Home > Zpravodajství > domácí sport > Dubnové jezdecké závody zahájily sezonu v Suché

Dubnové jezdecké závody zahájily sezonu v Suché

Sezonu 2017 v areálu Stáje Manon otevřely parkurové jezdecké závody, konané v rámci velikonočních svátků o Bílé sobotě. Na jezdce a koně si pořadatel připravil čtyři soutěže – Hobby soutěž do 80cm a parkury stupňů „Z“, „ZL“ a „L**“.

Jiří Skřivan, pořadatel a vítěz nejvyšší soutěže. Foto: Michaela Javůrková

Zahajovací soutěží dne byla Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas. Nejblíže limitu – tedy 73 sekundám – byla domácí Eva Horáková s Alcattou. Jejich odchylka od limitu byla 0,47 sekundy a na překážkách si nepřičetly žádný trestný bod. O 1,03s se od limitu odchýlila Simona Havránková a Polárka 1 (JK Hany Bernovské) a to ji vyneslo druhou příčku. Na třetím místě dokončila Petra Kaplanová sedlající Cara 1 (JK při OPS Šťastný domov Líšnice).

40 účastníků čítala startovní listina druhé soutěže – parkuru stupně „Z“. Zde byla nejblíže limitovanému času slatiňanská dvojice – Romana Jeníková a Čili. Eva Horáková si z kolbiště odvážela tentokrát mašli za stříbrnou pozici, opět v sedle Alcatty. Třetí byl Pavel Čapek a Cigája, také domácí dvojice.

Třetí soutěž, parkur stupně ZL, měl návazné rozeskakování, tzn. Každá dvojice, která dokončila první fázi bez chyby, pokračovala do fáze druhé, kde rozhoduje nejen čisté konto na překážkách, ale i čas. Bez chyb a nejrychleji byla v cíli Veronika Špačková a Vileria, reprezentující JK Černožice. Stříbrnou pozici obsadila Ing.Štěpánka Zavoralová se Simonou 3 (JKHS) a bronzovou domácí Eva Horáková v sedle Alangy.

Čtěte také:  Tiumen byl postřelen

Vrcholem jezdeckých závodů byl parkur stupně „L**“, který se jel, stejně jako předchozí soutěž, s návazným rozeskakováním. Do něj se probojovalo deset dvojic a sedm jich dokončilo bezchybně – rozhodoval tedy čas. Nejrychleji absolvoval druhou fázi Jiří Skřivan s Con Cosmosem (Stáj Manon) a zaslouženě si odvezl stužku pro vítěze. Druhé místo obsadil opět Jiří Skřivan a Flying Star 1, třetí MVDr. Zuzana Plundrová a Lapentti (JS Plundra).

Parkurové závody na Suché budou pokračovat 13. května, kdy se bude závodit až do stupně „S**“. Již nyní se na Vás těšíme!

Autor: Michaela Javůrková

Jiří Skřivan Parkur skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Předchozí: Kůň se pustil do souboje s aligátorem
Následující: V rezervaci divokých koní se již letos narodilo sedm hříbat

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...