Home > Zpravodajství > domácí sport > Dražba plnokrevníků zahájila dostihový víkend v Pardubicích

Dražba plnokrevníků zahájila dostihový víkend v Pardubicích

Sedmý ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka zahájil třídenní program na dostihovém závodišti, který vyvrcholí v neděli 124. Velkou pardubickou. K prodeji bylo nabídnuto 23 koní. Nového majitele však našli pouze dva.Tím prvním byl čtyřletý ryzák Winrocco v tréninku Václava Luky. Prodán byl za 40 000 Kč. Druhým prodaným koněm byla doposud nepojmenovaná roční hnědka za částku 95 000 Kč.

Než začala samotná dražba koní, proběhla ještě dražba charitativní. Obraz „Velká pardubická“ za 4 500 Kč vydražil pan Jiří Trávníček, majitel (nejen) Orphee des Blins. Výtěžek dražby získá nezisková organizace Škola SPMP Modrý klíč.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Dražba anglického plnokrevníka
Předchozí: Vizitky koní startujících ve 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou
Následující: Dostihový víkend doplní i výstava projektů studentů architektury

TAXIS GLADIATOR RACE se stal největším závodem v rámci seriálu Gladiator Race

Druhý ročník extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE přilákal do Pardubic rekordní počet běžců. Během pouhých dvou dnů se na tratě vydalo na 2400 závodníků. Hlavní závod, do kterého vyběhl v elitní vlně i kůň jménem Veles, odstartoval vítěz Velké pardubické žokej Jan Kratochvíl. Start anglického plnokrevníka Velese byl pro návštěvníky ...