Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Evropský den koní cílí na děti

Evropský den koní cílí na děti

Letošní oslavy v pořadí druhého Evropského dne koní se v Pardubicích zaměří na rodiny s dětmi. Uskuteční se 10. září na pardubickém závodišti u příležitosti poslední kvalifikace na 126. Velkou pardubickou. Zatímco dospělí se mohou nechat unášet děním na dostihové dráze, jejich ratolesti čeká odpoledne, během něhož se budou dobře bavit a přitom se ledacos dozvědí o koních a jejich chovu.

„Loňský první ročník Evropského dne koní byl ve znamení představení členských měst sdružení Euro Equus, díky jehož iniciativě tento svátek, připadající vždy na druhý zářiový víkend, vznikl. V Pardubicích se tehdy představily belgický Waregem, španělský Jerez de la Frontera, portugalská Golega a polská Wroclav, naše město se naopak prezentovalo na jejich oslavách. Letos jsme se rozhodli zaměřit zejména na děti, které měli loni o náš doprovodný program velký zájem, přišlo jich na 400, všech věkových kategorií,“ řekla vedoucí oddělení vnějších vztahů pardubické radnice Hana Svobodová, která je zároveň tajemnicí sdružení Euro Equus. „Asociace vznikla s cílem propagovat a dál rozvíjet kulturní dědictví chovu koní. Začít u těch, kterým je toto dědictví určeno, mi připadá rozumné,“ doplnila.

Evropský den koní 2015. Foto: Magistrát města Pardubic

Evropský den koní 2015. Foto: Magistrát města Pardubic

Druhou zářiovou sobotu tak na malé návštěvníky čeká například výtvarná dílna, jejímž ústředním tématem bude kůň, na maketách koní mohou děti absolvovat miniparkur, soutěžit v hodu podkovou, či nasbírat body v soutěžích a kvízech týkajících se koní i evropských zemí s tradicí jejich chovu.  „Každé dítě dostane hrací kartu a ten kdo absolvuje všechny předepsané disciplíny, může získat zajímavé ceny. Děti se také budou moci projet na opravdových koních, které přiveze sdružení Apolenka,“ zve na Evropský den koní do Pardubic Hana Svobodová.

Čtěte také:  Brůček se potřetí v řadě stal českým šampionem v reiningu

Ani dospělí průvodci dětí nemusí podle ní přijít zkrátka, i pro ně totiž bude připraveno několik vědomostních tematických kvízů. Nicméně pro ně bude asi přitažlivější dostihový program, jehož součástí bude také dostih o Cenu města Pardubic Euro Equus. Asociace i letos podpoří pořádání Evropského dne koní částkou 2000 eur, na přípravě oslav se podílí také pardubická pobočka celoevropské informační sítě Europe Direct.

Evropská síť koňských měst Euro Equus je neziskovou organizací, kterou v roce 2005 založila města s hlubokou dostihovou tradicí nebo tradicí chovu koní. Asociace usiluje o propagaci a další rozvoj kulturního dědictví chovu koní. Základem je intenzivní spolupráce členských měst, která se snaží podporovat a vytvářet podmínky pro výcvikové projekty, chovy, specializované výstavy a podobně.

Autor: Nataša Hradní

Zdroj: Magistrát města Pardubic

Agrofert park Dostihový spolek a.s. EURO EQUUS Evropský den koní Pardubice
Předchozí: V Ostravě uspořádali již XIX. mezinárodní setkání jízdních policií
Následující: Goscater si doběhl pro přihlášku do Velké pardubické, největší sympaťák mezi žokeji má double

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Double, hattrick a drama až do konce, taková byla zářijová kvalifikace

Druhá zářijová sobota patřila poslední ze čtyř kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Startovní pole čítalo sice jen deset koní, o jejich kvalitě ale nemohlo být pochyb. Potvrdila to dramatická koncovka a především souboj o druhé a třetí místo, kde musela rozhodnout až cílová kamera. Už podruhé v letošních kvalifikacích ...