Home > Zpravodajství > informujeme vás > Dostihový den GAAN CZ: Vítězná premiéra pro Bionic Face

Dostihový den GAAN CZ: Vítězná premiéra pro Bionic Face

Hlavním dostihem letošního desátého nedělního odpoledne v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byla poslední předzkouška letošního Derby, Červnový pohár ComSource (I. k., 2400 m, 130 tis. Kč) pro tříleté koně. ilustr dostihy

Bionic FaceBionic FaceZa vytrvalého deště a na měkké dráze nasadilo třináct účastníků jen průměrné tempo, které se zrychlilo až v poslední čtvrtině trati. Ve finiši se po tuhém boji o půl délky prosadil valach DS Pegas Bionic Face s žokejem Petrem Foretem, těsně před Bacaresem (Stáj Englic, ž. Rája), o téměř tři délky zpět skončil na třetí příčce favorit Solini (Paradise Park – Neuberg, ž. Zatloukal). Bionic Face ještě v březnu startoval v Itálii a na pražské dráze absolvoval své první vystoupení v České republice. Příští čtvrtek ještě může být dohlášen do Českého derby, v němž už jeho stáj má jednoho z favoritů Pegase.

Další dění:

Úvodní Cenou Vývojového a chovatelského centra Fitmin (III. k., 1200 m) byl zároveň zahájen letošní ročník Fitmin Cupu, jedenáctého ročníku seriálu pěti pražských dostihů pro dvouleté koně českého chovu, a stylem start-cíl ji lehce vyhrála sázková druhá spolufavoritka (4:1) Nidara (DS Pegas) s žokejem Foretem.

Cena Mavet CZ (hdcp IV. k., 1200 m) byla prvním ze dvou nedělních dostihů pro žákovské jezdce, v dramatické koncovce o hlavu vybojoval premiérový triumf pětiletý hnědák Tambo (Gestüt Horn ČR, 8,5:1) s potřetí v kariéře vítěznou Sabrinou Kuchařovou.

Čtěte také:  Čtrnáctispřeží přivezlo dekret UNESCO

Mezi nezvítězivšími tříletými v Ceně DP Work (IV. k., 1400 m) se lehce prosadil letos i v kariéře potřetí startující Real Winner (Rabbit Trhový Štěpánov, 12:1) s žokejem Vernerem.

Spolufavorit pak vyhrál Cenu Fidop (II. k., 1400 m), po tuhém boji o krk si páté životní vítězství zapsal premiant klasické Velké jarní ceny z roku 2007 Lord Silvano (CK Martin Tour, 4,5:1), vedený žokejem Janem Rájou.

Vytrvalecké dispozice naplno projevila v Ceně Klaus Timber (hdcp IV. k., 2600 m) pětiletá hnědka, druhá spolufavoritka dostihu (4:1) Goldy (Stáj Aliance Jičín), která si s půldélkovou převahou a s podporou úřadujícího šampióna a vedoucího žokeje aktuálního pořadí CK Martin Tour Cupu Jaromíra Šafáře zaknihovala třetí životní výhru.

V Ceně Elvia Pro (hdcp III. k., 1800 m) pak po nejúčelnějším finiši vnější stranou už značně elistické dráhy jistým stylem počtvrté v kariéře vyhrála sedmiletá klisna Roxala (Falun, 10:1), s níž prvního pražského triumfu od loňského srpna docílil Ondřej Velek, jezdecky střídající rovinové dostihy s překážkovými.

Nečekaného vítěze (16:1) měl i závěrečný, druhý žákovský, dostih Cena Outbreak (hdcp IV. k., 1800 m), téměř tři roky po premiérovém plném zásahu si druhou výhru kariéry připsal šestiletý bílý valach Lav (Hippospol Velká Chuchle), v jehož sedle se při teprve druhém životním startu poprvé vítězně prosadila Michaela Musialová.

Výsledky

Předchozí: CSI Zduchovice s kvalifikací pro ME juniorů a mladých jezdců
Následující: VC Litomyšle ve fotogalerii
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...