Home > Zpravodajství > domácí sport > Equine Sport Center zahajuje jezdeckou sezonu 2015

Equine Sport Center zahajuje jezdeckou sezonu 2015

První dubnový víkend je v olomouckém Equine Sport Centru ve znamení úvodních skokových závodů sezony 2015, jejíž hlavním bodem se stane červnový Světový pohár – J&T Banka CSI3*-W Olomouc. Předcházet mu budou celkem troje národní parkurové mítinky.

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

Ilustrační fotografie: Josef Malinovský

V Olomouci se skáče již od pátku 3. dubna, a to konkrétně od 9.00 hodin ráno. I přes velmi brzký termín a doslova „Aprílové počasí“ se totiž přihlásily k účasti stovky jezdců a koní. Hned v pátek na předběžných startovních listinách figuruje bezmála 200 jmen, v sobotu budou mít diváci možnost sledovat více jak 250 startujících a v neděli pak sbor rozhodčích povolí start zhruba 170krát. Celkem pořadatelé počítají během tří velikonočních dnů s více než šesti stovkami uskutečněných parkurů.

Rozpis závodů zahrnuje v součtu 12 soutěží, přičemž v pátek se zahajuje na 90 centimetrech a končí na 1,2 metru. O víkendu se pomyslná laťka zvedne o něco výše a startovat se bude vždy ve čtyřech soutěžích od 100 do 125 centimetrů.

Mezi přihlášenými účastníky je řada známých jmen. Se svými koňskými svěřenci např. v sobotu dorazí vítěz Českého skokového poháru 2014 Marek Klus nebo další úspěšný finalista této domácí parkurové extraligy a současně prezident Asociace Českého skokového poháru Jiří Skřivan. Chybět nebude ani nejúspěšnější žena loňského ročníku zmiňovaného celoročního seriálu Denisa Bittnerová. Zmínit můžeme ovšem také celou řadu dalších úspěšných jezdců jako jsou Zdeněk Žíla, Zoltán Tóth, Jan Zwinger a další.

Čtěte také:  Čtrnáctispřeží přivezlo dekret UNESCO

Podrobnosti o programu najdete na www.escolomouc.cz. Pokud vás zajímají bližší informace k připravovaným mezinárodním závodům J&T Banka CSI3*-W Olomouc 2015, pak klikněte na www.csi-olomouc.cz.

ESC Olomouc skoky
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Žokej udělal salto přes poslední překážku
Následující: Pražské hřbitovy ohlídají strážníci na koních

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Závěrečné parkury roku v Chuchli

První parkurová sezóna v Chuchle Areně Praha skončí o nadcházejícím víkendu. Závodit se bude od pátku 11. do neděle 13. října, vždy od půl deváté ráno až do pozdních odpoledních hodin. Vrchol třídenního programu tvoří nedělní Cena Eliota, která se pojede na výšce 145 cm s finále pro deset nejlepších dvojic. ...