Home > Zpravodajství > pozvánky > Dostihový den Znovínu Znojmo: Ulétne znovu Just Fly?

Dostihový den Znovínu Znojmo: Ulétne znovu Just Fly?

Letošní dostihové dění v CONSEQ PARKU Velká Chuchle pokračuje tuto neděli šestnáctou kapitolou, jejímž vrcholem bude jeden z dostihů s nejdelší tradicí u nás, 91. Svatováclavská cena Znovínu Znojmo (I. kat., 1200 m, 160 tis. Kč, 3l. a st.). Jedná se o každoroční sprinterský vrchol, na jeho letošním startu je dvanáct adeptů, a takto početná sestava se v něm naposledy sešla před sedmi lety. Koná se pod patronátem pana Václava Neckáře, zpěváka, herce, velkého příznivce koní a čestného prezidenta Derby klubu CONSEQ PARKU Velká Chuchle, a patron dostihu bude i osobně dekorovat jeho vítěze. Celkem je na osmi startovních listinách 94 koní a 33 jezdců, první dostih startuje tradičně ve 14 hodin.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Ulétne znovu Just Fly?
Hlavním kandidátem na vítězství, které v anketě Jockey Clubu často zaručuje i zisk titulu Sprinter roku, je čtyřletý hnědák Just Fly (foto, Stáj Diament, ž. Zatloukal), který v první části sezóny upoutal výhrami v mostecké Ceně Jezdectví, pražské Ceně Tüchler a varšavské Nagrodě Syreny. Bude tedy atakovat již čtvrtý triumf v řadě, avšak nastoupí po dvouměsíční odmlce. Jeho největší konkurenti naopak předvedli připravenost před dvěma týdny v bratislavském jedničkovém testu, který vyhrál All the Evil, jenž minulou neděli překvapivě triumfoval i v silně obsazené Velké ceně Prahy CK Martin Tour. U Dunaje za ním těsně druhá finišovala vítězka dubnového Maškova memoriálu Dorotka (DS Pegas, ž. Foret), blízko třetí byla obhájkyně loňského prvenství ve Svatováclavské ceně Merbela (Leram, ž. Rája) a pátý skončil držitel mezinárodní Ceny Myse ze slovenského derby-odpoledne Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář).

Čtěte také:  Cena zimní královny uzavře jubilejní 120. karlovarskou dostihovou sezónu

Na start míří také první dva z červencové mostecké Severočeské ceny Just FlyJust FlyCharhizard (Gabriela-Trachtová, ž. Srnec) a Kendy (Áďa a Emmča Friedmannovy, ž. Koplík), nechybí ani vítězka zdejší květnové Ceny Mikrop Čebín a posléze bronzová z Ceny MP SR v Bratislavě Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Chaloupka), či další dva pražští vítězové, a to letošních tisícimetrových sprintů druhé kategorie, Moon Bay River (Sokrates, Fedorowiczová) a Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Pattinson).

Pokus o obrat letošních matných výsledků učiní rekordman chuchelské dráhy na kilometrové trati Mr Dario (YOKO, ž. Hind), podruhé v životě se na scénu nejvyšší kategorie vydá Rabbit Kyllachy (Rabbit Trhový Štěpánov, žk. Laube). Jediným tříletým účastníkem bude pátý z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit, vítěz Memoriálu prof. Michala a druhý zástupce DS Pegas v dostihu Hyacint (ž. Lukášek).
 
Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další program:

  • 14:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m): atraktivní začátek nad proutěnkami, suverén z minulé kapitoly překážkového seriálu Taminos Love a vítěz loňského Slovenského derby Rocky of Gracie, který na skocích debutuje.
  • 14:30 – Cena Znovín Classic (III. k., 1600 m): na mílové trati maximální počet šestnácti dvouletých, po ročním angažmá v Malajsii se letos prvně v Praze představí úřadující žokejský vicešampión Tomáš Lukášek.
  • 15:00 – Cena FVE EMI Energy (III. k., 1200 m): ve druhém nedělním testu nejmladšího ročníku nastoupí dvanáct adeptů, pět z nich už má na kontě umístění, pět bude debutovat.
  • 16:05 – Cena Relay (III. k., 1400 m): pětinásobný vítěz dostihů nejvyšší třídy Another True Story poprvé sestupuje do třetí kategorie a měl by atakovat devátý triumf kariéry.
  • 16:35 – Cena Nikon COOLPIX S3300 (IV. k., 1400 m): také další reprezentant stáje YOKO, premiant předloňské Českomoravské ceny a loňské Ceny Jezdectví Nice Tiger míří pod svou běžnou výkonnostní úroveň s ambicí ukončit nevítěznou sérii.
  • 17:05 – Pohár Relay (II. k., 2200 m): šestý a osmý z nedávného St. Leger Mazhilis a A Gentleman budou potvrzovat sílu klasického ročníku proti několika jedničkově umístěným starším soupeřům.
  • 17:35 – Cena Půlnočního turné Václava Neckáře (hdcp IV. k., 2200 m): v jediném nedělním handicapu nastoupí i klisny Pedrica a Sun for Life, které před třemi týdny v podobném dostihu nečekaně získaly nejvyšší příčky.
Předchozí: Favoritem Velké pardubické ČP 2012 Tiumen nebo Trezor?
Následující: Výstava Kůň 2012 v plném proudu + FOTOGALERIE
x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...