Home > Zpravodajství > domácí sport > Favorit VC Ostravy potvrdil svoji formu v generálce

Favorit VC Ostravy potvrdil svoji formu v generálce

Na ostravském kolbišti ve Staré Bělé pokračovalo v sobotu 19. května druhým dnem třetí kolo Skokového poháru České pojišťovny 2012. Vrcholem byl Memoriál plk. Jana Havla na stupni ST** (140 cm), který nastínil aktuální formu soutěžících před nedělní Velkou cenou Ostravy. O svých kvalitách nikoho nenechal na pochybách favorizovaný Jiří Skřivan v sedle klisny Kallisto.

Jiří Skřivan v sedle klisny Kallisto.Jiří Skřivan v sedle klisny Kallisto.

Na start soutěže ST** se postavilo 45 dvojic a dlouho to vypadalo, že se rozeskakování diváci nedočkají. Jako první dokončil parkur z dílny Pavla Hudečka bez penalizace Jiří Skřivan s klinou Kallisto, avšak na dlouhou dobu byl jediným. Až v druhé polovině startovního pole se podařilo další šestici jezdců Jiřího Skřivana napodobit. Do rozeskakování tak postoupilo sedm dvojic. Nevýhodu prvního startujícího v něm měl právě Jiří Skřivan, jeho rychlá a především bezchybná jízda mu však zajistila vítězství. Ostatní jezdci se při honbě za rychlejším časem dopustili vždy minimálně jedné chyby. „I když to zpočátku vypadalo, že byl parkur postaven až příliš technicky náročný, nakonec se ukázalo, že stavitel skladbu účastníků velmi dobře odhadl a počet čistých jízd v základní části byl zcela optimální,“ zhodnotil vítěz, který tímto potvrdil roli favorita i pro Velkou cenu Ostravy, jež se pojede na stejném stupni obtížnosti. „Osobně bych se za favorita nepovažoval, neboť se nejúspěšnějším dvojicím sobotních soutěží zpravidla nedaří prvenství druhý den zopakovat,“ upozornil na častou skutečnost.

Čtěte také:  Do Velké pardubické dohlášeno trio koní

Po profesionálních jezdcích se na obdobném kurzu, ovšem s podstatně nižšími překážkami, utkali ještě amatéři. Dle tradičního modelu totiž sobotní den uzavřelo kvalifikační finále Equiservis Amateur Tour pro 15 nejlepších účastníků ze dvou pátečních a jedné sobotní bodované soutěže. Do rozeskakování se precizní jízdou probojovalo pět dvojic. Stejně jako v případě parkuru stupně ST**, i tentokrát jen jeden startující dokázal bezchybný výsledek zopakovat. Oním šťastlivcem byla Nicol Polášková s Tercierem. Její tři soupeřky – Veronika Badalová (Sunny Day 3), Daniela Potyszová (Lavinie) a Dana Čichoňová (Piccola) – byly sice rychlejší, ale shodně jednou chybovaly, stejně jako Libor Stuchlý s Alexisem „B“, který navíc zvolil pomalejší tempo.

Nicol Polášková s TercieremNicol Polášková s Tercierem

Vedle těchto dvou hlavních bodů programu proběhly ještě další čtyři soutěže. Výraznější pozornost na sebe upoutala kvalifikace Kolowrat Junior Cup hodnocená na styl jezdce. Nejvíce se v ní dařilo Francesce Kolowrat-Krakowské. S klisnou Tarola D zvítězila, s Calivadem se umístila pátá a s koněm jménem Ugue du Paddock dokončila desátá. Vůbec nejlepší hodnocení od stylových rozhodčích Zdeňka Goščíka a Vladimíra Hrušky získala Tina Šalková. Ta však s klisnou Merra jednou chybovala a ztráta 0,5 bodu ji odsunula na třetí příčku. Druhá, s minimální ztrátou na vítězku, skončila Hana Dostálová v sedle klisny Andromeda 2. Přednostní všech tří nejlepších jezdkyň bylo pravidelné vedení po parkuru s přesnými nájezdy a daným počtem cvalových skoků.

Čtěte také:  Rudolf Doležal se stal potřetí vítězem Českého skokového poháru

Francesca Kolowrat KrakowskáFrancesca Kolowrat Krakowská

Ve zbývajících třech rámcových soutěžích sobotní části Skokového poháru České pojišťovny v Ostravě nenašli přemožitele Pavel Humplík na koni Mistrál 5 (ZL, 100 cm), Jiří Skřivan s klisnou Uberlina (L**, 120) a Karel Lamich s Georgem (S**, 130 cm). Podrobnosti najdete na www.skokovypohar.cz.

Předchozí: Den pro zemědělství: výsledky
Následující: Hruška si nenechal ujít vítězství ve VC Ostravy i bez Arista-Z
x

Mohlo by vás zajímat

Kladrubský hřebčín postupně plní podmínky od UNESCO

Po trochu překvapivém červencovém zapsání Krajiny pro chov a výcvik ceremoniálních koní v Kladrubech nad Labem na seznam světového dědictví UNESCO se poprvé sešla Rada památky, aby projednala plnění podmínek, které jsou s tímto zápisem spojeny. Nadále pak bude působit jako Rada památky UNESCO a střežit udržitelnost tohoto kulturního statku v jeho kvalitě. ...