Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Čeští paradrezurní mistři mezi ruskou konkurencí neobstáli

Čeští paradrezurní mistři mezi ruskou konkurencí neobstáli

Volnými sestavami na hudbu vyvrcholilo v neděli 7. října v Hradišťku u Sadské mistrovství České republiky v paradrezuře. Po dvou letech získalo mezinárodní punc díky účasti pěti ruských jezdců. Ti ovšem svými výkony domácí reprezentanty většinou předčili.

Jan Rous

První dvě kola mistrovské soutěže, která probíhala v sobotu, se uskutečnila netradičně na venkovním kolbišti a na stejném místě se mělo pokračovat i v neděli. Záměr pořadatelů a přání většiny startujících však překazilo počasí, které se do druhého dne rapidně zhoršilo. Vytrvalý déšť rozhodl o přesunu vrcholných soutěží do zdejší haly.
Jako první proběhla tzv. Cena Zuzky pro neklasifikovatelné a začínající jezdce. Vedoucí pozici po prvním kole potvrdila výkonem ohodnoceným 65,50 % Helena Kratochvílová. S průměrnou známkou 64,70 % zvítězila s náskokem více jak tří procent nad Petrou Nálepkovou a Hanou Roubíčkovou.

Oleg Burmistov Vůbec nejlepších ohodnocení dosáhl Oleg Burmistov v sedle koně Tamerlan

Zbývajících dvanáct soutěžících bylo rozděleno dle handicapových kategorií. Ve skupinách Ia, Ib a II soupeřili jezdci s těžkými handicapy, v kategoriích III a IV pak ti s lehčími handicapy. V samostatných soutěžích lépe uspěli až na výjimky ruští jezdci. Vůbec nejlepších ohodnocení dosáhl Oleg Burmistov v sedle koně Tamerlan, který i přes velmi těžký handicap (1a) svými výkony oslovil sbor rozhodčích, od něhož získal dvakrát známku převyšující 70 %. Ve stejné skupině s ním startoval náš Lukáš Hnát, jenž za svým ruským kolegou zaostával zhruba o deset procent. V sekci 1b poměřili své jezdecké zkušenosti čtyři jezdkyně. S výrazným rozdílem přemohla ostatní Nina Anufrieva s Elastikou. Jediná zástupkyně reprezentující české barvy – Anastasja Vištalová v sedle Jamba dokončila dvakrát na třetím a jednou na posledním čtvrtém místě. V ruské konkurenci neobstála ani Jana Berušková s Narcisem. Ta ve skupině II porovnávala zkušenosti s Evgenijem Nikolajevem s Lady Lux.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Jana Berušková s NarcisemJana Berušková s Narcisem

Jedinou soutěží s čistě domácí skladbou účastníků byla spojená soutěž skupin III a IV. Ve všech třech kolech bylo pořadí naprosto stejné. Zvítězil Jan Rous s Lilií, druhá se umístila Zuzana Fialová s Laverem a třetí Dana Kiliánová s Ramem 4. O tom, komu budou přiděleny jednotlivé mistrovské medaile v této sekci tak nemohlo být pochyb. „Je to již můj několikátý titul, ale letošní obhajoba byla hodně těžká, protože s Lilií startuji teprve krátkou dobu. O to víc mám z dnešního výsledku radost,“ svěřil se Jan Rous.

Jan RousJan Rous

Medaile České jezdecké federace byly letos rozdávány samostatně i pro skupiny s těžkými handicapy Ia, Ib a II. Tentokrát se z prvenství radovala Jana Berušková s Narcisem. Přemožitele nenašla v rámci mistrovské soutěže ani v jedné z úloh, avšak vůbec nejvyšší známku získala v nedělním küru. Ten měla nejlepší i v loňském roce, kdy v této části překonala dokonce i Jana Rouse startujícího tehdy ještě se Salvádorem. Na dalších dvou medailových pozicích letošního šampionátu skupin I a II se umístily Anastasja Vištalová s Jumbem a Lukáš Hnát s Arkádem.

Půlhodinový sestřih toho nejzajímavějšího z průběhu paradrezurních závodů v Hradišťku u Sadské uvede Česká televize na programu ČT sport premiérově ve středu 17. října od 17.55 hodin.

Předchozí: Film Váňa pod širým nebem
Následující: Páteční rovinový předkrm
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...