Home > Zpravodajství > informujeme vás > Favoritka Hana Pokorná: „Pro mě z celého MČR bylo nejtěžší sem přijet“

Favoritka Hana Pokorná: „Pro mě z celého MČR bylo nejtěžší sem přijet“

Málem nedorazila nyní má nejlépe našlápnuto k titulu mistryně ČR.

Poprvé, kdy na sebe letos Hana Pokorná upozornila, bylo při vítězství ve Velké ceně Brna, kdy svým tempem porazila mj. úřadující mistryni republiky v kategorii žen Nikolu Bielikovou, která zajela první T** v sezoně také s jednou chybou. Stejně jako v Brně, si dnes Nikola Bieliková z druhého kola mistrovské soutěže žen odnáší čtyři trestné body a Hana Pokorná je nyní jedinou ženou s čistým kontem a má tak ze všech nejblíže nakročeno k mistrovskému titulu. Přitom to ještě ve čtvrtek vypadalo, že na Mistrovství České republiky vůbec nedorazí. Co se před MČR u Hanky dělo? Prozradí dnešní rozhovor…

Hana Pokorná a Captain´s Cartouche - v soutěži družstev podali dnes čistý výkonHana Pokorná a Captain´s Cartouche – v soutěži družstev podali dnes čistý výkon.

Jaké byly přípravy na MČR? Proslýchá se, že jsi málem nepřijela…
Naposledy jsem skákala v Litomyšli (Pozn. autora: Hana Pokorná Velkou cenu Litomyšle s Chanellem vyhrála), pak jsem měla jet do Opavy, ale neměla jsem nikoho s sebou. Žádný řidič, žádný ošetřovatel jen já a kůň.  Nechtěla jsem vyrazit sama, osm hodin řídit je moc. Po VC Opavy jsem nechala Chanella preventivně zkontrolovat veterinářem. Následně po fyzioterapii zad týden stál. V pondělí, když jsem si na něj mohla sednout, jsem zas začala marodit sama. Přepadly mě horečky, takže jsem zase týden nejezdila. Potom jsme měli poprvé trénink v úterý, jenže jsme mu přetáhli kamaši, noha mu tak okamžitě po sejmutí natekla. Druhý den ráno naštěstí otok spadl, tak jsem ho odjezdila. Jenže když jsem sesedla, šlápl mi do otěže a přezka se mu zasekla za kamaši. Odskákal tak do boxu po třech div nespadl do hnojné jímky. Do hodiny pak noha opět otekla. Co hodinu jsme chladili a čekali, jak to celé dopadne.

Hana Pokorná a Chanell na VC BrnaHana Pokorná a Chanell na VC Brna

Jste tady, kůň je tedy fit, ale vynechali jste zahajovačky, na memoriálu jste také nebyli. Mnoho jezdců sem jelo trénovat hlavně vodu…
S vodou nemáme problém. Chanell je takový „větru dešti odolný,“ ale i když byl dnes při druhém kole, které probíhalo za silného větru lehce nervóznější. Skákal skvěle, ale cítila jsem to.
Ve čtvrtek ráno před mistrovstvím jsme zjistili, že má nohu dobrou, takže vyrážíme na zahajovačky. Sedám do auta a najednou volala moje mamka „Johanku bolí bříško, pořád brečí,“ (ponz. autora: Johanka je Hany třetí dcera a má dva a čtvrt roku, je tedy nejmladší). Takže jsme nakonec jeli k doktorovi, zjistit co Johance je. Čekali jsme, jestli se ji udělá dobře, zahajovačky tak úplně odpadly. Johanka vypadala špatně, nelepšila se, stále jsme tak odkládali výjezd – po obědě, ve čtyři… a nic. Johance se najednou ve čtvrtek v 8 hodin večer udělalo dobře. Takže jsme vyrazili v pátek ráno. V 6 hodin jsem vstala, vylonžovala Chanella, byl v pořádku. Dorazili jsme a vše ok. Volám mamce a ta mi říká „Johanka se nám zamkla v ložnici.“ Takže jsme ještě volali zámečníka.  

 

Čtěte také:  Parkurové týmy pro GCL 2020: Prague Lions mají dva nové jezdce

Jediné čisté výsledky po 2. kole má (vlevo) Hana Pokorná - kategorie ženy a Barbora Tomanová - kat. mladí jezdciČisté výsledky po 2. kole má (vlevo) Hana Pokorná – kategorie ženy a Barbora Tomanová – kat. mladí jezdci.
Po druhém kole jsi nejúspěšnější jezdkyní, máš ze všech nejblíže ke zlaté medaili, jak vidíš zítřek?
Pro mne z celého mistrovství bylo nejtěžší sem přijet! :o). Kůň skáče dobře, opět to bude „sám sobě největším soupeřem.“ Jestli já zůstanu v klidu, nebudu nervózní, tak to Channel přejde dobře. Podle zkušeností ze soustředění je u něj třetí den nejlepší. Většinou skákal nejlíp, nejlíp se jezdil, tak doufám, že to tak bude i zítra.


Děkujeme za rozhovor a držíme palce do zítřejšího finále!


Předchozí: Sledujte MČR skoky online
Následující: MČR skoky Martinice 2012: Praha, B. Tomanová, L. Poláková a J.Kincl
x

Mohlo by vás zajímat

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně

Prvním naším narozeným hříbětem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI. Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě ...