Home > Zpravodajství > domácí sport > Dvacátý ročník rovinových dostihů měl tři vrcholy

Dvacátý ročník rovinových dostihů měl tři vrcholy

V atmosféře očekávání zítřejšího vrcholu pardubické sezony se odehrálo šest rovinových dostihů, které doplnily i jedny proutky pro amatérské jezdce. Hlavními dostihy byly tři jedničkové dostihy – Cena mílařů, Cena sprinterů a Velká cena města Pardubic.

Prvním vrcholem byla Cena mílařů. Diváci na pardubické závodišti v ní mohli na vlastní oči vidět také mediálně známého Honzika Chiperu a podle očekávání bojoval o vítězství. Musel si jej vydobýt po tuhém boji s další trojicí koní. Žokej Milan Zatloukal s Honzikem Chiperou dokázal využít volný prostor u bariéry. Druhý dokončil Equestr s žokejem Petrem Foretem, třetí Beryaska s žokejem Tomášem Lukáškem a čtvrtý Talar s žokejem Bauyrzhanem Murzabayev. Tabuli uzavřela Ley Percy s žokejem Jiřím Chaloupkou.

Honzik Chipera. Foto: Sandra Schulzová

Honzik Chipera. Foto: Sandra Schulzová

V Ceně mílařů čtvrtý Bauyrzhan Murzabayev triumfoval v dalším vrcholu dne, v Ceně sprinterů, a to v sedle pětileté ryzky Waka Laury. Ta tak obhájila své loňské vítězství v tomto dostihu. Pro Murzabayeva to bylo třicáté vítězství v sezoně! Druhý dokončil osmiletý Bright Sand, který v tomto dostihu zvítězil předloni. Vedl ho žokej Milan Zatloukal. Třetí dokončil tříletý Hello Hobby s žokejem Petrem Foretem, čtvrtý Sign of the Zodiac s žokejem Zdenko Šmidem a pátý Levis Mistral s žokejem Jiřím Chaloupkou.

V rovinové jedničkové Velké ceně Pardubic byli favority Autor, Saltanat a Monsieur Bachir. Na startovní listině bylo také jméno Mistra Westminstera trenéra Josefa Váni, který v loňské sezoně zářil, letos se mu ale příliš nedařilo. S Tomášem Lukáškem jen těsně porazili druhého Autora s žokejem Zdenko Šmidou. „Byl to náročný dostih. Byla měkká půda a v jednu chvíli jsem myslel, že se Autor dostane přede mě,“ přiznal po dostihu Tomáš Lukášek. Na třetím místě dostih dokončil Monsieur Bachir s žokejem Petrem Foretem, kteří od startu udávali tempo. Překvapila Polonaise s žokejem Bayurzhanem Murzabayevem, která došla čtvrtá, a pětici nejlepších uzavřel Buonarroti s žokejem Jaromírem Šafářem.

Čtěte také:  Třikrát double při Závěrečném dostihovém dni

Úvodní proutěné překážky na 3200 metrů patřily šestileté Corvině s amatérem Radimem Petříkem, po boji se Sorgeniem v sedle s amatérkou Alicí Mills. Druhým dostihem byl bumper na 3200 metrů, ve kterém jednoznačně kraloval čtyřletý valach Zanzibar. V pardubickém bumperu startoval potřetí a potřetí zvítězil. V sedle měl Martina Lišku. Třetím bodem dostihového programu byl dostih vypsaný pro amazonky, do kterého odstartovalo dvanáct koní a jezdkyň. Svou formu potvrdila pod vedením Michaely Musialové tříletá hnědka Step Star, která letos posbírala druhé místo v Lysé nad Labem, prvenství ve Velké Chuchli a dnes i v Pardubicích. V rovinovém dostihu II. kategorie na 1750 metrů se radoval tým rodiny Vocáskových. Dvouletý ryzák Arataban startoval potřetí v kariéře a podruhé zvítězil. V jeho sedle byl žokej Jan Rája. O druhé místo bojovali Splash s žokejem Murzabayevem a Fantaggira Lady s žokejem Tomášem Lukáškem, Splach byla úspěšnější. Čtvrtá dokončila Yara s žokejem Dušanem Andrésem a pátý Lad In s žokejem Michalem Machem.

Agrofert park Dostihový spolek a.s. Honzik Chipera Velká cena Pardubic
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Foto: 7. Středoevropská dražba anglického plnokrevníka
Následující: Foto: Pardubická rovinová sobota

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Letošní seriál závodů jezdecké všestrannosti vrcholí

Pouhý týden po dostihové sezoně vyvrcholí také jezdecké sportovní soutěže. Rozlučková všestrannost bude vyvrcholením nejen roku 2019, ale také letošního premiérového seriálu Military Tour Pardubice 2019. Na Pardubické závodiště se první listopadový víkend sjede na dvě sportovních dvojic jezdců a koní. Mítink je současně také finále Šampionátu mladých koní. Jedna ...