Home > Zpravodajství > informujeme vás > FEI pozastavila členství národní federace SAE

FEI pozastavila členství národní federace SAE

Předsednictvo Mezinárodní jezdecké federace (FEI) pozastavilo ve čtvrtek 12. března 2015 na dobu neurčitou členství a činnost národní federaci Spojených arabských emirátů (SAE). Důvodem je vyšetřování porušování pravidel FEI v disciplíně vytrvalost, zejména porušování zásad pro ochranu zdraví koní.

Ilustrační fotografie: Michaela Litovová

Ilustrační fotografie: Michaela Litovová

Předsednictvo, jemuž předsedá prezident FEI Ingmar De Vos, rozhodlo o pozastavení činnosti jednomyslně. Podle rozhodnutí se nesmí národní federace SAE účastnit zasedání a schůzí FEI, nesmí pořádat žádné mezinárodní závody a její členové se nemohou účastnit mezinárodních závodů. Nicméně předsednictvo FEI rozhodlo, že sportovci SAE z jiných než vytrvalostních disciplín mohou soutěžit v rámci mezinárodních závodů organizovaných mimo SAE pod vlajkou FEI.

Obnovení členství v FEI je závislé na podpisu smlouvy, v níž se národní federace SAE zaváže přijmout taková opatření, která povedou k ochraně blaha koní (tzv. welfare) a budou plně v souladu s pravidly a předpisy FEI. Prezident FEI řekl, že rozhodnutí o pozastavení činnosti nelze brát na lehkou váhu a měl by to být vždy až poslední krok, pokud nelze provést nápravu jiným způsobem. V tomto případě to však byla jediná možnost.

Od 1. srpna 2014 začala platit nová pravidla, díky kterým mělo dojít ke snižování počtu katastrofálních zranění a úmrtí koní ve Spojených arabských emirátech. To se však nestalo, proto musela FEI přistoupit k tomuto radikálnímu kroku. Z kalendáře FEI byly také vyškrtnuty mezinárodní závody ve vytrvalosti konané na území SAE. Tyto kroky získaly širokou podporu u ostatních národních federací. Další část vyšetřování se zabývá obviněním z falšování výsledků – konkrétně odevzdávání duplicitních výsledků z mezinárodních závodů ve vytrvalosti. Národní federace SAE má nyní 30 dní na odvolání k tribunálu FEI.

Čtěte také:  Zahájení parkurové sezony v Chuchle Areně Praha

Zdroj: FEI

FEI Vytrvalost
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Favoritka vydělala bookmakerům 1,5 miliardy
Následující: Dostihový spolek majitelské prémie podporuje, jejich výplata je ale v rukou Jockey Clubu

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Titul je skoro zázrak, říká Michaela Jakešová, nová mistryně v jezdecké vytrvalosti

Domácí tituly v jezdecké vytrvalosti znají pro rok 2018 majitele. V severočeském Slavošově se v kategorii mladých jezdců a juniorů radovala Lucie Sedláková s AE Egyptian Hakeem Ox, když se o jejím prvenství před Kateřinou Suchou na koni Licia Ferra rozhodlo na osmdesátikilometrové trati až v závěrečných stovkách metrů. V ...