Home > Zpravodajství > pozvánky > Dostihový infoservis: Tucet kvalitních hráčů, trumfy drží Hyacint

Dostihový infoservis: Tucet kvalitních hráčů, trumfy drží Hyacint

Druhá květnová neděle bude v CONSEQ PARKU Velká Chuchle termínem šesté kapitoly letošní metropolitní sezóny, připraven je opět program osmi dostihů s vrcholem v podobě prvního dílu Klasické trojkoruny: na start 91. Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ (listed kategorie, 1600 m), jejíž dotace jeden milión korun výrazně převyšuje ceny všech ostatních jarních klasických dostihů v okolních zemích samozřejmě s výjimkou Německa, konané pod záštitou ministra zemědělství ČR Petra Bendla, míří devět tříletých hřebců a tři valaši. Celkem je na startovních listinách 89 koní a 26 jezdců, první dostih startuje ve 14 hodin.

Ilustrační fotoTucet kvalitních hráčů, trumfy drží Hyacint
HyacintPřesně polovina kandidátů klasických vavřínů se představila před třemi týdny v přípravném Memoriálu profesora Michala (I. k., 1400 m), je tu šest ze sedmi nejlepších v jeho cíli. Vítězný Hyacint (foto, DS Pegas, ž. Foret) s jistotou triumfoval i ve dvou podzimních startech na chuchelské dráze a měl by být favoritem. Green Valleys (Stáj Monika Agro P., ž. Šafář) finišem ke druhé příčce potvrdil vzestup formy z předchozího suverénního triumfu na dvojkové úrovni, Desert Monarch (Stanislav Chudáček, ž. Rája) zase třetím místem prokázal, že je i po devítiměsíční pauze fit a připraven. Čtvrtý Tarant (Agrolipt ČR, Piruch) sice přerušil sérii druhých míst, nicméně zachoval si příslušnost ke špičce, k níž navzdory první středoevropské porážce nadále patří také šestý Mystic Swing (Lokotrans, ž. Zatloukal), i sedmý Almond Magic (YOKO, ž. Koplík), vloni třetí v Gerschově memoriálu a šestý v Ceně zimního favorita.
Další čtveřice aspirantů se tu ve stejný den předvedla v Ceně EC HARRIS (II. k., 1800 m) s dramatickou koncovkou. Vítězství vybojoval předběžný favorit červnového Derby, vloni pátý z francouzského Criterium de Saint-Cloud (Gr.1) Betpak Dala (Dr. Charvát, Demo) o krátkou hlavu před nositelem stejných stájových barev, druhým z Gerschova memoriálu My Afantou (Dr. Charvát, ž. Havlík) a další krk před bronzovým z kvalitního dubnového dostihu debutantů Rabbitem Hurricane (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner). Necelé čtyři délky zpět pak finišoval pátý Echo Rules (CK Martin Tour, žk. Laube).
Zbylá dvojice se pražskému publiku představí poprvé, ale „do počtu“ není ani náhodou. Slovenský host Atack (EMOP, ž. Srnec) sice dosud nevyhrál, ale dosavadní starty absolvoval pouze na jedničkové úrovni, v Budapešti byl druhý, v Bratislavě druhý, pátý a v polovině dubna i s nejvyšší nesenou hmotností těsně třetí v Ceně trojročných žrebcov (I. k., 1700 m). Aktér s nejdelší pauzou od posledního startu Glorious Eagle (Westminster Race Horses, ž. Chaloupka) zatím z jihočeských Bošovic cestoval dvakrát do Francie, v únoru tam nečekaně vyhrál debut a v březnu na něj v Chantilly po vstupní ztrátě zbylo šesté místo.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Kolymbia: první sprint = první vítězství?
Druhým nedělním dostihem se statutem nejvyšší kategorie bude Cena Mikrop Čebín, a. s. o 140 tisíc korun se sedmi staršími adepty. Prvního vítězství kariéry by se při prvním vystoupení na distanci 1200 metrů mohla dočkat čtyřletá tmavá hnědka Kolymbia (Dr. Charvát, ž. Havlík), dcera sprinterských rodičů umístěná ve všech deseti předchozích startech na delších tratích, včetně dvou klasických. O dva roky starší hnědka Merbela (Leram, ž. Zatloukal) jí před dvěma týdny v Memoriálu Jaroslava Maška podlehla o délku a půl, nicméně na kontě má triumfy z loňské Svatováclavské ceny a letošního Gomba handicapu. Osmiletý valach Mr Dario (YOKO, ž. Šafář) je z loňského září rekordmanem pražské dráhy na kilometrové trati a tady šedesátým startem kariéry vstoupí do své šesté sezóny. Dalšími třemi aktéry jsou držitelé posezónních anketních ocenění: vítěz tohoto dostihu právě ze své nejúspěšnější sezóny 2009 Ediggio (EŽ Praha, ž. Srnec) a druhý sezónní debutant v poli Line Honey (Stáj Mikon, ž. Rája) získali tituly Sprinter roku a Nejlepší kůň českého chovu v letech 2009 a 2010, loňský úspěšný rekonvalescent Addison (Sokrates, Fedorowiczová) byl vyhlášen Nejlepším dvouletým hřebcem roku 2007. Druhým čtyřletým účastníkem je valach Kendy (Áďa a Emmča Friedmannovy, ž. Koplík), který letos dokázal v Gomba handicapu využít minimální zátěže ke zisku čtvrtého honoráře a poté naopak s nejvyšší hmotností vyhrál dvojkový handicap v Bratislavě.
 
