Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihový vrchol nedělního slavnostního mítinku v režii neporazitelné Saši

Dostihový vrchol nedělního slavnostního mítinku v režii neporazitelné Saši

Karlovarské závodiště Hipodrom Holoubek si ve slavnostní atmosféře připomnělo 120. výročí zahájení provozu. Právě 30. června roku 1899 byl za přítomnosti barona Schafflera, knížete Fürstenberga, barona Černína a městského radního Lea Mattoniho areál předán k užívání.

Dostihový den poskládaný ze šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu se uskutečnil v tropických teplotách za podpory skupiny MAENTIVA.

“S Hipodromem Holoubek nás pojí dlouholetá spolupráce. Už jsme v minulosti opakovaně sponzorovali tamní dostihy, ale teď jsme poprvé partnerem celého dne. Zároveň produkujeme internetový stream pro dostihové příznivce, jsme pořadateli dostihového dne i jeho doprovodného programu. Všechno jde, když je k tomu vůle. Karlovy Vary jsou tím nejlepším příkladem. Pro mě osobně je toto závodiště srdcovou záležitostí,” informoval v tiskové zprávě člen prezidia Jockey Clubu ČR a dlouholetý majitel dostihových koní Martin Bláha.

Hlavním dostihem byla Letní cena klisen skupiny MAENTIVA.

Silnou dvojici poslal do dvoukilometrového testu II. kategorie trenér Tomáš Váňa. Loňské prvenství obhajovala favorizovaná Saša, které se hned od prvních dostihových krůčků na zdejším závodišti výborně dařilo. Šestinásobná loňská premiantka se navzdory úmornému vedru vydala ve stopách první dvojnásobné vítězky Play Station z let 2005 a 2006. Žokejka Vendula Korečková se stala historicky první dvojnásobně vítěznou amazonkou. Stájové kolegyni vítězky Queenteře (A.Florian) se naopak vůbec nedařilo a doběhla poslední. Nováček na českých drahách Champagne Pink (ž.D.Liška)  v cílové rovince útočila, ale k triumfu jí chybělo něco málo přes dvě délky. Nejúspěšnější rovinový jezdec na karlovarské dráze od roku 1993 ž. Jan Rája dovedl La Paix do cíle na třetím místě.

Neporazitelná Saša

V druhém nejvýznamnějším dostihu dne se neprosadila favoritka Iwnianka, zato se prvního životního vítězství dočkala Olinka (ž.K.Hlubučková).

Čtěte také:  Seriál kvalifikací se uzavírá, do Velké pardubické zbývá jen pět týdnů

První překážkový dostih letošní karlovarské sezóny byl zároveň osmistým v pořadí, který se na závodišti uskutečnil. S  deseti skoky na trati dlouhé 3.200m si nejlépe poradila top favoritka Dylanka (ž.J.Verner). Loňská vítězka klasického českého i slovenského Oaks po boji porazila dobře jdoucí veteránku Holin One (M.Mikšovský) a dosáhla tak na sedmé vítězství v řadě.

Hned dvakrát – v rámci zahájení odpoledne a po hlavním dostihu – dodal příjemnou hudební kulisou slavnostní atmosféře správný lesk Karlovarský symfonický orchestr doprovázený šéfdirigentem Janem Kučerou. Nadšený aplaus publika je jasným důkazem toho, že pořadatelé, obrazně řečeno, vsadili na dobrého koně.

V souvislosti s významným jubileem byla představena kniha věnovaná druhému nejstaršímu českému závodišti, jednomu z nejvýznamnějších skvostů lázeňského města. Publikaci si zájemci mohou objednat přes internetovou aplikaci www.gallop-reporter.cz.

Text a foto: Marcela Kozová

dostihové závodiště dostihy Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen
Předchozí: Bezchybný výkon Prague Lions při sobotní GCL v Monaku. Skončili pátí
Následující: Jaroslav Jindra ovládl Velkou cenu Zduchovic. Štětina drží vedení v ČSP

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Talent je zpět, návrat na dráhu proměnil v kvalifikační vítězství

Jediný zářijový mítink na pardubickém závodišti nabídl devítku dostihů. Vrcholem byla závěrečná kvalifikace na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Do ní odstartovalo devět koní, z nichž šest mělo poslední šanci zajistit si vstupenku do říjnového vrcholu české překážkové sezony. Po téměř roce a půl se na dráhu vracel osmiletý ryzák ...