Home > Zpravodajství > pozvánky > Dostihový den Znovínu Znojmo: Ulétne znovu Just Fly?

Dostihový den Znovínu Znojmo: Ulétne znovu Just Fly?

Letošní dostihové dění v CONSEQ PARKU Velká Chuchle pokračuje tuto neděli šestnáctou kapitolou, jejímž vrcholem bude jeden z dostihů s nejdelší tradicí u nás, 91. Svatováclavská cena Znovínu Znojmo (I. kat., 1200 m, 160 tis. Kč, 3l. a st.). Jedná se o každoroční sprinterský vrchol, na jeho letošním startu je dvanáct adeptů, a takto početná sestava se v něm naposledy sešla před sedmi lety. Koná se pod patronátem pana Václava Neckáře, zpěváka, herce, velkého příznivce koní a čestného prezidenta Derby klubu CONSEQ PARKU Velká Chuchle, a patron dostihu bude i osobně dekorovat jeho vítěze. Celkem je na osmi startovních listinách 94 koní a 33 jezdců, první dostih startuje tradičně ve 14 hodin.

Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Ulétne znovu Just Fly?
Hlavním kandidátem na vítězství, které v anketě Jockey Clubu často zaručuje i zisk titulu Sprinter roku, je čtyřletý hnědák Just Fly (foto, Stáj Diament, ž. Zatloukal), který v první části sezóny upoutal výhrami v mostecké Ceně Jezdectví, pražské Ceně Tüchler a varšavské Nagrodě Syreny. Bude tedy atakovat již čtvrtý triumf v řadě, avšak nastoupí po dvouměsíční odmlce. Jeho největší konkurenti naopak předvedli připravenost před dvěma týdny v bratislavském jedničkovém testu, který vyhrál All the Evil, jenž minulou neděli překvapivě triumfoval i v silně obsazené Velké ceně Prahy CK Martin Tour. U Dunaje za ním těsně druhá finišovala vítězka dubnového Maškova memoriálu Dorotka (DS Pegas, ž. Foret), blízko třetí byla obhájkyně loňského prvenství ve Svatováclavské ceně Merbela (Leram, ž. Rája) a pátý skončil držitel mezinárodní Ceny Myse ze slovenského derby-odpoledne Aprilius (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář).

Na start míří také první dva z červencové mostecké Severočeské ceny Just FlyJust FlyCharhizard (Gabriela-Trachtová, ž. Srnec) a Kendy (Áďa a Emmča Friedmannovy, ž. Koplík), nechybí ani vítězka zdejší květnové Ceny Mikrop Čebín a posléze bronzová z Ceny MP SR v Bratislavě Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Chaloupka), či další dva pražští vítězové, a to letošních tisícimetrových sprintů druhé kategorie, Moon Bay River (Sokrates, Fedorowiczová) a Bright Sand (BORS Břeclav, ž. Pattinson).

Pokus o obrat letošních matných výsledků učiní rekordman chuchelské dráhy na kilometrové trati Mr Dario (YOKO, ž. Hind), podruhé v životě se na scénu nejvyšší kategorie vydá Rabbit Kyllachy (Rabbit Trhový Štěpánov, žk. Laube). Jediným tříletým účastníkem bude pátý z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit, vítěz Memoriálu prof. Michala a druhý zástupce DS Pegas v dostihu Hyacint (ž. Lukášek).
 
Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další program:

  • 14:00 – Cena Elektrizace železnic Praha (III. k., 3300 m): atraktivní začátek nad proutěnkami, suverén z minulé kapitoly překážkového seriálu Taminos Love a vítěz loňského Slovenského derby Rocky of Gracie, který na skocích debutuje.
  • 14:30 – Cena Znovín Classic (III. k., 1600 m): na mílové trati maximální počet šestnácti dvouletých, po ročním angažmá v Malajsii se letos prvně v Praze představí úřadující žokejský vicešampión Tomáš Lukášek.
  • 15:00 – Cena FVE EMI Energy (III. k., 1200 m): ve druhém nedělním testu nejmladšího ročníku nastoupí dvanáct adeptů, pět z nich už má na kontě umístění, pět bude debutovat.
  • 16:05 – Cena Relay (III. k., 1400 m): pětinásobný vítěz dostihů nejvyšší třídy Another True Story poprvé sestupuje do třetí kategorie a měl by atakovat devátý triumf kariéry.
  • 16:35 – Cena Nikon COOLPIX S3300 (IV. k., 1400 m): také další reprezentant stáje YOKO, premiant předloňské Českomoravské ceny a loňské Ceny Jezdectví Nice Tiger míří pod svou běžnou výkonnostní úroveň s ambicí ukončit nevítěznou sérii.
  • 17:05 – Pohár Relay (II. k., 2200 m): šestý a osmý z nedávného St. Leger Mazhilis a A Gentleman budou potvrzovat sílu klasického ročníku proti několika jedničkově umístěným starším soupeřům.
  • 17:35 – Cena Půlnočního turné Václava Neckáře (hdcp IV. k., 2200 m): v jediném nedělním handicapu nastoupí i klisny Pedrica a Sun for Life, které před třemi týdny v podobném dostihu nečekaně získaly nejvyšší příčky.
Předchozí: Favoritem Velké pardubické ČP 2012 Tiumen nebo Trezor?
Následující: Výstava Kůň 2012 v plném proudu + FOTOGALERIE
x

Mohlo by vás zajímat

Karlovarská dostihová sezóna odstartovala slovenským úspěchem

Úvodní mítink se na Hipodromu Holoubek odehrál kvůli všeobecně známým důvodům bez divácké kulisy, zato s několika premiérami. Vzhledem k tomu, že se jednalo teprve o v pořadí třetí uskutečněný dostihový den na území celé republiky, na programu byl první test pro zájemce o účast v Českém derby nebo Oaks, ...