Home > Blogy > DŽENTILE – Kůň, který mě přivedl k dostihům

DŽENTILE – Kůň, který mě přivedl k dostihům

Setkali jsme se poprvé na podzim roku 1999. Nevím, jestli mě zaregistroval, ale já jeho ano. Zaujal mě na první pohled. Ušlechtilá hlava a nádherné velké oči. Vždy, když jsem šla kolem jeho boxu, tak jsem na něho s úžasem koukala, moc se mi líbil. Po několika týdnech se můj trenér stěhoval i se svými koňmi do nové stáje. Bylo pro mě velkým překvapením, že v nové stáji byl i on. Džentile.

 Sandra_Dzentile1

Měl hned první box u vstupu do stáje. Vždy zvědavě vyhlédl, kdo jde a jestli náhodou nenese něco dobrého. Postupně jsme se začali seznamovat. Dozvěděla jsem se, že má nemocná záda a proto musel přerušit svou dostihovou kariéru. Celé dny trávil ve výběhu a odpočíval. Na jaře přišel čas na to, aby opět začal pracovat. Nejprve chodil pouze na lonž bez jezdce. Později už mohl pracovat s lehkou zátěží na hřbetě. Byla jsem moc ráda, že to můžu být právě já, kdo na něm bude jezdit. Tak jsme se začali ještě více poznávat.

 Sandra_Dzentile2

To, že měl záda už v pořádku, mělo velkou výhodu. Do výběhu už jsem ho nemusela vodit, ale vždy jsem tam na jeho hřbetě pohodlně přijela. Chvíli mu trvalo, než si zvykl jezdit jen na ohlávce, ale myslím, že ho to nakonec bavilo :o) Trvalo ještě několik měsíců, než se vrátil zpět do dostihového tréninku. Byla jsem moc ráda, že se nemusel vrátit hned, jak se uzdravil.

 Sandra_Dzentile3

Trávila jsem s ním hodně času. O to smutnější jsem byla, když byl odvezen zpět k tréninku. Naštěstí jsem ho mohla navštěvovat. Na jeho první start jsem se velice těšila. Do té doby jsem na dostizích nikdy nebyla, ačkoli to na dostihové závodiště nemám daleko. Hned první dostih po svém návratu v květnu 2002 vyhrál a o měsíc později zvítězil podruhé. Splnil i kvalifikaci na Velkou pardubickou, nakonec z ní byl ale odhlášen. V roce 2002 se zúčastnil ještě dvou dostihů. Kariéru ukončil v květnu 2003 pátým místem. Před každým jeho startem jsem byla nervózní a byla jsem velmi ráda, když doběhl v naprostém pořádku. Vítězství už bylo jen třešničkou na dortu :o) Svůj důchod trávil na rozlehlých pastvinách v Orlických horách.

Sandra_Dzentile4

Jsem moc ráda, že měla čest ho poznat a trávit s ním čas. Byl to skvělý kůň s velkým srdcem :o)

Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Koňské maso: kauza na pokračování!
Následující: O druhý předváděcí den hřebců v Mněticích byl větší zájem
x

Mohlo by vás zajímat

Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!

Parkurová jezdkyně Zuzana Zelinková na svém facebookovém profilu zveřejnila informaci, že se nezúčastní olympijských her v Tokiu. „Rok 2020 je prý magický a já tomu věřím, protože mi už začátkem roku přinesl hned tři úžasné zprávy. První byla, že jsme se s českým národním teamem po 84 letech kvalifikovali na OH ...