Home > Zpravodajství > informujeme vás > Čeští překážkáři mohou díky nové spolupráci trénovat v Římě

Čeští překážkáři mohou díky nové spolupráci trénovat v Římě

Dostihový spolek je garantem spolupráce českých překážkářů s italským dostihovým závodištěm Capanelle Roma. Představitelé tohoto dlouholetého partnera pardubického závodiště v neděli představili projekt, který nabízí trenérům a majitelům českých koní trénovat a závodit v Římě.

Capannelle RomaCapannelle Roma

 

Prezentace projektu se uskutečnila v neděli 22. července v jezdeckém areálu Kolesa a účastnili se jí zástupci závodiště v Římě dr. Elio Pautasso, ředitel závodiště a Carlo Ricco, dostihový promotér a dále také garant česko-italské spolupráce dr. Guissepe Imbalzano. Českým překážkovým koním, resp. jejich majitelům a trenérům nabídli zvýhodněné podmínky pro účast na dostizích v rámci překážkové sezony – tedy od 23. listopadu 2012 do 1. března 2013.

„Italská strana českým majitelům a trenérům nabízí nejen vysoké dotace – 800 tisíc euro za sezonu, ale také finanční úlevy a bonusy. Koně mohou např. startovat bez poplatku za přihlášku, naopak za každého startujícího koně dostane majitel 150 euro bonus, prostory závodiště lze zdarma využívat k tréninku, zdarma je i ustájení koně. Doprovod se může stravovat v tamní kantýně a závodiště nabízí i slevu na ubytování pro doprovod koně. Jsou to naprosto unikátní podmínky a někteří čeští majitelé a trenéři již o spolupráci projevili zájem,“ řekla Magda Hromádková, garantka spolupráce za dostihové závodiště v Pardubicích. Koně mohou v Římě zůstat libovolně dlouhou dobu potřebnou pro aklimatizaci i trénink.

Prezentace projektu se v Kolesách účastnila asi dvacítka českých trenérů, včetně známých jmen jakou jsou Josef Váňa, Čestmír Olehla a další. Jejich kolegům bude projekt představen také v rámci dalšího dostihového dne v Pardubicích, tedy v sobotu 18. srpna. K dispozici budou propozice jednotlivých dostihů, které se v následující zimní sezoně v Římě uskuteční. „Je to čtyřicítka dostihů různých kategorií pro tříleté, čtyřleté, pětileté a starší koně. V rámci šesti dostihů nejvyšší kategorie jsou pak majitelé a trenéři do Říma automaticky zváni jako čestní hosté,“ doplnila Hromádková. Takovým dostihem je např. 35. steeplechase DELLE CAPANNELLE na 4200 metrů s dotací 30 000 euro, 124. Velká steeplechase města Říma – Memoriál generála Mario Argentona na 4270 metrů taktéž s dotací 30 000 euro, nebo proutěné překážky na 3400 metrů s dotací 18 000 euro nesoucí název Cena závodiště Pardubice a další.

Čtěte také:  Divocí koně na Plachtě přispěli k obnově slatinné louky i pestrých porostů na březích rybníka

Zástupci závodiště v Římě do Pardubic znovu přijedou v říjnu v rámci 122. Velké pardubické s Českou pojišťovnou a to už budou známy první ohlasy na nabídku spolupráce českých překážkářů s italským závodištěm.

Předchozí: V.I.P. host výstavy bude z Polska
Následující: Zlaté děvče: Titul chce 22 přihlášených
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...