Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Češi v Ebbsu opět rekordně

Češi v Ebbsu opět rekordně

Tak jako každý rok, i letos se poslední zářijovou sobotu konala v tyrolském Ebbsu aukce haflingerských klisniček. V tomto roce aukce přinesla kupujícím oproti předchozím létům několik změn. Hlavním rozdílem byl počet klisniček nabízených v aukci. Celkem bylo do aukce vybráno 128 elitních klisniček narozených v roce 2012. Oproti jiným ročníkům to byl stav o řádově 100 hříbat nižší. Což možná zájemcům o koupi trochu zúžilo výběr, ovšem na druhou stranu se do aukce „kvalifikovaly“ opravdu jen ty nejlepší z nejlepších.

Ilustrační fotografie: Martina StudničkováIlustrační fotografie: Martina Studničková

Pozorný návštěvník aukce mohl vysledovat vývoj zastoupení jednotlivých krevních linií. Standardně nejvíce zastoupeny byly linie N (33 klisniček), A (20) a W (19). Markantní bylo narůstající zastoupení dalších linií moderního typu haflinga. S linii zastupovalo 19 klisniček, a linii ST dokonce 30. Tato linie se tak stala po linii N nejsilněji obsazenou skupinou hříbat. Úplnou řadu linií doplnily s počtem 5 zástupkyň linie B, a v linii M byly nabízeny 2 kobylky. Krevní složení bylo tedy kompletní, a bylo jen na kupujících, jaké klisničky se rozhodnou dražit.

Z Čech se tento rok rozhodlo pokusit štěstí v dražbě elitních haflingerských klisniček celkem 5 chovatelů. Přesto, že se tentokrát nekonal rekord v ceně vydražené klisny, se Čechům podařilo vydražit celkem 15(!) klisen, což bylo rozhodně nejvíce. K dalším zemím, jejichž zástupci nakoupili větší množství klisen, patřily zejména Belgie, Německo a USA.

Celý článek najdete na www.haflingove.cz

Předchozí: Českomoravská cena: mládí a nové tváře vpřed!
Následující: Pardubické loučení s dostihovou sezonou
x

Mohlo by vás zajímat

Vstupenky na Velkou pardubickou mizí před očima

Vstupenky k sezení na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou tři týdny před jejím startem téměř vyprodány. Přesto je stále ještě možné své sedadlo najít. Volné kapacity jsou především na tribuně A. Online prodej nabízejí hned tři prodejní systémy. Vstupenky k sezení, ale i na stání na vrchol tuzemské překážkové sezony je ...