Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Favorité potvrdili svou letošní formu

Favorité potvrdili svou letošní formu

V pořadí druhé pokračování klusáckých dostihů se odehrálo v sobotu 5. května na Slušovickém závodišti. Na programu dne bylo celkem sedm napínavých klání a hlavním bodem programu se stala Velká cena JS Konsorcium společně s Přípravnou cenou tříletých KAJOT.

IMG 5686Klusácké dostihy ve Slušovicích

Velká cena JS Konsorcium se běžela na distanci 2 200 metrů o částku 40.000,- Kč. Přesto, že kolo před cílem byl ve vedoucí pozici jedenáctiletý The Generals Wish(D) s am. Davidem Papežíkem, kterému hlídal záda jeho stájový kolega I Can Fly Diamant(D) s Jiřím Svobodou, udržet se jim tuto výhodu nepodařilo. Pro vítězství si přiklusal favorizovaný šestiletý hnědák Zazazoo(NL) s Jaromírem Kotáskem. I Can Fly Diamant(D) a Jiří Svoboda se museli spokojit s druhým místem. Třetí pak proklusal cílem francouzský rodák Oscar de Mesangy(F) s Veronikou Chaloupkovou zastupující stáj Hypokramed. Dále platně dokončili The Generals Wish(D) a debutant Ramree(F) s am. Helenou Pokornou.

IMG 5761Dekorování Zazazoo(NL) a Jaromíra Kotáska

V Přípravné ceně tříletých Kajot, která se tradičně pořádá na „rozběhání“ tříletých nadějí před Jarní cenou tříletých si s travnatou dráhou dokázal nejlépe poradit Meteor JDS, kterého vedl Jaromír Kotásek. Ten dokázal zvítězit časem 1:23,7 na trati dlouhé 1700 metrů. Pouhý nos k vítězství chyběl druhému Split America Teč s Romanem Chrastinou ze stáje Tečovice. Třetí pak doklusala Rubby Blue a Jiří Svoboda. Čtvrté místo připadlo nizozemskému rodákovi Cafu Boko(NL) s Pavlem Vávrou. A pro poslední dotované místo si přišel Voyou Renka(F) pod taktovkou Zdeňka Vávry.

Čtěte také:  Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

IMG 5862Meteor JDS a Jaromír Kotásek

Výsledky dostihového odpoledne ve Slušovicích:

1. dostih – Unkas a Jaromír Tihelka(23,2), Harmony Best, Lanzelot, disk. Box Wine(S) a Starboy BN
2. dostih – Sir Viking(A) a David Dobrovolný(20,7), Ann Magic(A), Sneženka, Expert(A), Sting, Generál, disk. Busby Cartouche(NL) a King
3. dostih – Unzen(F) a Jaromír Kotásek(24,8), Grip, Santiago, Atlantic, Harlekýna, Ann Poggi, Athos, Gilli
4. dostih – Zazazoo(NL) a Jaromír Kotásek(20,4), I Can Fly Diamant(D), Oscar de Mesangy(F), The Generals Wish(D), Ramree(F)
5. dostih – Meteor JDS a Jaromír Kotásek(23,7), Split America Teč, Rubby Blue, Cafu Boko(NL), Voyou Renka(F), M.T. Hurricane(S)
6. dosth – Dominik L.D.(SK) a Ivan Coufal(31,1), Canava, Cartouche(NL), Apollo, Christiano Dean(NL), Pralinka
7. dostih – Yantar Teč a Roman Chrastina(24,8), Stora Jet, Elefanda, disk. Lester(SK) a Ervin PL

Předchozí: Velká cena Brna v archivu ČT
Následující: Dostihová sezona v Pardubicích zahájena
x

Mohlo by vás zajímat

Příprava kolbiště pro GC PlayOffs proběhla hladce. Přijíždějí první koně

Je až neuvěřitelné, jak rychle se pražská O2 arena dokázala proměnit po skončení mistrovství světa ve florbale na parkurové kolbiště. Tento náročný proces proběhl ke spokojenosti pořadatelů naprosto hladce. Vše zaznamenaly televizní kamery… Za jediný den byly na plochu navezeny stovky tun speciální pískové směsi, na níž již od čtvrtka ...