Home > Zpravodajství > světový sport > Ebreichsdorf: Další dvě česká zlata

Ebreichsdorf: Další dvě česká zlata

Třetím dnem pokračovaly v rakouském Ebreichsdorfu mezinárodní parkurové závody CSI2*. Stříbrné příčky ze soboty vylepšily naše mladé naděje Sára Finsterle a Francesca Kolowrat-Krakowská. Čeští jezdci tak vezou domů celkem čtyři zlaté medaile.

Sára Finsterle ovládla finále Childern Tour (125 cm). Čtrnáctiletá česká jezdkyně se na start opět postavila s oběma svými klisnami. S Venezií zajela čistě a suverénně vyhrála. S Eurydikou se jí bohužel nedařilo, 16 trestných bodů znamenalo poslední, šestou příčku.

Sára Finsterle v neděli zvítězila v sedle Venezie 1. Foto: Manfred Leitgeb

Francesca Kolowrat-Krakowská startovala ve finále Bronze Tour (125 cm) v sedle valacha Cazz C. Parkur překonali bezchybně, nevešli se však do předepsaného času a se ziskem jednoho trestného bodu obsadili 9. místo. V této soutěži se představila i Natálie Roučková s valachem Balous Crack. Na parkuru nasbírali devět trestných bodů, což stačilo na 25. místo.

Zuzana Zelinková nastoupila se třemi svěřenci do finále soutěže pro mladé koně (125/135 cm). S Le Khalifem jednou chybovala až v rozeskakování a vybojovala čtvrtou příčku. V základním kole udělala po jedné chybě jak s Duniou LA, tak s Evitou R a obsadila s nimi devátou, resp. desátou příčku.

Finále Junior Tour (135 cm) ovládla Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle klisny Frascati van ter Hulst. První kolo zajely čistě, ve druhém nasbíraly 6 trestných bodů, i to ale na vítězství stačilo.

Vítězství se po sobotním stříbru dočkala i Francesca Kolowrat-Krakowská v sedle klisny Frascati van ter Hulst. Foto: Manfred Leitgeb

Ve finále Silver Tour (135 cm) se nejvíce dařilo Zuzaně Zelinkové a Cartageně W. Obě kola soutěže zajely čistě a obsadily šestou příčku. Do druhého kola postoupila Zuzana i s Larimou, kde nasbíraly 12 trestných bodů a skončily 15. O jednu příčku za Zuzanou skončila Francesca Kolowrat-Krakowská s klisnou Nobilis, které se první kolo taktéž povedlo, po druhém kole však měla na kontě 21 trestných bodů. Aleš Opatrný v této soutěži startoval s Curley Sue 39 (17. místo, 4 tr.b.) a Zandirem (27. místo, 8 tr.b.), s nimiž nepostoupil z prvního kola.

Poslední soutěží celého třídenního programu byla Magna Racino Grand Prix na výšce 145 cm. V sedle Wladimira S startoval Aleš Opatrný. Po zisku 12 trestných bodů obsadili 24. příčku.

Aleš Opatrný Ebreichsdorf Francesca Kolowrat-Krakovska Magna Racino Sára Finsterle skoky Zuzana Zelinková
Předchozí: Pardubická anketa: Josef Sovka, žokej
Následující: Kolínská Velká cena se poprvé uskuteční v Němčicích

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...