Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový infoservis: Sharpour prvním trojnásobným vítězem VKC!

Dostihový infoservis: Sharpour prvním trojnásobným vítězem VKC!

Vrcholem programu letošní sedmé neděle na závodišti v Praze-Velké Chuchli byla 63. Velká květnová cena VW Wachal pro čtyřleté a starší koně na 1600 metrů o 300 tisíc korun.

Ilustrační foto: Marcela KlingorováIlustrační foto: Marcela Klingorová

Sharpour prvním trojnásobným vítězem VKC!

SharpourSharpourVysokým favoritem byl do sezóny vstupující premiant loňské Velké jarní ceny Chardonney Tcheque (Dr. Charvát, ž. Havlík), ale ve strhujícím závěrečném duelu byl o půl délky lepší osmiletý matador a obhájce triumfu ve Velké květnové ceně z let 2009 a 2011 Sharpour, hnědák stáje YOKO s žokejem Petrem Foretem. Svěřenec Zdena Koplíka Sharpour si připsal již třinácté vítězství v dostizích nejvyšší kategorie, které navíc ozdobil novým rekordem dostihu 1:36,75, a stal se prvním trojnásobným vítězem v historii Velké květnové ceny. Vítězný Sharpour i druhý v cíli Chardonney Tcheque se po tomto dostihu v celoživotním výdělku dostali přes hranici dvou miliónů korun. Sedm délek za dvojicí prominentů získal třetí honorář bronzový z loňské Velké jarní ceny Lysyan (Joly, ž. Šafář), pětici doplnili překvapivě při své premiéře na nejvyšší scéně outisder Dublér (K-K Metal, ž. Chaloupka), který v ostrém tempu odvodil první dvě třetiny trati, a vloni dvakrát klasicky umístěná klisna Rabbit Motivator (Rabbit Trhový Štěpánov, Verner).

Další dění:
Úvodní Cena prvních nadějí (III. k., 1000 m) letos premiérově patřila dvouletým koním a pětici debutujících dorostenců jistě dominoval favorizovaný Renny Storm (Stáj Monika Agro P.) s žokejem Jaromírem Šafářem, jenž se tak posunul do čela průběžného pořadí šampionátu CK Martin Tour Cup 2012.

Čtěte také:  V záři ptýrovských reflektorů nastoupí lídr bodování ČSP Jan Štětina

Start Ceny Café Imperial (III. k., 1200 m) nejlépe vyšel čtyřleté hnědce Rabbit Medicean (Rabbit Trhový Štěpánov) s jezdcem Janem Vernerem, která v oblouku byla vpředu až o tři délky, v polovině cílové roviny sice o vedení přišla, ale silnou koncovkou se v cíli na nejvyšší příčku vrátila a zaznamenala druhé životní vítězství.

Cenu Derby Klubu (hdcp IV. k., 1400 m) pak po boji o krk přetavila ve druhý životní plný zásah čtyřletá hnědka Agrese (Protendon-Hulínský) vedená žákem Michalem Machem.

Jezdec Jan Verner začal sérii nedělních jezdeckých double (osm dostihů vyhráli pouze čtyři různí jezdci) v Ceně Crystal Glamour (III. k., 1800 m), když se lehce prosadil se šestiletým valachem Pumpkinem (Rabbit Trhový Štěpánov), jenž si po dvouletém čekání zapsal pátý triumf kariéry, pro mladého jezdce šlo o výhru devětačtyřicátou, tudíž příští bud v jeho případě znamenat zisk žokejského titulu.

V Ceně Saty (hdcp II. k., 2400 m) vzešel z dramatického závěrečného duelu vítězně čtyřletý valach Flame Vario (EŽ Praha), zvítězivší potřetí v kariéře, žokej Jaromír Šafář si pak letošním desátým plným zásahem pojistil vedení v šampionátu.

K vůbec prvnímu životnímu vítězství dovedla v Ceně sázek Betino (IV. k., 2400 m) silná koncovka pošesté startujícího pětiletého ryzáka Saracenian (Hřebčín Křenek), druhý triumf dne po tomto dostihu slavil žák Michal Mach.
Roli favorita pak beze zbytku splnil v závěrečné Ceně Kortéše (IV. k., 2220 m) pro tříleté nezvítězivší valach Pierot (DS Pegas), kvartet dvakrát vítězných jezdců zde doplnil žokej Petr Foret a posunul se na druhé místo průběžného pořadí CK Martin Tour Cupu.

Čtěte také:  Cenu Masise ovládla popáté za sebou klisna

dostihovy infoservis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky

Předchozí: Hruška si nenechal ujít vítězství ve VC Ostravy i bez Arista-Z
Následující: Velká cena Kolína na Ptýrově již od čtvrtka
x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...