Home > Zpravodajství > informujeme vás > Dostihový den GAAN CZ: Vítězná premiéra pro Bionic Face

Dostihový den GAAN CZ: Vítězná premiéra pro Bionic Face

Hlavním dostihem letošního desátého nedělního odpoledne v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byla poslední předzkouška letošního Derby, Červnový pohár ComSource (I. k., 2400 m, 130 tis. Kč) pro tříleté koně. ilustr dostihy

Bionic FaceBionic FaceZa vytrvalého deště a na měkké dráze nasadilo třináct účastníků jen průměrné tempo, které se zrychlilo až v poslední čtvrtině trati. Ve finiši se po tuhém boji o půl délky prosadil valach DS Pegas Bionic Face s žokejem Petrem Foretem, těsně před Bacaresem (Stáj Englic, ž. Rája), o téměř tři délky zpět skončil na třetí příčce favorit Solini (Paradise Park – Neuberg, ž. Zatloukal). Bionic Face ještě v březnu startoval v Itálii a na pražské dráze absolvoval své první vystoupení v České republice. Příští čtvrtek ještě může být dohlášen do Českého derby, v němž už jeho stáj má jednoho z favoritů Pegase.

Další dění:

Úvodní Cenou Vývojového a chovatelského centra Fitmin (III. k., 1200 m) byl zároveň zahájen letošní ročník Fitmin Cupu, jedenáctého ročníku seriálu pěti pražských dostihů pro dvouleté koně českého chovu, a stylem start-cíl ji lehce vyhrála sázková druhá spolufavoritka (4:1) Nidara (DS Pegas) s žokejem Foretem.

Cena Mavet CZ (hdcp IV. k., 1200 m) byla prvním ze dvou nedělních dostihů pro žákovské jezdce, v dramatické koncovce o hlavu vybojoval premiérový triumf pětiletý hnědák Tambo (Gestüt Horn ČR, 8,5:1) s potřetí v kariéře vítěznou Sabrinou Kuchařovou.

Čtěte také:  Ministerská záštita není jen pro Velkou pardubickou, ale i na podporu dostihového sportu

Mezi nezvítězivšími tříletými v Ceně DP Work (IV. k., 1400 m) se lehce prosadil letos i v kariéře potřetí startující Real Winner (Rabbit Trhový Štěpánov, 12:1) s žokejem Vernerem.

Spolufavorit pak vyhrál Cenu Fidop (II. k., 1400 m), po tuhém boji o krk si páté životní vítězství zapsal premiant klasické Velké jarní ceny z roku 2007 Lord Silvano (CK Martin Tour, 4,5:1), vedený žokejem Janem Rájou.

Vytrvalecké dispozice naplno projevila v Ceně Klaus Timber (hdcp IV. k., 2600 m) pětiletá hnědka, druhá spolufavoritka dostihu (4:1) Goldy (Stáj Aliance Jičín), která si s půldélkovou převahou a s podporou úřadujícího šampióna a vedoucího žokeje aktuálního pořadí CK Martin Tour Cupu Jaromíra Šafáře zaknihovala třetí životní výhru.

V Ceně Elvia Pro (hdcp III. k., 1800 m) pak po nejúčelnějším finiši vnější stranou už značně elistické dráhy jistým stylem počtvrté v kariéře vyhrála sedmiletá klisna Roxala (Falun, 10:1), s níž prvního pražského triumfu od loňského srpna docílil Ondřej Velek, jezdecky střídající rovinové dostihy s překážkovými.

Nečekaného vítěze (16:1) měl i závěrečný, druhý žákovský, dostih Cena Outbreak (hdcp IV. k., 1800 m), téměř tři roky po premiérovém plném zásahu si druhou výhru kariéry připsal šestiletý bílý valach Lav (Hippospol Velká Chuchle), v jehož sedle se při teprve druhém životním startu poprvé vítězně prosadila Michaela Musialová.

Výsledky

Předchozí: CSI Zduchovice s kvalifikací pro ME juniorů a mladých jezdců
Následující: VC Litomyšle ve fotogalerii
x

Mohlo by vás zajímat

Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE,první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování.Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění v letošním 40. ročníku, nazvaném Pohár Statku Blata Český Ráj, příští rok povedou jako tříletí. Především Barthesa, ...