Home > Zpravodajství > domácí sport > Druhá kvalifikace s dvojicí vítězů a řadou jezdeckých výměn

Druhá kvalifikace s dvojicí vítězů a řadou jezdeckých výměn

Při první kvalifikaci splnilo podmínky pro start ve Velké pardubické deset koní a už je tu kvalifikace druhá, která je lépe obeslána než ta květnová. Na start se postaví sedmnáct koní, o čtyři více než poslední květnovou sobotu. Opět budou na startu dva vítězové Velké – po diskvalifikaci Nikase vítěz z roku 2015 Ribelino a Charme Look se prosadil o rok později. Pět koní si dá po čtyřech týdnech kvalifikační repete.

Nikas v Pardubicích startoval již před měsícem, tentokrát bude startovat v kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou. Foto: Sandra Schulzová

U trojice Tzigane du Berlais, Ribelino a Sisi Merble je to logické, neboť neproběhli okolo cílového sloupku, a tak nemají jistotu startu v říjnovém vrcholu sezóny. Ange Guardian v dramatické koncovce podlehl Talentovi, a tak nyní půjde opět s ambicí na vítězství, jen pod jiným jezdcem. Jaroslava Myšku střídá Jan Kratochvíl. Power Zar byl minule osmý pod Patrickem Boekhoutem, tentokrát bude v sedle zkušený Jiří Kousek, vítěz zpřed čtyř týdnů s Talentem.

Jezdecké rošády registrujeme i u jiných koní. Ribelina jsme měli spojeného s Pavlem Kašným, ale v srpnové kvalifikaci 2016 jej vedl mladý Angličan Thomas Garner. Letošní dva starty zvládl pod Martinem Liškou a nyní se opět vrací mladý Angličan. Od konce dubna, začátku nové britské překážkové sezóny, vyhrál tři dostihy z 28 startů. Garner nebude jediným zahraničním jezdcem na startu, tím druhý bude Felix de Giles, který loni dovedl k druhému místu ve Velké francouzského Urgent de Gregaine. Felix de Giles usedne do sedla Nikase. Další jezdeckou výměnu registrujeme u třináctiletého Kasima, kterého opouští Marcel Novák. Po patnácti společných startech a čtyřech dokončených Velkých pardubických se jejich kroky rozcházejí. Nováka, který usedne do sedla Charme Looka, střídá Martin Liška. Změna je také u Sisi Merble, Thomase Boyera střídá Sertaš Ferhanov.

Čtěte také:  Novinky z Velké Chuchle

Když se podíváme po favoritech, tak jméno Ange Guardiana již padlo, zapomenout nesmíme na Zarifa, v jehož sedle bude podesáté v řadě žokej Josef Bartoš. Už spolu vyhráli dvě kvalifikace a ve Velké mají na kontě druhé, třetí a čtvrté místo. K talentovaným koním patří francouzský polokrevník Bridgeur. Loni se kvalifikoval až v září, ale ve Velké bral poslední honorář za sedmé místo. Velmi dobrým krosařem je také Hegnus, který se od Čestmíra Olehly přesunul k Radku Holčákovi. V roce 2016 byl pátý ve Velké, loni šel také druhou kvalifikaci, ale po druhém místě si dal roční pauzu. Zkušeným koněm je bělouš Ter Mill, který byl na startu Velké čtyřikrát, ale dokončil ji jen jednou.

Zahraničním účastníkem druhé kvalifikace je na Slovensku připravovaný Vajgaros, v jehož sedle bude Jaroslav Brečka, vítěz Velké pardubické z roku 1992. V sedle nadějného Buonarottiho bude Josef Váňa mladší, úspěch někoho z trojice Valde Guye, Eldorado a Modena by byla překvapením.

Také čtvrtý dostihový den letošního roku nabízí osm položek, kromě kvalifikace je druhým jedničkovým vrcholem Cena Komerční banky – cross country Válečníka, pro krosové „sprintery“ na 3300 metrů. Loni v den Velké pardubické vyhrála Poplerův memoriál Loire, ale letos moc nepřesvědčila. Loni ve druhé polovině roku se dařilo Medicovi, letos je nevýrazný. Letos při prvním dostihovém dni se prosadil Nick, ale uvidíme, jak se mu bude dařit na kratší distanci.

Čtěte také:  Požár stodoly na Novojičínsku se škodou téměř za milion

Zajímavá společnost bude k vidění také v Ceně Arnošta z Pardubic na 5200 metrů. I zde můžeme hledat potenciální budoucí účastníky Velké pardubické.

Tisková zpráva Dostihového spolku

Dostihový spolek a.s. dostihy kvalifikace Pardubice Velká pardubická
Předchozí: Tříhodinová záchrana se šťastným koncem
Následující: Ange Guardian vítězem druhé kvalifikace na VP

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závody spřežení letos v Pardubicích nebudou, trať prochází úpravami

Letošní závody spřežení se na Pardubickém závodišti neuskuteční. Důvodem jsou nutné úpravy trati a vozatajské vody. Práce jsou plánované v první polovině letošního roku. Z technických důvodů tyto práce ale nemohly být provedeny v termínu, který by umožnil včasné přípravy závodů. Děkujeme za pochopení. Zdroj: www.zavodistepardubice.cz Čtěte také:  Krádež sedla z jezdecké školy