Home > Zpravodajství > domácí sport > Festivalový dostihový den s výtečnou překážkovou účastí

Festivalový dostihový den s výtečnou překážkovou účastí

Karlovarská dostihová scéna pokračuje v atmosféře filmového napětí.Pořadatelé na sváteční festivalovou neděli 6. července od 13.30 hodin připravili jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezóny. Bude mít dva vrcholy. Jeden rovinový, jeden překážkový.

Pohár Josefa Váni (uprostřed loňský vítěz bělouš Khalshani). Foto: Marcela Klingorová

Pohár Josefa Váni (uprostřed loňský vítěz bělouš Khalshani). Foto: Marcela Klingorová

Letní cena klisen – Pohár MFF Karlovy Vary (II.kategorie, 2.000m) je specialitou karlovarského závodiště. Ze všech tamních dostihů má nejkratší historii, která se začala psát přesně před deseti lety. Je vypisována jako srovnávací zkouška tříletých a starších klisen, které se nedostaly na startovní listiny nebo neuspěly významných chovatelských testů, České derby nevyjímaje.

Inaugurační ročník vyhrála Nana D´Anjou v sedle s Kristýnou Bezděkovou, zatím jedinou ženou, která se prosadila v roli jezdecké.Letos ji může následovatdvojice amazonek. Martina Havelková povede váhově zvýhodněnou Sinndarku, Pavlína Filipová Mambo Lady, která v předešlém ročníku skončila třetí a letos již jednou v kratším dostihu vyhrála. Na místo svých předešlých úspěchů se vrací loňská vítězka Ceny Masise a druhá z Ceny zimní královny Lužnice (ž.J.Verner). Příslušnost ke špičce klasického ročníku potvrdila 3. místem v květnové Jarní ceně klisen. Loňská karlovarská zářijová zimní královna Miss Kruk (ž.B.Murzabayev) zatím marně čeká na další plný zásah. V aktuální sezóně startovala jak v Memoriálu R. Deyla, tak v Jarní ceně klisen, ale na dotovaná místa nedosáhla. Hnědce Mikamine (ž.R.Koplík) se zdejší travnatý ovál zjevně líbí. Vyhrála zde trojkový vytrvalecký test. Letos absolvovala více startů v zahraničí a z posledního účinkování si z rakouského Ebreichsdorfu dovezla vítězství. Sapsiree (ž.J.Šafář) má největší zkušenosti z velkých dostihů. Loni se objevila i v Českém derby. Sice bez úspěchu, ale velmi se jí dařilo ve vrcholech určených tříletým klisnám. Druhá doběhla v mosteckém Oaks, třetí v rakouském Oaks a stejné místo jí patřilo za Ley Percy a již zmíněnou Mikamine také ve slovenském ekvivalentu. Iceni Girl (ž.P.Foret) v minulém roce ovládla jedničkový a dvojkový mílový test, letos má na svém kontě dvě třetí a jedno čtvrté místo na kratších distancích. Aurora (ž.J.Chaloupka) by rozhodně měla bojovat o přední příčky. Letos vyhrála dostih II. kategorie na vytrvalecké trati 2.400m a v dubnu si do Varů přijela pro 3. místo. Diana Rosensturm (M.Laube) se zdejšímu publiku představí poprvé v kariéře. Letos vyhrála jedničkový bratislavský dostih dlouhý 1.700m, ale poslední start se jí vůbec nepovedl. Co by to bylo za dostih, kdyby chyběla Old Glory? Milovnice zdejší dráhy, která byla poprvé od roku 2012 po tuhém boji poražena až letos v dubnu, neulehčí za podpory svého dvorního žokeje M.Zatloukala soupeřkám cestu za triumfem. Bez šancí není Novelette (ž.J.Rája), která se v minulém roce dočkala dobrých umístění v nižších kategoriích a letos doběhla pátá ve dvojkovém mílovém testu. Holin One (M.Mach) se bude snažit zlepšit 6. místo z loňské edice dostihu.

Čtěte také:  Zuzana Zelinková: OH v Tokiu vynechám!

Atraktivní a kvalitní podívanou nabízí překážkový vrchol odpoledne, jehož iniciátorem je filmový producent Jaroslav Bouček, majitel populární Sixteen, dvojnásobné vítězky Velké pardubické. Druhý ročník dostihového Poháru Josefa Váni dlouhého 4.500m a spadajícího do nejvyšší kategorie přilákal devět účastníků. Na startu nebude chybět loňský vítěz Khalshani (ž.J.Bartoš) a po náhledu do startovní listiny je téměř jisté, že cestu za obhajobou nebude mít snadnou. Silnou dvojici Alanbrooke (J.Váňa ml.) a Tahini (ž.M.Novák) posílá trenér Josef Váňa. Oba valaši mohou využít výtečnou formu z italských dostihů přes proutěné překážky. Mezi nejvážnější zájemce o značnou část z dvousettisícové dotace patří Gejzir (ž.T.Boyer), předloni první a před měsícem těsně druhý v pardubické Stříbrné trofeji, či loňský majitel této trofeje Čáriray (ž.D.Andrés). Veterán Sherardo (M.Kubík) hájící barvy stáje www.fotokisza.com se v obdivuhodné kondici vrací na dráhu po roční zdravotní přestávce. Desetiletý hnědák by mohl podle vyjádření majitele usilovat o účast ve Velké pardubické a tak moravský tým v čele s trenérkou Lenkou Syslovou do lázeňské metropole nejede na výlet.

Program:

14.00   Cena Galerie umění Karlovy Vary (IV. kat., 1400 m)

14.30   Letní cena klisen – Pohár MFF Karlovy Vary (II. kat., 2000m)

15.00   Cena spol. Apios a PVA systems (steeplechase, IV. kat., 3200 m)

15.30   Pohár Josefa Váni (steeplechase, NL, 4.500m)

16.10   Cena primátora města K.Vary (III. kat., 2000m)

16.40   Cena hejtmana KK (IV. kat., 2.400m)

Čtěte také:  Nová skladba soutěží Jezdeckého festivalu. Neděle ve znamení parkurů

17.10   Cena spol. Karel Holoubek – Trade Group (II. kat., 1600m)

Autor: Marcela Klingorová

Jockey Park Karlovy Vary Karlovy Vary Letní cena klisen Pohár Josefa Váni
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Klisny v Mongolsku přistály v pořádku
Následující: V červenci na první jezdecká mistrovství i na mezinárodní akce

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Královnou dvouletých klisen se ve Varech stala Fraga

Závěrečný mítink jubilejní 120. dostihové sezóny na Hipodromu Holoubek je minulostí. Slunečné odpoledne odtajnilo jméno sedmé zimní královny, kterou po více než dvou desetiletích nejzápadnější české závodiště přivítalo. V dostihovém světě zimě nebude po doběhu 38. Ceny zimní královny DS Pegas vládnout sníh ani mráz, ale irská rodačka Fraga. Svěřenkyně ...