Startovní listiny
Sázkové kurzy

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

Další program:

 • 14:00 – Cena Mydlářky Benešov, a. s. (IV. k., 1200 m): před týdnem se tříletá Medula neprosadila na vytrvalecké trati, nyní bude o premiérový triumf usilovat ve sprintu.
 • 14:30 – Cena Jatek Český Brod, a. s. (hdcp III. k., 1400 m): čtyřletý Romane Conti už byl letos dvakrát druhý, třetí pokus o plný zásah podnikne s novým jezdcem.
 • 15:00 – Cena Renomie, a. s. (II. k., 1800 m): pětiletá Old Story může v osmnáctém startu kariéry získat již osmé vítězství, proti však stojí kvalitnější soupeři než před měsícem.
 • 16:35 – Cena PRIMO – Josef Chejn, spol. s r. o.  (hdcp IV. k., 1600 m): mezi dvanácti aktéry má dobré vyhlídky nejníže zatížená trojice Cool Mary, Redul a First Danda.
 • 17:05 – Cena DZS Struhařov, a. s. (IV. k., 1800 m): ve druhém nedělním soupeření tříletých nezvítězivších je deset koní, nejblíže k opuštění skupiny by měli být Unangepasse a Daneta.
 • 17:35 – Cena DUX – Josef Chejn, spol. s r. o. (hdcp IV. k., 2200 m): nejpočetněji obsazený dostih uzavře program, proti patnácti starším nastoupí v dubnu lehce zvítězivší tříletá bělka Merlyp.

 

Pro děti: jízdy na ponících a „Hříbátka“!

Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi, hrát si na venkovním hřišti a bavit se v krytém dětském koutku „Hříbátka“ situovaném do přízemí tribuny. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

Čtěte také:  Jarní prázdniny v Národním hřebčíně

„Hříbátka“: soutěže o hračky od Dino Toys!

Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí tribuny rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky CONSEQ PARKU. Tradičně probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a patronát nad „Hříbátky“ převzalo nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz. Externí odkaz

CONSEQ PARK nabízí řadu suvenýrů i pamětní razítko

V infocentru (přízemí tribuny – sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí „dostihovou knihovničku“. V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Nabízíme také možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.


VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2012:

 • Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
 • Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
 • Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
 • Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz Externí odkaz , držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč
 • Celoroční vstupenka: 900 Kč
 • Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
 • Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
 • Klub Patriot / Student (pro seniory – 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč
 • Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 8000 Kč

dostihovy infoservis

Předchozí: Cena města Pardubice přichází s novinkou
Následující: J. Krakow potvrdil účast na CSI1* Zduchovice
x

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný přínos. Divocí koně pomáhají s adaptací krajiny na změny klimatu

Změny klimatu v České republice stále více ovlivňují vývoj krajiny. Pět extrémně suchých let v řadě, které se začaly projevovat od roku 2015, se podepsalo na stavu volné přírody i zemědělských pastvin. Pravidelná pozorování vědců přitom ukázala, že pastviny divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, ...