Home > Zpravodajství > domácí sport > Českomoravská cena: mládí a nové tváře vpřed!

Českomoravská cena: mládí a nové tváře vpřed!

Byla mlha, že by se dala krájet… Tak nějak si stále vybavuji úvod večerníčku o Rákosníčkovi. Podobně by mohl laskavý hlas paní Bohdalové znít při sobotní mostecké derniéře, jejíž vrcholem byla jedničková Českomoravská cena Wikov Gear na 1.400m. Celý mítink byl poznamenaný nejen pošmourným počasím, ale také nepříjemnostmi, které hned od prvního dostihu zapříčinily časový posun, který se jen stěží doháněl. Hlavní příčinou byly technické potíže se startovacími boxy a tak se úvodní test nejslabší kategorie, který s přehledem ovládl hnědák Latrib (ž.J.Verner), opakoval na konci programu, ovšem již bez tří původních účastníků.

Smolný vítěz LatribSmolný vítěz Latrib

 

Dění na dráze bych osobně shrnula do titulku „Mládí a nové tváře vpřed“. Neplatí to o čtyřleté vítězce KOLYMBII, která v hlavním dostihu porazila o rok mladšího soupeře Mikeshe.

KolymbiaKolymbia

 

Jinak můžeme mluvit v případě jejího jezdce. Ondřej Velek za sebou bez bázně a hany nechal starší a zkušenější kolegy.

 

Po sobotní kanonádě Michala Macha je jasné, že českému dostihovému sportu dorůstá další výrazný talent. Nový žákovský šampión, jenž z trůnu sesadil Martina Laubeho, v Mostě dosáhl hattricku (Scalando, A Gentleman, Irish Miracle) a málokdo pochybuje, že letošní titul bude ve správných rukou.

A GentlemanA Gentleman

Dalším neokoukaným tvářím mostecký hipodrom kromě 2. místa PIKARDIE v sedle s Thomasem Boyerem, který působí v DS Pegas, zas tolik radosti nenabídl. Matej Rigo, kterého mají diváci v čerstvé paměti jako vítěze Zlaté spony tříletých s Damiettou po diskvalifikaci All About Cossia v Pardubicích, se objevil v sedlech svěřenců Zdeno Koplíka. WONDER HORSE, před několika lety v Českomoravské ceně druhý a třetí, tentokrát potvrdil černé vize sázkařů a skončil v poli poražených. Lépe se dařilo dvouletému ONEGINOVI, který v mílovém trojkovém testu uzavíral tabuli.  

Čtěte také:  ČJF ocenila jezdce a koně roku 2019. Uspěli potenciální olympionici

Wonder HorseWonder Horse


Více fotografií najdete v KLUBOVNĚ! >>ZDE<<

Fotíte? Pochlubte se se svými obrázky také! Připojte se k nám a sdílejte v KLUBOVNĚ své fotografie, videa a jiné zajímavosti ze světa koní.

Předchozí: Veterinární příručka 13 – Nejčastější příznaky onemocnění koní: ztížené dýchání
Následující: Češi v Ebbsu opět rekordně
x

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný přínos. Divocí koně pomáhají s adaptací krajiny na změny klimatu

Změny klimatu v České republice stále více ovlivňují vývoj krajiny. Pět extrémně suchých let v řadě, které se začaly projevovat od roku 2015, se podepsalo na stavu volné přírody i zemědělských pastvin. Pravidelná pozorování vědců přitom ukázala, že pastviny divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice, ...