Home > Zpravodajství > domácí sport > Dubnové závody na Suché zahájily tamní sezonu

Dubnové závody na Suché zahájily tamní sezonu

V sobotu 25. dubna se v areálu Hřebčína Suchá u Litomyšle konaly první závody letošní sezony. Byly doprovázeny příjemně teplým počasím a diváci tak nebyli ochuzeni o hřejivé slunce.

Jiří Skřivan s Lavally zvítězily v hlavní soutěži dne

Jiří Skřivan s Lavally zvítězily v hlavní soutěži dne

Na programu byly čtyři soutěže. Zahajovací Hobby soutěž – parkur s postupnou obtížností do 80cm na limitovaný čas – měl osmnáct účastníků. Nejvíce se limitovanému času přiblížil Lukáš Sojka (Stáj Karsit) s Caesar Van De Helle-3. Jejich odchylka od limitu činila 0,33s. Druhý byl domácí Robert Novotný (JK Hřebčín Suchá) a Hawana, třetí Barbora Sedláčková s Jeskingem z JK Janov.

Druhou soutěží byl Parkur stupně Z, opět na limitovaný čas bez rozeskakování. V něm byla nejúspěšnější Kateřina Horáková s Kassiopou ze Sportovní stáje Sobětuš. Limitovaný čas minuly o 0,47s. Druhá byla dvojice z JK Vysoké Mýto, Anna Horáčková a Evžen 1. Třetí Lukáš Sojka a Galisto-S.

S nejpočetnější účastí se setkal parkur stupně ZL s následným rozeskakováním. Z dvaatřiceti koní se svými jezdci se do následného rozeskakování probojovala téměř polovina. Velmi úspěšnou v tomto parkuru byla Vanda Tmějová z domácího JK Hřebčín Suchá, jelikož se s Žillien Taurus Trans a Žane Mag Centrum rychlým překonáním druhé fáze dostala na první a třetí pozici ve výsledkové listině. Na druhé místo se vklínila Tereza Veselá s Ezurem, taktéž z JK Hřebčína Suchá.

Vrcholem skokového programu byl parkur stupně L** s následným rozeskakováním. Do něj se přihlásilo celkem devatenáct dvojic a parkur stavitele Romana Falty nabídl zajímavou podívanou. Až čtrnácté startující dvojici, Jiřímu Skřivanovi s Lavally (domácí Stáj Manon), se povedlo překonat obě fáze parkuru bez jediné chybičky a navíc ve velmi svižném tempu. Jedinému, komu se také povedlo překonat obě fáze bez chyby byl Jakub Petrus s Happy Boyem (JK Sloupnice), pomalejší čas ho ale posunul až na druhé místo. Jakub Petrus se do rozeskakování dostal i se svým druhým koněm, Garocky, s tou se ale nevyhnul zaváhání a odnesl si čtyři trestné body a třetí místo. Čtvrtý, taktéž s chybou v rozeskakování dokončil parkur Lukáš Sojka a Acolou Karsit. Pátá se stejným bodovým výsledkem ale nejpomalejším časem dokončila Iveta Faltysová a Furlana (O.S. Apolenka). Na poslední dotované, šesté pozici, se umístila Tereza Veselá a Deja Vu, která dokončila se smolným jedním trestným bodem za čas ze základního kola.

Čtěte také:  V St. Tropez vedou Valkenswaard United před domácími, Lions jsou šestí

Již brzy – 9. května – je na programu další jezdecká akce, a to Jarní jezdecké závody, kde je v rozpisu pět soutěží, nejvyšší S**.

Těšíme se na brzké shledání na Suché!

Autor: Michaela Javůrková

 

3-ZL-vysl2-Z-vysl1-ZZ-vysl4-L-vysl

Jiří Skřivan skoky Stáj Manon Suchá u Litomyšle
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Hlasujte pro nejkrásnějšího koně: Malá plemena
Následující: Válku poníků vyhrál velšský veterán

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Tým Prague Lions si na konto připsal senzační vítězství v Římě!

Šestnácté kolo parkurové série Global Champions League v Římě se týmu Prague Lions opravdu vydařilo. Už po prvním kole, kdy ani jednou nechybovali, se zařadili na velmi dobrou čtvrtou příčku, to ještě netušili, že druhé kolo jim přinese vítězství! V rámci šestnácté zastávky Global Champions League v Římě v majestátním ...