Home > Zpravodajství > domácí sport > Dva voltižní jezdci na Světový pohár, skokani do hal doma i v zahraničí

Dva voltižní jezdci na Světový pohár, skokani do hal doma i v zahraničí

Dění na českých kolbištích pomalu, ale jistě utichá. Na listopad jsou naplánovány již jen jedny venkovní a sedm halových závodů. Mnozí jezdci se však vypraví startovat do zahraničí a své zastoupení bude mít Česká republika např. ve voltižním Světovém poháru.

 Ilustrační fotografieIlustrační fotografie

Veškeré domácí dění již bude patřit kromě rozlučkové všestrannosti v Pardubicích naplánované na 3. – 4. listopadu výhradně skokové disciplíně. První listopadový víkend je naplánován v hale TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm tzv. Svatomartinský pohár, který se jede na stupni L* (120 cm). Následující týden bude patřit hned čtyřem závodům. Zatímco v Praze na Císařském ostrově se bude jednat v sobotu 10. listopadu o vůbec poslední letošní závody (do stupně S**), v Brně Veveří ve stejný den odstartuje série čtyř halových mítinků (st. Z – S*). Další navážou 24. listopadu, 8. a 22. prosince. Na rozdíl od jiných míst se v Brně závodí v montované hale vybudované na venkovní jízdárně, což má svá specifika. Organizace závodů je však vždy velmi kvalitní, a tak si mnozí jezdci tyto brněnské akce oblíbili. Na středně těžké úrovni se naposledy bude letos soutěžit v Hradištku u Sadské v neděli 11. listopadu, kdy tam proběhne závěrečná část letošní Champions Tour.

A ještě na jedno místo zavítají ve dnech 10. a 11. listopadu jezdci s koňmi. Na tento termín byly přesunuty dvoudenní skokové závody v Herouticích u Neveklova, jež se měly uskutečnit až následující týden. Jedná se o předposlední kvalifikační kola seriálů Pony liga, Pony extraliga a Teenager 2012, jejichž poslední díl a zároveň finále proběhne taktéž v Herouticích – a to od 24. do 25. listopadu.

Čtěte také:  Hvězdně obsazený start sezóny!

Jak již bylo zmíněno, jedenáctý měsíc bude rušný i co do počtu zahraničních výjezdů. Čtyři proběhnou hned v jeho prvních dnech. Od 1. do 4. 11. se Anna Kellnerová zúčastní CSI v Mnichově, souběžně se konají také závody kategorií CSI2*/CSIYH*/CSICh-A/CSIJ-B v rakouském Ebreichsdorfu, kam by se dokonce mělo vypravit půl druhé desítky jezdců a více jak třicet koní. Chystá se tam např. Jiří Skřivan se svojí stájovou jedničkou Kallisto či Zuzana Zelinková a jejích pět koňských svěřenců. Další přední skokoví jezdci jako jsou Jiří Luža, Jaroslav Jindra a Jan Štětina si vybrali pro toto období účast pro změnu na CSI2*/CSIYH*/CSIP v rakouském Linci. Na přihlášce ČJF však figurují i další česká jména. Mohlo by se tak zdát, že tím je vše pro tyto listopadové dny vše zmíněno, ale není tomu tak. Dva finalisté české skokové extraligy – Aleš Opatrný a Jiří Hruška by společně s Josefem Kinclem a Zdeňkem Žílou měli od 3. do 5. 11. startovat při CSI3*/CSIYH* v polském Lešně. Závody stejné kategorie budou pokračovat i ve dnech 9. – 11. 11., a to by se ke zmíněné čtveřici měla přidat navíc Zuzana Zelinková.

Další dva víkendy v řadě – tj. 16. – 18. 11. a 23. – 25. 11. se to bude doslova hemžit českými jezdci v rakouském Wiener Neustadtu. Tamních mezinárodních závodů CSI2*/CSIYH* by se v první či v druhé vlně měli účastnit např. Jaroslav Jindra, Vladimír Malák, Aleš Opatrný, Jiří Tměj a Barbora Tomanová. Ti všichni si totiž vysoutěžili bezplatnou účast s jedním koněm během vrcholu Skokového poháru České pojišťovny v Hořovicích. Poslední skoková akce, kterou nelze v tomto výčtu opomenout, je CSI2*-W ve slovinském Celje, jehož se zúčastní Zuzana Zelinková.
Největší zajímavost jsme si ovšem podrobněji nechali až na závěr. Česká republika bude mít poprvé ve voltižním Světovém poháru hned dvě želízka v ohni. Vedle již „světové ostříleného“ Lukáše Kloudy v něm bude poprvé startovat Josef Zelinka. Oba dva totiž byli letos velmi úspěšní na mezinárodní scéně a např. při světovém mistrovství pořádaném v srpnu ve francouzském Le Mans obsadili 7. a 11. pozici. Startovat by měli společně s dalšími šesti jezdci z Francie, Holandska, Německa a Švýcarska již při úvodním kole v Mnihově, které bude probíhat ve dnech 1. – 4. listopadu. V prosinci se voltižní série přesune do Salzburgu (6. – 9. 12.) a Paříže (7. – 8. 12.), v lednu se tradičně zastaví v Lipsku (17. – 20. 1.), v únoru zavítá do Bordeaux (8. – 10. 2.) a poslední zastávkou bude Braunschweig v Německu (14. – 17. 3.).

Čtěte také:  Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Informace přinesla ČJFInformace přinesla ČJF

Předchozí: Zasněžený závěr pardubické sezony ve fotogalerii
Následující: Kdo je vlastně Orphée des Blins?
x

Mohlo by vás zajímat

Dostihová sezona odstartuje v pondělí 18. května, ovšem bez diváků

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termíny prvních osmi dostihových dnů letošní sezóny, které se uskuteční od pondělí 18. května do pátku 3. července. Tyto termíny byly schváleny včetně propozic. Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo také změny termínů všech klasických dostihů. O zahájení dostihové sezóny bylo primárně jednáno se zástupci závodišť ...