Home > Zpravodajství > domácí sport > Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP 2014

Dvě finále uzavřela ptýrovské kolo ČSP 2014

Po netradiční sobotní noční Velké ceně se na Ptýrově v neděli 17. srpna uskutečnila dvě dílčí finále rámcových seriálů Českého skokového poháru a jedna otevřená soutěž. Mezi amatéry předvedl nejlepší výkon Ondřej Refka se Sambou 2, který toto vítězství vybojoval po rozeskakování stejně jako mezi juniory Nicola Grünthálová s Leandrem S.

Nicola Grünthálová s Leandrem S. Foto: Kateřina Návojová

Nejpočetnější soutěží čtvrtého závodního dne bylo právě finále Czech Junior Cupu, do něhož se jezdci do 18 let kvalifikovali z páteční a sobotní soutěže. Základní kolo s výškou překážek 120/125 cm s výhodou 5 centimetrů pro jezdce do věku 15 let zvládlo dokončit bez zaváhání osm dvojic. Z nich pak vzešla vítězka – Nicola Grünthálová v sedle koně Leandro S. „Po včerejší noční Velké ceně se mi parkur jel dobře a přišel mi poměrně jednoduchý. Ale to se samozřejmě nedá srovnávat s Velkou cenou, která je o dva stupně těžší. Musela jsem si jen dávat pozor na kratší distance. V rozeskakování jsem se snažila jet na vítězství a zkracovala, kde to šlo. Na jednom skoku jsem měla štěstí, ale jinak vše pěkně vycházelo,“ prohodila momentálně vedoucí jezdkyně žebříčku starších juniorů. „Teď dostane Leandro chvilku pauzu, poté bych se ráda účastnila mezinárodních závodů v italském Arezzu. V plánu je samozřejmě i hořovické finále,“ nastínila své plány Nicola Grünthálová.

Vítězka zajela nejen bezchybně, ale také nejrychleji z celého startovního pole rozeskakování. Bez shození se dostal do cíle ještě Robin Johanovský a Ergon Ter Zoetendale, který si tak dojel pro druhou příčku. Třetí skončila nejrychlejší z jednou chybujících Lucie Kumarová a Ramona 1.

Dalším finále nedělního dne byla Equiservis Amateur Tour. Desítka amatérů dokončila základní kolo na stupni obtížnosti ZL (110 cm) bezchybně a postoupila do rozeskakování. Stejně jako v případě juniorů, i v tomto rozeskakování většina jezdců minimálně jednou shodila. Jako první dokončil bezchybně druhý na startu Ondřej Refka se Sambou 2 a poté, co jezdci po něm chybovali, se stále posouval blíže k úspěchu, až z toho bylo letos první vítězství v rámci tohoto seriálu. Nakonec na čistý výsledek dosáhla už jen poslední startující Karolína Javorská s klisnou Singapore, pomalejší čas je však zařadil na druhé místo.

Celé čtyřdenní závody v rámci Českého skokového poháru uzavřela otevřená soutěž stupně S** (130 cm). Tam po rozeskakování zvítězil belgický reprezentant Mike Le Piem. Jako jediný se do boje o přední příčky probojoval se dvěma koňmi. Nejlepší byl v sedle Wanted by Wonderland Z, jen o místo horší dojel s Bambou Ideal Home. Elitní trio uzavřela Veronika Doleželová se Sir Bentem. Do rozeskakování ještě pronikl nakonec čtvrtý Marek Klus a Quinta 6. Páté místo získal s jedním trestným bodem v základním kole Jan Studnička a Datasys Conversus II.

Český skokový pohár má za sebou sedmé kolo a to osmé bude záhy následovat, stejně jako deváté. Hned od příštího pátku se uskuteční posunuté ostravské závody původně plánované na tradiční květnový termín. Tehdy však pro nepřízeň počasí neproběhly. Závodit se tak bude na kolbišti ve Staré Bělé na druhý pokus ve dnech 22. – 24. srpna. Právě 22. srpna bude odvysílán záznam ptýrovské Velké ceny – na programu ČT Sport od 13.00 hodin. V srpnu se uskuteční ještě jedno kolo, a to o týden později při Velké ceně Plzně. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Farma Ptýrov Ptýrov
Předchozí: V noční ptýrovské Velké ceně kraloval Opatrný
Následující: Cenu Masise stylem start – cíl ovládl Valmont Ohne

Marek Klus vítězem Českého skokového poháru 2017

V Hořovicích na Berounsku vyvrcholil v neděli 24. září již 16. ročník Českého skokového poháru. V rámci finálového klání si nejlepší čtyři jezdci celoročního žebříčku mezi sebou vystřídali své koně. Z vítězství se nakonec po třech letech radoval Marek Klus… Každý z finalistů sedlal ve finále čtyři koně. Kromě toho ...