Home > Zpravodajství > domácí sport > Filmaři představí dostihový svět Jaroslava Myšky

Filmaři představí dostihový svět Jaroslava Myšky

Součástí doprovodného programu nadcházejícího dostihového mítinku bude i něco pro milovníky dokumentárních filmů. Školící centrum SSCHK ve spolupráci s Dostihovým spolkem a.s. uvede krátký dokument „JESO – Dostihový svět Jaroslava Myšky“. Promítnut bude na všech obrazovkách umístěných na dostihovém závodišti.

Jaroslav Myška. Foto: Sandra Schulzová

Jaroslav Myška. Foto: Sandra Schulzová

Na počátku všeho byla příprava debutanta, kterého nikdo nechtěl do dostihu sedlat. Školící centrum SSCHK oslovilo Jaroslava Myšku a ten s přípravou souhlasil. „Vřelý a ochotný přístup Jardy se posléze ukázal jako velmi profesionální a to především jak v brilantních jezdeckých schopnostech, tak i v přístupu dostát všemu co si s Jardou člověk domluví. Tento v českých podmínkách ojedinělý přístup nás společně inspiroval k natočení krátkého dokumentu popisující jeho profesní život při trénování koní v centrále ve Valech u Přelouče,“ popisuje začátky natáčení Daniel Toušek ze Školícího centra. Žokej Jaroslav Myška na nabídku kývl a dnes natáčení hodnotí jako velmi zábavné. „Daniel si počínal velice profesionálně jako režisér, kameraman, střihač, zvukař a já nevím co všechno, co je potřeba k vytvoření takového filmu. Chrlil ze sebe nápady co a jak udělat, z jakého úhlu a jak by to bylo nejlepší. Šlo o to, přiblížit široké veřejnosti v jakých podmínkách a jakým způsobem pracujeme s dostihovými koňmi a díky tomuto filmu se to myslím povedlo. A když už nic, tak je to minimálně hezká a zajímavá vzpomínka,“ říká Jaroslav Myška.

Čtěte také:  Sázky Betino od 12.července

Filmaři využili i prostředí dostihového závodiště v Pardubicích a cvalovou dráhu, která se hodila pro natáčení cválajících koní. A Toušek přiznává, že natáčení připravilo nejednu akční momentku. „Bylo nutné zajistit dobrého řidiče, který by byl schopen udržet stejné a plynulé tempo s cválajícím koněm po delší dobu a zbytečně dlouho se tomu neučit. Jarda Myška je plný humoru a proto tuto důležitou funkci rovnou “ve dveřích” přiřadil nic netušícímu majiteli stáje JESO  Ladislavu Jezdínskému,“ prozrazuje Daniel Toušek a hned dodává další historiku z natáčení: „Pan Jezdinský, jako nově zaškolený řidič pro „filmovou školu“, nestihl při prvním pokusu uvést svůj pickup s kameramanem na korbě do požadované rychlosti a koně ve sprintu kolem nás v podstatě jen proběhli až se zaprášilo. Láďa šlape na plyn, kameraman se drží, seč může, v tichosti nadává a kamera stále běží… V momentě pro co nejrychlejší dotáhnutí se zpět ke koním tachometr auta ukazuje hodnotu až 80km. Dohánějící touto rychlostí rozběhnuté koně na travnatém výběhu je snaha o co nejstabilnější záběry opravdovým zážitkem. Po dokončení lotu se pak Jarda s nadšením zeptá “Tak co, dobrý?“ a tak s hlavou totálně vyhučenou odpovídám s malou dušičkou “Jasná věc Jardo, dobrý”. Ale jistý si tím nejsem. Ve střižně pak tento záběr koní v plné rychlosti působí naopak brilantně.“

Zda tomu tak je, to se mohou návštěvníci dostihového mítinku přesvědčit na vlastní oči. Dokumentární film bude promítán o přestávce mezi třetím a čtvrtým dostihem, tedy přibližně ve 14:20 hodin. Sledovat jej mohou nejen na velkoplošné obrazovce v cílové rovině, ale také ve vestibulu tribuny D, případně v ložích na tribunách.

dostihy Jaroslav Myška Pardubice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: Jirgala bude opět obhajovat vítězství ve Zlaté podkově
Následující: Noční jezdci v centru Českých Budějovic

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Dostihový spolek bude mít nového ředitele

Rada města Pardubic na svém jednání v pondělí 24. června schválila na základě doporučení hodnotící komise Jaroslava Müllera jako vítěze výběrového řízení na pozici člena představenstva pověřeného řízením společnosti Dostihový spolek a.s. „V rámci výběrového řízení obdrželo město Pardubice nabídku od osmi uchazečů. V pátek 21. června proběhlo jednání hodnotící komise, na ...