) ve druhý životní triumf jistě proměnil sázkový druhý favorit Fürst Feivel (Bejana-Bekrová) v sedle s již prakticky jistým žákovským šampiónem této sezóny Michalem Machem.
Cena společnosti D&Z (III. k., 1400 m) byla určena nezvítězivším dvouletým a po boji rozdílem hlavy se při třetím kariérním vystoupení premiérově prosadila hnědka Briana (Vesiba) s žákem Martinem Laubem.

Také vítěz Ceny společnosti Protrade (hdcp IV. k., 1600 m) zaznamenal první životní triumf, při jedenadvacátém startu se jej dočkal favorizovaný čtyřletý hnědák Pepa Havel (Sokrates) s Lindou Fedorowiczovou, jehož finální náskok šesti délek na nejbližšího ze soupeřů byl zároveň nejjasnějším ze všech dostihů dne.

V Ceně společnosti Inženýring dopravních staveb Praha (hdcp III. k., 1800 m) po boji krk potřetí v kariéře triumfoval spolehlivý pětiletý valach Reggae Stixen (Joly), jehož žokej Jaromír Šafář tímto výsledkem získal v čele průběžného pořadí rovinového šampionátu CK Martin Tour Cup jednobodové vedení.

Cena společnosti ProTrade (IV. k., 1800 m) byla určena tříletým a starším nezvítězivším koním a jistě se v ní prosadil nejzkušenější adept, po jednadvacáté nastoupivší pětiletý valach Picca Bio (DS dr. Leimgruber-Chaloupka) s žokejem Jiřím Chaloupkou.

V závěrečné Ceně společnosti Stasanet (hdcp IV. k., 2400 m) potvrdila i pod nejvyšší zátěží roli favoritky pětiletá Pedrica (Euroframe-Váňová) s žokejem Janem Rájou a získala během pěti týdnů druhou výhru.

Předchozí: Favorité Velké pardubické ČP 2013 a ostatní…
Následující: Poslední lysolabské dostihy ve fotogalerii
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...