Home > Zpravodajství > domácí sport > Elita chladnokrevníků se utká na Šumavě

Elita chladnokrevníků se utká na Šumavě

Rekreační středisko Olšina u Horní Plané se stane o víkendu 11. – 12.. října místem, kde se utkají nejlepší chladnokrevní koně v kombinovaných soutěžích. Mistrovství České republiky je určeno jak jednospřežím, tak dvojspřežím. Pořádá ho Asociace svazů chovatelů koní ČR ve spolupráci s Vojenskými statky, s. p. Praha, divize Horní Planá.

Dvojspřeží Jana Blizňáka (Narex  a Bacar ze Zubří) dokázalo utáhnout náklad těžký 2990 kg do vzdálenosti 12,35 metru. Foto: Libor Krmášek

Dvojspřeží Jana Blizňáka (Narex a Bacar ze Zubří) dokázalo utáhnout náklad těžký 2990 kg do vzdálenosti 12,35 metru. Foto: Libor Krmášek

Po slavnostním zahájení (sobota 11. října, v 9.00 hodin) jdou „do boje“ jednospřeží.

Program odstartuje zahajovacím vozatajskou jízdou, která je přístupná všem účastníkům Mistrovství ČR.

Umístění ve třech následujících soutěží – a těmi jsou další vozatajská jízda, ovladatelnost v kládě a těžký tah – se sčítají a určí mistra České republiky.

I neděle 12. října začne slavnostním zahájením (9.00 hodin), půl hodiny potom vjede na trať parkuru první dvojspřeží a program bude pokračovat podle sobotního vzoru.

Prvních pět míst v obou mistrovstvích je honorováno finančně, čestné ceny jsou samozřejmostí.

Velmi důležitým partnerem akce je samozřejmě státní podnik Lesy ČR.

Univerzální Blizňák

Před rokem se konal šampionát chladnokrevníků v Hradci nad Moravicí a mistrem v obou kategoriích se stal vozataj Jan Blizňák.

V jednospřeží mu k titulu pomohl tehdy teprve čtyřletý hřebec plemene slezský norik 72/313 Narex, reprezentující chov Rostislava Chromka z Kudlova.

Druhým koněm v Blizňákově šampionském dvojspřeží byl vedle podsedního Narexe náruční 2991 Bacar ze Zubří, loni osmiletý českomoravský belgický hřebec z chovu Ludmily Ondřejové (Zubří).

Čtěte také:  Maher to dokázal! Šampion GCT zvítězil i v pražské Super Grand Prix

Autor: Jiří Křepelka

Vojenské lesy a statky, LOGO

LESY CR

Chladnokrevník mistrovství čr
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Celebrity míří do Pardubic, lákají je dostihy
Následující: Velká pardubická má svou malou sestřičku – 1. Malou Velkou pardubickou!

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Aleš Opatrný je poosmé parkurovým mistrem ČR, Marek Klus skončil druhý

Skvělá sportovní podívaná až do úplného konce. To bylo mistrovství České republiky v parkurovém skákání 2019 v Martinicích u Březnice. Šťastný konec to byl hlavně pro Aleše Opatrného, i když Marek Klus bojoval jako lev a také ani jednou nechyboval. Prvním, kdo měl medaili z parkurového mistrovství České republiky 2019 ...