Home > Zpravodajství > domácí sport > Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vybojoval Templář

Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vybojoval Templář

Dalších sedm koní vybojovalo vstupenku do 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Úspěšně dokončili druhou ze čtyř kvalifikací na říjnový vrchol překážkové sezony. Memoriál mjr. Miloše Svobody nabídl dramatický doběh, ve kterém nejvíc sil ukázal devítiletý Templář s žokejem Josefem Bartošem.

Templář a Josef Bartoš na předposledním skoku II. kvalifikace. Foto: Sandra Schulzová

Templář a Josef Bartoš na předposledním skoku II. kvalifikace. Foto: Sandra Schulzová

Hnědáka připravuje trenér Antonín Novák, stejně jako Ter Milla. Ten si s Janem Odložilem došel pro třetí místo. Mezi Novákovy svěřence se vklínil Puntarenas s žokejem Lukášem Matuským v sedle. Desetiletému Puntarenasovi došly v cílové rovině síly, přesto Templářovi podlehl jen o krátkou hlavu. „Byl to poctivý dostih s dobrým tempem. Vím, že tam byly nějaké kolize, ale měl jsem dobrou pozici kolem pátého místa a vyhnul jsem se jim. Templář dobře skákal, jen jsem si hlídal špičku a potom vydržel až do konce,“ komentoval průběh dostihu žokej Josef Bartoš. Přiznal, že impuls k závěrečnému souboji dal právě slábnoucí Puntaneras. „Je příšerné vedro. Myslel jsem, že to bude Templářovi vadit, ale mýlil jsem se. Jemu tahle tvrdší půda vyhovovala,“ dodal Bartoš.

Od začátku udávali tempo dostihu Hipo Jape a třetí z květnové kvalifikace Hegnus, který ale tentokrát skončil na Malém Taxisově příkopu. Ve druhé části dostihu se diktování tempa ujal Puntaneras, který přivedl startovní pole až na travnatý ovál. Dotáhl se na něj Rabbit Hawk Wing s žokejem Josefem Váňou st., v cílové rovině se ale opět propadl do středu pole. V cíli tak dramatickou koncovku předvedli zmínění Templář, Puntaneras a Ter Mill, čtvrtý dokončil Reaper (ž. Jaroslav Myška), dále Hipo Jape (ž. Jiří Kousek), Amaragon (žk. Pavel Složil) a poslední, sedmou dotaci si vyběhl Rabbit Hawk Wing. „Pěkně jsem se svezl. Kůň je teprve sedm týdnů po operaci v tréninku. Myslím, že to budoucna je to kůň do Velké jako hrom,“ komentoval dostih Josef Váňa st.

Čtěte také:  Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice

Dostih dokončili také Sherardo, Nebrius, Klaus a Universe of Gracie. Naopak se nedařilo loňskému vítězi Velké pardubické Ribelinovi, který ani třetí letošní start nedokončil. Nepodařilo se to ani pětici Jam Taki, Mlýn, Gauner Danon, Hegnus a Sapfó.

V horkém letním počasí startovalo v osmi dostizích pětaosmdesát koní. Úvod dostihového dne obstarala Cena mezinárodního festivalu šachu a her Czech Open. Tři týdny staré vítězství zopakoval Jesmoon s žokejem Jaroslavem Myškou, a to opět stylem start-cíl.

Jistým výsledkem se představil hned v následujícím dostihu, Ceně za podpory SEED SERVICE, devítiletý hnědák Wild Danger. Krátce po startu se s žokejem Janem Kratochvílem usadili na čele startovního pole a už před sebe nikoho nepustili.

V „dvojkové“ Červnové cross country Válečníka kralovala osmiletá hnědka Ryana. I ona s přehledem zvítězila a do pardubické tabulky si připsala už sedmé zdejší vítězství. V sedle měla jezdce Martina Lišku.

Po dramatické koncovce čtvrtého dostihu dne, kvalifikačního Memoriálu mjr. Miloše Svobody, nastalo opět malé uklidnění v Ceně společnosti Synthesia a.s. S výrokem „lehce“ zvítězila pětiletá Izynka s amatérem Michalem Mikšovským. Byl to teprve druhý start Izynky na překážkách, poprvé se představila před měsícem, kdy si v Pardubicích doběhla pro třetí místo.

V Ceně Komerční banky, handicapovém dostihu, diváci opět viděli napínavý doběh. O vítězství se „poprali“ po celý dostih aktivní Artistmontont s Nickem, jehož úspěch potvrdila až cílová kamera. V sedle měl žáka Pavla Složila.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

V proutkách, Ceně za podpory Olympijského parku Pardubice 2016, zvítězil sedmiletý Adiutant. Do jeho sedla se místo žokeje Jaroslava Myšky vyhoupl Thomas Garner, který Adiutanta dovedl k třetímu překážkovému vítězství.

Závěrečný dostih přes proutěné překážky, Cena Dostihového spolku, odstartoval bez Hasana, který neabsolvoval zkušební skok. Ve zbývajícím sedmičlenném startovním poli si s dostihem nejlépe poradil Santo Cerro, který na překážkách startoval teprve podruhé ve své kariéře. Poprvé to zkusil před měsícem v italském Meranu, kde ale nedokončil. V sedle tohoto tříletého hnědáka byl Sertash Ferhanov.

Velká pardubická_Přihlášení_kvalifikovaní

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy Josef Bartoš kvalifikace Pardubice Templář Velká pardubická
Předchozí: Parkurový Světový pohár v Olomouci jde do finále
Následující: Úspěšný Velký jezdecký den v Kladrubech nad Labem

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...