Home > Zpravodajství > domácí sport > Druhou kvalifikaci oživí bohatý doprovodný program

Druhou kvalifikaci oživí bohatý doprovodný program

Koně, šachy, olympiáda. To jsou tři body, které propojí program sobotního dostihového mítinku. Užijí si jej všechny věkové kategorie, od nejmenších dětí až po jejich prarodiče. Kromě osmičky dostihů s vrcholem v podobě II. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou budou největším lákadlem ProRodeo Tour 2016, a také účast hvězdných olympioniků.

150627_PRT_0198

Olympijské hvězdy

Na letošních dostihových dnech se pravidelně prezentuje i Olympijský park Pardubice – jeden ze čtyř parků České republiky, který v srpnu zprostředkuje olympijské dění v Rio de Janiero. Návštěvníci závodiště ale nebudou muset na tu pravou olympijskou náladu čekat. Pozvání na sobotní mítink totiž přijala sedminásobná olympijská vítězka, několikanásobná mistryně světa a Evropy a také čestná předsedkyně Českého olympijského výboru Věra Čáslavská. Spolu s ní do Pardubic přijede účastnice olympijských her v Barceloně, nejlepší hráčka Evropy pro rok 1996, mistryně a vicemistryně Evropy a dvojnásobná semifinalistka americké profesionální soutěže WNBA, basketbalistka Eva Horáková, rozená Němcová. Představí se také „domácí“ bikrosová závodnice a účastnice olympiády v Londýně Aneta Hladíková. Návštěvníci závodiště se s nimi budou moct setkat při autogramiádě.

ProRodeo Tour

Seriál závodů ProRodeo Tour se v posledních letech stal pravidelnou součástí červnového kvalifikačního mítinku. Pardubické závody jsou 4. kolem letošního ročníku a kromě soboty se budou konat i v neděli 26. června. Vypsáno je devět disciplín. Umění kovbojů diváci můžou na pískovém kolbišti obdivovat v sobotu od 10 do 18 hod., v neděli od 10 do 15 hod.

Čtěte také:  Talent je zpět, návrat na dráhu proměnil v kvalifikační vítězství

Doprovodné dostihy

Účastníci ProRodeo Tour jsou také pravidelnými účastníky dostihu na ¼ míle, který bude součástí vloženého programu dostihů. Chybět nebude ani tradiční dostih poníků či dostih neregistrovaných koní. A pokud se diváci nebudou chtít na koně pouze dívat, mohou využít projížděk na koních či poznat závodiště z konibusu.

Program pro děti

Velká pozornost bude opět věnována i malým návštěvníkům. Stále otevřeno je dětské hřiště u tribuny B, hry a soutěže jsou připraveny na dětském stanovišti. Společnost budou dětem dělat maskoti Bob a Taxísek. Novinkou je skákací hrad, který bude přístupný zcela zdarma.

Šachy

Dostihový den bude také zvát na Mezinárodní festival šachu a her CZECH OPEN 2016. Ten se v Pardubicích uskuteční ve druhé polovině července a přiláká do města hráče z celého světa. Návštěvníci závodiště si budou moci v sobotu zahrát partii šachu na velké zahradní šachovnici a možná i vyzkoušet své dovednosti při deskových hrách.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. dostihy Pardubice ProRodeo Tour
Předchozí: X. den metropolitní sezóny: 96. Mercedes-Benz České derby
Následující: První den závodů CSI v Olomouci úspěšný pro domácí

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jaroslav Müller, ředitel Dostihového spolku a.s.

Od začátku měsíce září má Dostihový spolek a.s. nového ředitele. Stal se jím Jaroslav Müller – člověk, který v „koňském světě“ není úplně neznámý. Celý svůj profesní život se věnuje chovu a výcviku koní. Má zkušenosti s řízením společnosti i s pořadatelskou činností v oboru. Z Mnětic na Pardubicku teď ...