Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový den Znovínu Znojmo: Aprilius na sprinterském trůnu

Dostihový den Znovínu Znojmo: Aprilius na sprinterském trůnu

Vrcholem šestnáctého pokračování metropolitní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle byl nejvýznamnější sprinterský dostih české termínové listiny, 91. Svatováclavská cena Znovínu Znojmo na 1200 metrů o 160 tisíc korun. Jejím patronem byl již tradičně velký příznivec dostihů a koní pan Václav Neckář, jenž také osobně dekoroval vítěze.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie


Aprilius na sprinterském trůnu
Favoritem byl trojnásobný jedničkový vítěz z června a července Just Fly (Stáj Diament, ž. Zatloukal), ale čtvrtý triumf v řadě se mu nepodařilo přidat a svou tradiční koncovkou tentokrát stačil na čtvrté místo. Triumf po boji o půl délky, v čase 1:13,24, získal hnědák Aprilius ze stáje Monika Agro P., v sedle s úřadujícím žokejem-šampiónem Jaromírem Šafářem, který na tuzemské vítězství čekal dlouhých osm týdnů. Za svěřencem Tomáše Váni se druhým místem blýskl jediný tříletý kůň v poli Hyacint (DS Pegas, ž. Lukášek), třetí honorář si připsala nejúspěšnější z kvarteta startujících klisen Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Chaloupka) a nejlepší pětici uzavřel Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Pattinson). Nedařilo se preferovaným klisnám, loňské vítězce Merbele a Dorotce, které skončily na sedmé a deváté pozici.

Další dění:
Úvod programu obstarali aktéři třetí ze čtyř kapitol překážkového Poháru EŽ Praha, vítězem Ceny Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m) se lehce stal pětiletý valach Čáriray (Sectori Ševčík-Vlachovice) s jezdcem Petrem Tůmou a k dosavadním pěti životním rovinovým výhrám přidal premiérovou skokanskou.

Čtěte také:  Kdo míří na Prague PlayOffs? Parkurové hvězdy pojedou o 12 milionů eur

V početně plně obsazené Ceně Znovín Classic (III. k., 1600 m) pro dvouleté koně o hlavu vybojoval při třetím životním vystoupení první vítězství bělouš White Motiv (Stanislav Chudáček), sázkový druhý favorit, vedený žokejem Janem Rájou.

Také v Ceně FVE EMI Energy (III. k., 1200 m) se představili zástupce nejmladšího ročníku koní a i zde v cíli rozhodoval rozdíl pouhé hlavy, o kterou premiérově vyhrála také potřetí startující favoritka Sunshine of Gracie (BORS Břeclav) s žokejem Kennethem Pattinsonem.

V Ceně Relay (III. k., 1400 m) zaznamenal druhý nedělní zásah žokej Jan Rája, který k jisté výhře, už páté v kariéře, dovedl čtyřletého valacha a spolufavorita dostihu Freddie Merc (Vysmátí a spokojení).
Jistě se prosadil i vítěz Ceny Nikon Coolpix S3300 (IV. k., 1400 m), počtvrté v životě triumfující šestiletý favorit Double Rubble (MUDr. Řežábová Dana) s žokejem Garym Hindem.
Vítězem s největší převahou v cíli se stal v Poháru Relay (II. k., 2235 m) tříletý A Gentleman (Dr. Charvát), jenž se nejbližšímu ze soupeřů v cíli vzdálil na osm délek, v sedle životně podruhé zvítězivšího spolufavorita byl žák Michal Mach, letos vítězný již popatnácté.

Závěrečnou Cenu Půlnočního turné Václava Neckáře (hdcp IV. k., 2235 m) proměnila po boji o krátkou hlavu v první triumf kariéry tříletá Ussurijská Tygřice (Bon Art Music), kterou k účinnému táhlému finiši rozhýbal vedoucí žokej průběžného pořadí CK Martin Tour Cupu Petr Foret, pro něhož tento úspěch zároveň znamenal dosažení jubilejního stého životního vítězství.
 
Výsledky >>zde<<

Předchozí: Hořovické finále Skokového poháru v olympijském duchu
Následující: Jezdci SPČP dostanou více
x

Mohlo by vás zajímat

V Poslanecké sněmovně začala výstava Návrat divokých koní

Velkoformátové fotografie pětice autorů divoké přírody se v pondělí 18. listopadu odpoledne představily na slavnostní vernisáži výstavy Návrat divokých koní ve dvou patrech atria Poslanecké sněmovny. Snímky zachycují divoké koně, ale i zubry a pratury, z rezervace ve středočeských Milovicích. Záštitu nad výstavou převzal předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a poslanec ...