Home > Zpravodajství > informujeme vás > Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

Explosion je Maherův životní kůň. Svou jedničku předvede v Praze

„Věříme si, je to můj životní kůň,“ řekl na adresu ryzáka Explosiona W jeho jezdec Ben Maher. Dvojnásobný šampion série LGCT ho přiveze na GC PlayOffs do Prahy. Od loňského šokujícího zaváhání podle jezdce valach stihl vyzrát.

Dvojnásobný šampion série Longines Global Champions Tour Brit Ben Maher hodil rukavici svým soupeřům, s nimiž se setká v pražské Super Grand Prix, kde budou skákat o 12 milionů eur.

Foto: Stefano Grasso / GC

Ohlásil, že do Prahy na Global Champions PlayOffs doveze svojí stájovou jedničku, valacha Explosiona W. Doufá, že ho tento fenomenální ryzák donese v konkurenci dalších sedmnácti špičkových dvojic k vítězství.

V exkluzivním rozhovoru prozradil, jaké to je, vyhrát prestižní parkurovou sérii dvakrát za sebou, a také jak výjimečné pouto je mezi ním a Explosionem. Ben Maher mluvil o jeho mimořádném talentu. Nyní desetiletý kůň prorazil v Global Champions v roce 2018, a právě pod vedením Mahera se katapultoval mezi koňské superhvězdy. „Podle mě je Explosion nejlepší kůň na světě. Poradí si s každým prostředním a opakovaně to dokázal. Vyhrál v malé aréně, jako třeba v New Yorku, na velkém travnatém kolbišti v Madridu, není rozdíl, jestli skáče v horku, na písku, trávě. Věřím, že tím se odlišuje,“ řekl na adresu svého nejlepšího koně britský reprezentant.

Poté, co spolu dokázali vyhrát loni sérii pro jednotlivce Longines Global Champions Tour a tým London Knights s jejich velkým přispěním ovládl bodování ligy, začal pracovat na ještě silnějším vztahu s tímto fenomenálním valachem.

Čtěte také:  Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

„Jsme schopni vybrat si velký cíl a společně na něm pracovat. To je to, co dělá Explosiona výjimečným. Spolu s dalšími koňmi mi umožnil postavit skutečně silný tým,“ dodal Maher.

V loňském roce si pro vítězství v napínavé premiéře GC Super Grand Prix dojela australská jezdkyně Edwina Tops-Alexander. Dvojice Maher a Explosion W loni v pražské O2 areně zažila dvojí odmítnutí poslušnosti ve finále týmového GC Super Cupu, což způsobilo nepředvídatelné drama a vyřadilo London Knights z boje o titul. Maher je ale přesvědčen, že jejich pouto se za dalších dvanáct měsíců opět prohloubilo, a že posílili vzájemnou důvěru.

„Je to teď velmi zralý kůň. Má zkušenosti z celého světa, doufám, že jsem ho naučil všechno, co je potřeba. Věříme si, milujeme se, je to pro mě životní kůň.“

Global Champions PlayOffs proběhne v pražské O2 areně od 21. do 24. listopadu. Vstupenky koupíte ZDE.

Tisková zpráva

Global Champions Prague PlayOffs Parkur skoky
Předchozí: Ondřej Zvára: V O2 areně není jednoduché udržet soustředěnost koní
Následující: Titulárním partnerem Velké pardubické bude i nadále Slavia pojišťovna

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Předprodej vstupenek na GC Prague PlayOffs 2020 startuje 10. prosince

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se vrátí do pražské O2 areny také v roce 2020. Vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v Praze uskuteční od 19. – 22. listopadu 2020. Prodej začne už 10. prosince, ceny se pohybují od 290 do 2190 ...