Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový den Znovínu Znojmo: Aprilius na sprinterském trůnu

Dostihový den Znovínu Znojmo: Aprilius na sprinterském trůnu

Vrcholem šestnáctého pokračování metropolitní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl nejvýznamnější sprinterský dostih české termínové listiny, 91. Svatováclavská cena Znovínu Znojmo na 1200 metrů o 160 tisíc korun. Jejím patronem byl již tradičně velký příznivec dostihů a koní pan Václav Neckář, jenž také osobně dekoroval vítěze.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie


Aprilius na sprinterském trůnu
Favoritem byl trojnásobný jedničkový vítěz z června a července Just Fly (Stáj Diament, ž. Zatloukal), ale čtvrtý triumf v řadě se mu nepodařilo přidat a svou tradiční koncovkou tentokrát stačil na čtvrté místo. Triumf po boji o půl délky, v čase 1:13,24, získal hnědák Aprilius ze stáje Monika Agro P., v sedle s úřadujícím žokejem-šampiónem Jaromírem Šafářem, který na tuzemské vítězství čekal dlouhých osm týdnů. Za svěřencem Tomáše Váni se druhým místem blýskl jediný tříletý kůň v poli Hyacint (DS Pegas, ž. Lukášek), třetí honorář si připsala nejúspěšnější z kvarteta startujících klisen Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Chaloupka) a nejlepší pětici uzavřel Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Pattinson). Nedařilo se preferovaným klisnám, loňské vítězce Merbele a Dorotce, které skončily na sedmé a deváté pozici.

Další dění:
Úvod programu obstarali aktéři třetí ze čtyř kapitol překážkového Poháru EŽ Praha, vítězem Ceny Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m) se lehce stal pětiletý valach Čáriray (Sectori Ševčík-Vlachovice) s jezdcem Petrem Tůmou a k dosavadním pěti životním rovinovým výhrám přidal premiérovou skokanskou.

V početně plně obsazené Ceně Znovín Classic (III. k., 1600 m) pro dvouleté koně o hlavu vybojoval při třetím životním vystoupení první vítězství bělouš White Motiv (Stanislav Chudáček), sázkový druhý favorit, vedený žokejem Janem Rájou.

Také v Ceně FVE EMI Energy (III. k., 1200 m) se představili zástupce nejmladšího ročníku koní a i zde v cíli rozhodoval rozdíl pouhé hlavy, o kterou premiérově vyhrála také potřetí startující favoritka Sunshine of Gracie (BORS Břeclav) s žokejem Kennethem Pattinsonem.

V Ceně Relay (III. k., 1400 m) zaznamenal druhý nedělní zásah žokej Jan Rája, který k jisté výhře, už páté v kariéře, dovedl čtyřletého valacha a spolufavorita dostihu Freddie Merc (Vysmátí a spokojení).
Jistě se prosadil i vítěz Ceny Nikon Coolpix S3300 (IV. k., 1400 m), počtvrté v životě triumfující šestiletý favorit Double Rubble (MUDr. Řežábová Dana) s žokejem Garym Hindem.
Vítězem s největší převahou v cíli se stal v Poháru Relay (II. k., 2235 m) tříletý A Gentleman (Dr. Charvát), jenž se nejbližšímu ze soupeřů v cíli vzdálil na osm délek, v sedle životně podruhé zvítězivšího spolufavorita byl žák Michal Mach, letos vítězný již popatnácté.

Závěrečnou Cenu Půlnočního turné Václava Neckáře (hdcp IV. k., 2235 m) proměnila po boji o krátkou hlavu v první triumf kariéry tříletá Ussurijská Tygřice (Bon Art Music), kterou k účinnému táhlému finiši rozhýbal vedoucí žokej průběžného pořadí CK Martin Tour Cupu Petr Foret, pro něhož tento úspěch zároveň znamenal dosažení jubilejního stého životního vítězství.
 
Výsledky >>zde<<

Předchozí: Hořovické finále Skokového poháru v olympijském duchu
Následující: Jezdci SPČP dostanou více
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...