Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Dostihy s nádechem Evropy

Dostihy s nádechem Evropy

Zářijová kvalifikace bude spojena nejen z června odloženým Zlatým pohárem, ale také s programem EVROPSKÉHO DNE KONÍ. Město Pardubice se připojilo k dalším evropským městům sdruženým v projektu EURO EQUUS a připravilo zajímavý program pro všechny milovníky koní.

evropsky den koni

EVROPSKÝ DEN KONÍ, jehož název byl zaregistrován Evropskou komisí, se druhý zářijový víkend koná nejen v Pardubicích, ale také v belgickém Warengemu, španělském městě Jerez de la Frontera a portugalské Goleze. Každé z těchto měst připravuje bohatý program. V Pardubicích to kromě podpory kvalifikačního dostihu sdružením EURO EQUUS to bude také například jezdecká ukázka na motivy hudby z filmu Tři bratři a ukázkový skokový závod minikoní s vodičem. Bavit se budou i děti, pro které budou kromě už tradičních parkurů s koníky na tyči či projížďkách na koních připraveny i další atrakce. Třeba dojení dřevěné krávy, živé kreslení s humoristou Janem Lušovským, umělecký workshop i malá farma s živými zvířaty. Na své si přijdou i gurmáni, partnerská města EURO EQUUS se budou prezentovat svými regionálními potravinami. Vše se bude dít v sobotu 12. září mezi 13:00 – 17:00 hodin.

Město Pardubice připravilo na svém facebooku také soutěž o vstupenky na Evropský den koní a překážkové dostihy před Velkou pardubickou! Vyhrávají tři nejrychlejší, kteří napíší do ZPRÁV, kdy se Evropský den koní koná. Zřejmě to bude velmi rychlá soutěž…

Evropská síť EURO EQUUS je asociace usilující o propagaci a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní. Základem úspěchu je intenzivní spolupráce členských měst v řadě „koňařských“ aktivit.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy EURO EQUUS Evropský den koní Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: KONĚ V AKCI: Do Pardubic zamířily tisíce diváků, ozýval se dětský smích
Následující: Americký velvyslanec navštívil pardubické závodiště

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

S mezinárodní Rozlučkovou všestranností si pohrálo počasí

Do Rozlučkové všestrannosti bylo přihlášeno rekordních 220 koní, ne všem ale počasí dovolilo soutěže dokončit. Na povětrnostní podmínky doplatila především nejvyšší soutěž CNC1*, ve které soupeřily dvojice z České republiky, Slovenska, Slovinska a Rakouska. Bez odjetých krosů, které v neděli překazil silný vítr, byly v souladu s pravidly celkové výsledky vyhlášeny z drezur a ...