Home > Zpravodajství > domácí sport > Dubnové závody na Suché zahájily tamní sezonu

Dubnové závody na Suché zahájily tamní sezonu

V sobotu 25. dubna se v areálu Hřebčína Suchá u Litomyšle konaly první závody letošní sezony. Byly doprovázeny příjemně teplým počasím a diváci tak nebyli ochuzeni o hřejivé slunce.

Jiří Skřivan s Lavally zvítězily v hlavní soutěži dne

Jiří Skřivan s Lavally zvítězily v hlavní soutěži dne

Na programu byly čtyři soutěže. Zahajovací Hobby soutěž – parkur s postupnou obtížností do 80cm na limitovaný čas – měl osmnáct účastníků. Nejvíce se limitovanému času přiblížil Lukáš Sojka (Stáj Karsit) s Caesar Van De Helle-3. Jejich odchylka od limitu činila 0,33s. Druhý byl domácí Robert Novotný (JK Hřebčín Suchá) a Hawana, třetí Barbora Sedláčková s Jeskingem z JK Janov.

Druhou soutěží byl Parkur stupně Z, opět na limitovaný čas bez rozeskakování. V něm byla nejúspěšnější Kateřina Horáková s Kassiopou ze Sportovní stáje Sobětuš. Limitovaný čas minuly o 0,47s. Druhá byla dvojice z JK Vysoké Mýto, Anna Horáčková a Evžen 1. Třetí Lukáš Sojka a Galisto-S.

S nejpočetnější účastí se setkal parkur stupně ZL s následným rozeskakováním. Z dvaatřiceti koní se svými jezdci se do následného rozeskakování probojovala téměř polovina. Velmi úspěšnou v tomto parkuru byla Vanda Tmějová z domácího JK Hřebčín Suchá, jelikož se s Žillien Taurus Trans a Žane Mag Centrum rychlým překonáním druhé fáze dostala na první a třetí pozici ve výsledkové listině. Na druhé místo se vklínila Tereza Veselá s Ezurem, taktéž z JK Hřebčína Suchá.

Vrcholem skokového programu byl parkur stupně L** s následným rozeskakováním. Do něj se přihlásilo celkem devatenáct dvojic a parkur stavitele Romana Falty nabídl zajímavou podívanou. Až čtrnácté startující dvojici, Jiřímu Skřivanovi s Lavally (domácí Stáj Manon), se povedlo překonat obě fáze parkuru bez jediné chybičky a navíc ve velmi svižném tempu. Jedinému, komu se také povedlo překonat obě fáze bez chyby byl Jakub Petrus s Happy Boyem (JK Sloupnice), pomalejší čas ho ale posunul až na druhé místo. Jakub Petrus se do rozeskakování dostal i se svým druhým koněm, Garocky, s tou se ale nevyhnul zaváhání a odnesl si čtyři trestné body a třetí místo. Čtvrtý, taktéž s chybou v rozeskakování dokončil parkur Lukáš Sojka a Acolou Karsit. Pátá se stejným bodovým výsledkem ale nejpomalejším časem dokončila Iveta Faltysová a Furlana (O.S. Apolenka). Na poslední dotované, šesté pozici, se umístila Tereza Veselá a Deja Vu, která dokončila se smolným jedním trestným bodem za čas ze základního kola.

Čtěte také:  Zimní království starokladrubských koní

Již brzy – 9. května – je na programu další jezdecká akce, a to Jarní jezdecké závody, kde je v rozpisu pět soutěží, nejvyšší S**.

Těšíme se na brzké shledání na Suché!

Autor: Michaela Javůrková

 

3-ZL-vysl2-Z-vysl1-ZZ-vysl4-L-vysl

Jiří Skřivan skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně: Malá plemena
Následující: Válku poníků vyhrál velšský veterán

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...