Home > Zpravodajství > domácí sport > Filip Doležal vítězem zduchovického ZJP ve skocích

Filip Doležal vítězem zduchovického ZJP ve skocích

Předposledním kolem pokračoval v sobotu 11. března ve Zduchovicích u Kamýku nad Vltavou Zimní Jezdecký pohár České jezdecké federace 2017 ve skocích. V hlavní soutěži vyhrál Filip Doležal v sedle koně Kancellara van de Lantakker…

Filip Doležal a Kancellara van de Lantakker. Foto: Josef Malinovský

Filip Doležal a Kancellara van de Lantakker tvořili jednu ze dvou dvojic, které si poradily bezchybně nejen ze základním kolem, ale také s finále pakuru stupně S*, tedy s překážkami do 125 centimetrů. Díky tomu, že ve finále navíc zajeli nejrychlejší čas, tak se mohli radovat z vítězství. Rozdíl od druhého místa, které vybojoval Petr Dohnal s JLB Wavo Christie, byl více jak 8 sekund!

Do finále této soutěže se probojovala elitní desítka ze základního kola. Na nejvyšší příčky pomýšlela jistě i mělnická, kterou by slušný bodový příděl mohl výrazně posunout v průběžném bodování žebříčku velké túry, kam se započítávaly výsledky právě z této soutěže. Přestože tato jezdkyně sedlala ve finále dva koně, na vítězství nedosáhla. V základním kole předvedla lepší jízdu s Artušem, s nímž si nepřipsala na pomyslné konto žádný trestný bod. Po dvou chybách ve finále však skončila šestá. Podstatně lépe dopadla s Escape. V tomto případě si nesla 4 trestné body ze základní části, ale k nim již žádný ve finále nepřidala a dokončila jako třetí v pořadí.

Denisa Vegrichtová. Foto: Josef Malinovský

Druhou bodovanou soutěží v rámci Zimního Jezdeckého poháru ČJF byla soutěž stupně obtížnosti L** (překážky do 120 centimetrů). Do malé túry si nejvíce bodů připsala vítězka soutěže Klára Voříšková, která jako jedna z devíti jezdců postoupila po bezchybném základním kole do následného rozeskakování. V něm posléze předvedla nejlepší jízdu. Pro druhou pozici si dojela Denisa Vegrichtová, tentokrát s koněm Phoebe. Za vítězkou zaostala zhruba půl vteřiny. Elitní trio pak uzavřela Klára Kocumová, jež se představila s koněm Bella Italia.

ČJF halové závody Parkur skoky Zduchovice Zimní jezdecký pohár
Předchozí: Skokany při zduchovickém ZJP vystřídají vozatajové
Následující: Čtyřspřeží ve Zduchovicích při ZJP ČJF pro Hroudu

Zdeněk Žíla po výhře ve Zduchovicích vede ČSP 2017

Šestnáctý ročník Českého skokového poháru zaznamenal po svém 6. kole ve Zduchovicích na Příbramsku změnu ve vedení průběžného pořadí. Díky vítězství ve Velké ceně Zduchovic 2017 se na pozici lídra probojoval v neděli 6. srpna Zdeněk Žíla… Ten dokázal základní část vrcholné soutěže celého čtyřdenního mítinku s překážkami vysokými do ...