Home > Zpravodajství > domácí sport > Dva voltižní jezdci na Světový pohár, skokani do hal doma i v zahraničí

Dva voltižní jezdci na Světový pohár, skokani do hal doma i v zahraničí

Dění na českých kolbištích pomalu, ale jistě utichá. Na listopad jsou naplánovány již jen jedny venkovní a sedm halových závodů. Mnozí jezdci se však vypraví startovat do zahraničí a své zastoupení bude mít Česká republika např. ve voltižním Světovém poháru.

 Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Veškeré domácí dění již bude patřit kromě rozlučkové všestrannosti v Pardubicích naplánované na 3. – 4. listopadu výhradně skokové disciplíně. První listopadový víkend je naplánován v hale TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm tzv. Svatomartinský pohár, který se jede na stupni L* (120 cm). Následující týden bude patřit hned čtyřem závodům. Zatímco v Praze na Císařském ostrově se bude jednat v sobotu 10. listopadu o vůbec poslední letošní závody (do stupně S**), v Brně Veveří ve stejný den odstartuje série čtyř halových mítinků (st. Z – S*). Další navážou 24. listopadu, 8. a 22. prosince. Na rozdíl od jiných míst se v Brně závodí v montované hale vybudované na venkovní jízdárně, což má svá specifika. Organizace závodů je však vždy velmi kvalitní, a tak si mnozí jezdci tyto brněnské akce oblíbili. Na středně těžké úrovni se naposledy bude letos soutěžit v Hradištku u Sadské v neděli 11. listopadu, kdy tam proběhne závěrečná část letošní Champions Tour.

A ještě na jedno místo zavítají ve dnech 10. a 11. listopadu jezdci s koňmi. Na tento termín byly přesunuty dvoudenní skokové závody v Herouticích u Neveklova, jež se měly uskutečnit až následující týden. Jedná se o předposlední kvalifikační kola seriálů Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2012, jejichž poslední díl a zároveň finále proběhne taktéž v Herouticích – a to od 24. do 25. listopadu.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Jak již bylo zmíněno, jedenáctý měsíc bude rušný i co do počtu zahraničních výjezdů. Čtyři proběhnou hned v jeho prvních dnech. Od 1. do 4. 11. se Anna Kellnerová zúčastní CSI v Mnichově, souběžně se konají také závody kategorií CSI2*/CSIYH*/CSICh-A/CSIJ-B v rakouském Ebreichsdorfu, kam by se dokonce mělo vypravit půl druhé desítky jezdců a více jak třicet koní. Chystá se tam např. Jiří Skřivan se svojí stájovou jedničkou Kallisto či Zuzana Zelinková a jejích pět koňských svěřenců. Další přední skokoví jezdci jako jsou Jiří Luža, Jaroslav Jindra a Jan Štětina si vybrali pro toto období účast pro změnu na CSI2*/CSIYH*/CSIP v rakouském Linci. Na přihlášce ČJF však figurují i další česká jména. Mohlo by se tak zdát, že tím je vše pro tyto listopadové dny vše zmíněno, ale není tomu tak. Dva finalisté české skokové extraligy – Aleš Opatrný a Jiří Hruška by společně s Josefem Kinclem a Zdeňkem Žílou měli od 3. do 5. 11. startovat při CSI3*/CSIYH* v polském Lešně. Závody stejné kategorie budou pokračovat i ve dnech 9. – 11. 11., a to by se ke zmíněné čtveřici měla přidat navíc Zuzana Zelinková.

Další dva víkendy v řadě – tj. 16. – 18. 11. a 23. – 25. 11. se to bude doslova hemžit českými jezdci v rakouském Wiener Neustadtu. Tamních mezinárodních závodů CSI2*/CSIYH* by se v první či v druhé vlně měli účastnit např. Jaroslav Jindra, Vladimír Malák, Aleš Opatrný, Jiří Tměj a Barbora Tomanová. Ti všichni si totiž vysoutěžili bezplatnou účast s jedním koněm během vrcholu Skokového poháru České pojišťovny v Hořovicích. Poslední skoková akce, kterou nelze v tomto výčtu opomenout, je CSI2*-W ve slovinském Celje, jehož se zúčastní Zuzana Zelinková.
Největší zajímavost jsme si ovšem podrobněji nechali až na závěr. Česká republika bude mít poprvé ve voltižním Světovém poháru hned dvě želízka v ohni. Vedle již „světové ostříleného“ Lukáše Kloudy v něm bude poprvé startovat Josef Zelinka. Oba dva totiž byli letos velmi úspěšní na mezinárodní scéně a např. při světovém mistrovství pořádaném v srpnu ve francouzském Le Mans obsadili 7. a 11. pozici. Startovat by měli společně s dalšími šesti jezdci z Francie, Holandska, Německa a Švýcarska již při úvodním kole v Mnihově, které bude probíhat ve dnech 1. – 4. listopadu. V prosinci se voltižní série přesune do Salzburgu (6. – 9. 12.) a Paříže (7. – 8. 12.), v lednu se tradičně zastaví v Lipsku (17. – 20. 1.), v únoru zavítá do Bordeaux (8. – 10. 2.) a poslední zastávkou bude Braunschweig v Německu (14. – 17. 3.).

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Informace přinesla ČJFInformace přinesla ČJF

Předchozí: Zasněžený závěr pardubické sezony ve fotogalerii
Následující: Kdo je vlastně Orphée des Blins?
x

Mohlo by vás zajímat

Český překlad příběhu Laty Brandisové pokřtí na Pardubickém závodišti

Na český knižní trh přichází kniha vyprávějící životní příběh Laty Brandisové. Autorem knihy s názvem NEZLOMNÁ o jediné vítězce Velké pardubické je anglický spisovatel Richard Askwith. Křest českého překladu se uskuteční na Pardubickém závodišti v sobotu 12. října 2019. Už v anotaci knihy se píše, že příběh Laty Brandisové patří k nejpodivuhodnějším a ...