Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > krátké novinky > Češi v Ebbsu opět rekordně

Češi v Ebbsu opět rekordně

Tak jako každý rok, i letos se poslední zářijovou sobotu konala v tyrolském Ebbsu aukce haflingerských klisniček. V tomto roce aukce přinesla kupujícím oproti předchozím létům několik změn. Hlavním rozdílem byl počet klisniček nabízených v aukci. Celkem bylo do aukce vybráno 128 elitních klisniček narozených v roce 2012. Oproti jiným ročníkům to byl stav o řádově 100 hříbat nižší. Což možná zájemcům o koupi trochu zúžilo výběr, ovšem na druhou stranu se do aukce „kvalifikovaly“ opravdu jen ty nejlepší z nejlepších.

Ilustrační fotografie: Martina StudničkováIlustrační fotografie: Martina Studničková

Pozorný návštěvník aukce mohl vysledovat vývoj zastoupení jednotlivých krevních linií. Standardně nejvíce zastoupeny byly linie N (33 klisniček), A (20) a W (19). Markantní bylo narůstající zastoupení dalších linií moderního typu haflinga. S linii zastupovalo 19 klisniček, a linii ST dokonce 30. Tato linie se tak stala po linii N nejsilněji obsazenou skupinou hříbat. Úplnou řadu linií doplnily s počtem 5 zástupkyň linie B, a v linii M byly nabízeny 2 kobylky. Krevní složení bylo tedy kompletní, a bylo jen na kupujících, jaké klisničky se rozhodnou dražit.

Z Čech se tento rok rozhodlo pokusit štěstí v dražbě elitních haflingerských klisniček celkem 5 chovatelů. Přesto, že se tentokrát nekonal rekord v ceně vydražené klisny, se Čechům podařilo vydražit celkem 15(!) klisen, což bylo rozhodně nejvíce. K dalším zemím, jejichž zástupci nakoupili větší množství klisen, patřily zejména Belgie, Německo a USA.

Celý článek najdete na www.haflingove.cz

Předchozí: Českomoravská cena: mládí a nové tváře vpřed!
Následující: Pardubické loučení s dostihovou sezonou
x

Mohlo by vás zajímat

Galashow světového parkuru Prague PlayOffs se v O2 areně uskuteční už za týden

Galashow světového parkuru je za dveřmi. Do zahájení největší světové akce v parkurovém skákání Global Champions Prague PlayOffs 2018 zbývá pouze týden a organizátoři vzkazují: Jsme připraveni. V okolí pražské O2 areny, kde vyvrcholí prestižní parkurový seriál, vyrůstají v těchto dnech první stavby. V úterý 11. prosince dorazí do české ...