Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Drezurní jezdci závodili v sobotu v Suché u Litomyšle

Drezurní jezdci závodili v sobotu v Suché u Litomyšle

Poslední květnovou sobotu se na kolbišti v Suché u Litomyšle konaly drezurní závody. Pro účastníky bylo připraveno šest soutěží pro pony i velké koně.

martacop

Drezurní den zahajovala Natálie Otčenášková s poníkem jménem Mars Aténa (JK M+M zfp s.r.o.). Byla jedinou jezdkyní v úloze P5/2014. Jejich výsledek činil 60%.

Následovala soutěž druhá, která testovala účastníky v úloze DU-A/2015. Nejlépe tuto úlohu zajela Martina Kučerová a Scarlet (Leonix OS), když dokončila s výsledkem 65,576%. Tento výsledek byl nejlepším výsledkem v procentech závodního dne. Kateřina Michaličková s Tirem z JK červená Voda zaujala druhé místo na výsledkové listině s 60,384%. Třetí byla Andrea Dohnalová a Nancy Romantic, reprezentující JK Kunčice, s 59,807%.

Třetí soutěží byla drezura stupně „Z“, úloha DU-B/2015. V této soutěži opět nenechala nikoho na pochybách Martina Kučerová se Scarlet. Dokončily na prvním místě  s výsledkem 65,222%. O příčku výše oproti předchozí soutěži se posunula Andrea Dohnalová s Nancy Romantic. Jejich výsledek byl 60,722%. Třetím nejlepším výsledkem bylo 58,444% a dosáhla ho Kateřina Michaličková sedlající koně Tir.

Drezuru stupně „L“, úlohu DD/2015 nejlépe zajela Sabina Široký v sedle Willy Wonky zastupující SS Quinta Hvězda. Úlohu dokončili s 61,444%. Na stříbrné pozici se usadila Lucie Příhodová a Dini (JK Pam), jejichž výsledek byl 61,277%. Bronzovou příčku obsadila Martina Kučerová a Velvet.

Druhou „L“ drezurou byla pátá soutěž, úloha DJ/2015. Zde se nejvíce dařilo Veronice Příhodové se Zackem (JK Pam). Vítězná procenta činila 63,541%. Druhá dokončila Lucie Příhodová s Dini s 63,437ˇ, třetí pak Renata Jeníčková s koněm Sirano (JK Equistana) s výsledkem 61,406%.

Čtěte také:  Tři vítězové Velké pardubické figurují na prvních přihláškách letošního ročníku

Hlavním bodem závodního programu byla soutěž v drezuře stupně „S“, úloha JU/2009. Nejlepšího výsledku, 63,088%, dosáhla Martina Kučerová s Caletem. Druhé místo náleželo Veronice Příhodové se Zackem, jejichž dosažená procenta činila 62,500%. Třetí místo ve výsledkové listině obsadila Veronika Dulínková sedlající  koně Vat (JS Dulínek) s 59,607%.

Na Suché se již od 04.06.bude opět skákat. Čeká nás totiž Velká cena Litomyšle, prestižní parkurové závody. Srdečně jste zváni!

Autor: Michaela Javůrková

drezura Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Nejkrásnější kůň: Noe Kinský rozdrtil soupeře
Následující: Kriminalisté pátrají po pachateli, který o tomto víkendu zvlášť trýznivým způsobem usmrtil koně

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Květnové jezdecké závody na Suché

Druhou květnovou sobotu se v Suché u Litomyšle konaly další parkurové závody sezony 2019. Pořadatel původní rozpis rozšířil o tři soutěže pro pony jezdce, kteří tak měli možnost plnit si kvalifikace na Mistrovství republiky. Úvodem jezdeckých závodů byla Hobby soutěž do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu a bezchybně dokončila ...