Home > Zpravodajství > informujeme vás > Film Jappeloup k vidění v českém kině

Film Jappeloup k vidění v českém kině

Francouzský institut v Praze uvede v Kině 35 film Jappeloup, který byl natočen podle skutečných událostí. Film v původním francouzském znění bude promítán s titulky. Zajít na něj můžete ve dnech 15.října, 21. října a 24. října.A o čem film vypráví?

10671272_782252188464372_1439097844956531438_n

Počátkem 80. let Pierre Durand opouští slibnou kariéru advokáta, aby se mohl plně věnovat své vášni, parkurovému skákání. Podporován otcem, vsadí na mladého koně Jappeloupa, do kterého nikdo nevkládá velké naděje. Příliš malý, příliš svéhlavý, příliš nepředvídatelný. Mnoho chyb, ale také pozoruhodné skokanské nadání. Soutěž od soutěže dvojice postupuje a prosazuje se v jezdeckém světě. Ale olympijské hry v Los Angeles skončí nezdarem a Pierre si uvědomuje svoje slabosti. S pomocí manželky Nadii a podkoní Raphaëlle Pierre znovu získá důvěru Jappeloupa a vybuduje vztah, který je dovede až na olympiádu v Soulu 1988, kde získají zlatou olympijskou medaili.

Jappeloup de Luze (francouzský jezdecký kůň z plnokrevné matky, otec francouzský klusák) se narodil 12. března 1975 na farmě Henryho Delage a zemřel na zástavu srdce v roce 1991 a je pohřben na pozemcích Pierra Duranda. Z počátku Jappeloupa jezdila francouzská jezdkyně Françoise Terrier-Thuaultová.

Ke ztvárnění role slavného Jappeloupa bylo použito několik koní: andaluský kůň Baturo pro detailní záběry, klisna Océanie du Châtel při tréninkových scénách, hanoverský hřebec Wellcome Sympatico pro záběry ze závodů, oldenburský hřebec Incello na nejtěžší skoky, mladý hřebec Sea Biscuit, který se svojí barvou srsti nejvíce podobá hlavnímu hrdinovi, dále Centinero, Bodio, Power a Playboy.

Čtěte také:  Velká pardubická je dostihovým svátkem pro všechny

Guillaume Canet, který ztvárňuje roli jezdce Pierra Duranda se díky tomuto filmu vrátil po dlouhých 20. letech k ježdění. Pro potřeby filmu trénuje až 9 hodin denně se známým francouzským parkurovýn jezdcem Frédéricem Cottierem. Toto jméno je nám hlavně známé z letošních Světových jezdeckých her v Normandii kde působil jako stavitel parkurů. Sám byl jako člen bronzového družstva svědkem fenomenálního vítězství Jappeloupa v Soulu v roce 1988. Při nejtěžších skokových a technicky náročných záběrech ho zastupuje Rodrigo Pessoa.

Pierre Durand začátkem září letošního roku oficiálně ohlásil, že bude kandidovat na post předsedy FEI (Fédération Equestre Internationale).

Více na ifp.cz/Jappeloup

Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: XVI. den metropolitní sezóny: Dostihový den Znovínu Znojmo
Následující: Chovatelské akce v Hřebčíně Napajedla

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Velká pardubická opět přilákala miliony diváků

Slunečné počasí opět lákalo na dostihy. Během Víkendového festivalu se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou branami Pardubického závodiště prošlo přes 30 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. U televizních obrazovek jen samotnou Velkou pardubickou sledovaly více než dva miliony diváků. Už v září hlásily dva prodejní online systémy vyprodané tribuny a ...