Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihy na karlovarském závodišti startují

Dostihy na karlovarském závodišti startují

V poslední době se stahovala černá mračna nad některými dostihovými závodišti. Největší zklamání prožívali turfmani oznámením o zrušení letošních mítinků v Karlových Varech. Krátce poté přicházely z provinčních drah další nepříjemné zprávy. Krádež železné konstrukce tribuny znemožnila dvoudenní mítink v Mimoni a následkem požáru muselo být zrušeno dostihové odpoledne ve Světlé Hoře. Nakonec smutek vystřídá radost, neboť se druhá nejstarší dostihová dráha v Čechách svých závodníků brzy dočká.

Ilustrační foto: Marcela KlingorováIlustrační foto: Marcela Klingorová

 

Poděkování patří zástupci pořadatelské firmy CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o. Karlu Holoubkovi, primátorovi města Petru Kulhánkovi a české dostihové autoritě Jockey Clubu, kteří po vzájemné dohodě a společném úsilí dali dostihům zelenou. Na jejich vstřícné rozhodnutí reagovali trenéři a majitelé mimořádným zájmem o účast jejich svěřenců. Počty přihlášených v jednotlivých dostizích přesahují propustnost dráhy a tak se ke startovním boxům nevydají všichni nahlášení. Do rámcové steeplechase je přihlášeno dokonce 20 koní!

První letošní mítink, jehož vrcholem bude specialitka zdejšího závodiště LETNÍ CENA KLISEN, se pod záštitou společnosti Velta Tea uskuteční v neděli 1. července. Sedmibodový program, složený ze šesti rovinových (2x dostih II.kategorie) a jednoho překážkového dostihu, bude vysílaný televizí. Z pětice nejzajímavějších klání uvidí televizní diváci dva v přímém přenosu. Z tohoto důvodu je začátek dostihového dne stanovený na dvanáctou hodinu polední, úvodní dostih bude odstartován ve 12.30 hod.

LÁZEŇSKÁ MÍLE s historií sahající do 30. let minulého století, z chovatelského i výkonnostního hlediska jeden z absolutních vrcholů karlovarské sezóny, se uskuteční v době festivalového reje v neděli 8. července. Připraveno je sedm rovinových klání (1x dostih I. a II.kategorie).

Předchozí: Na Světový pohár v drezuře dorazí do Brna 60 koní z 15 zemí
Následující: Něžná jízda: Derby před 40 lety vyhrála žena
x

Mohlo by vás zajímat

Od vážné dopravní nehody hasiči spěchali k záchraně koně

Úterý 20. srpna bylo pro hasiče z Libereckého kraje náročné. Nejprve zasahovali u dopravní nehody, následně se hasiči okamžitě přesunuli k další události. Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v ...