Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > informujeme vás > Favoritem Velké pardubické ČP 2012 Tiumen nebo Trezor?

Favoritem Velké pardubické ČP 2012 Tiumen nebo Trezor?

Zdá se, že letošní Velká pardubická bude „rodinnou záležitostí“ dvojice největších favoritů. Zvítězí opět Trezorův strýček TIUMEN (Beaconsfield-Toskanella), nebo se poprvé zapíše do listiny vítězů Tiumenův synovec TREZOR (In Camera-Trebia)? Tiumen a ž. Josef Váňa. Foto: Milan Křiček

Ilustrační fotografie Milan Křiček Ilustrační fotografie Milan Křiček

Trezorova matka TREBIA (Special Power-Toskanella) je totiž sestrou Tiumena. Tato polská rodina o sobě příliš často nedává výrazněji vědět. V rovinových dostizích před časem TOSKANCZYK (Club House-Toskana) zvítězil v polské Ceně zimního favorita (Nagrodě Mokotowska) a TURNUS (Who Knows-Toskanella) vyhrál slovenskou Velkou jarní cenu a v Rakousku Vederemo Rennen a Cenu města Vídeň.

V Polsku rodinu založila německá klisna TIRANA (Wily Attorney-Bodrog), narozená v roce 1940, jejíž matka měla kořeny v Maďarsku. Mateřská linie potom pokračuje přes klisny TIRENIA (po Good Bye), TIRATA (po Dorpat) a TOSKANA (po Negresco). Poslední jmenovaná je pak již matkou klisny TOSKANELLA (po Demon Club), čili babičkou Tiumena.

V žilách Tiumena a Trezora koluje také krev dvou legend, skvělé polské klisny DEMONA (Masis-Dziwozona), která zvítězila v Derby, St.Leger a dvakrát ve Velké varšavské ceně a našeho Derby vítěze a skvělého plemeníka MASIS (City-Mamuška), který byl otcem polské Demony. To vše přes dalšího vítěze Derby, hřebce DEMON CLUB( Club House-Demona).

Tiumen a ž. Josef Váňa. Foto: Milan Křiček Tiumen a ž. Josef Váňa. Foto: Milan Křiček

Trojnásobný vítěz Velké pardubické TIUMEN letos ještě nestartoval a o jeho formě nám může napovědět sobotní start, dá se však očekávat, že v den „D“ bude opět stoprocentně připraven. TREZOR pak letos předváděl excelentní výkony, když suverénně zvítězil ve dvou kvalifikačních dostizích. Kdo bude lepším, uvidíme v sobotu 13. října.

Čtěte také:  Tisková zpráva o stavu cílové roviny v Pardubicích

Trenérka Hana Kabelková připravuje také Trezorova bratra, tříletého hnědáka TARAS (Montbard-Trebia), který se ale zatím při čtyřech startech v rovinových dostizích příliš nevyznamenal, uvidíme, jak si případně povede na překážkách.
září 2012, Milan Tůma

Předchozí: V Mostě padaly vytrvalostní rekordy, vítězem byl i korunní princ z Dubaje
Následující: Dostihový den Znovínu Znojmo: Ulétne znovu Just Fly?
x

Mohlo by vás zajímat

Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá 4. ročník Dne starokladrubského koně

V sobotu 25. května 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskuteční tradiční Den starokladrubského koně. Bohatě komponovaný program se nese ve znamení oslav 440 let od chvíle, kdy císař Rudolf II. vydal dekret, kterým udělil kladrubskému hřebčínu statut císařského dvorního hřebčína, a tradičně je tento den i oslavou ...