Home > Zpravodajství > domácí sport > Finále festivalu v Lysé s napínavým spřežením

Finále festivalu v Lysé s napínavým spřežením

Za skvělé atmosféry se v Lysé nad Labem při Jezdeckém festivalu uskutečnily nedělní závody spřežení. Celou pětidenní akci zahrnující více jak 30 soutěží v 5 jezdeckých disciplínách zakončil historicky první turnaj Pony-games v České republice…

Další ročník Zimního Jezdeckého poháru uzavřelo právě finálové kolo v Lysé nad Labem, kde se jezdci představili v rámci pátého a zároveň posledního kola. To bylo zvýhodněno dvojnásobným bodovým přídělem a daly se tak čekat napínavé boje o první příčky.

Absolutním sportovním vrcholem byla kategorie čtyřspřeží. Kvalitní jízdu předvedl Jiří Nesvačil senior již při prvním kole nejnáročnější kategorie čtyřspřeží. Díky nerychlejšímu a hlavně bezchybnému projetí druhého kola si docválal s třívteřinovým náskokem pro první pozici. Prokázal své zkušenosti a bez problémů si poradil s celou připravenou trasou. Vedl své koně Arnie, Carmen 17, Zeta 1 a Dietward 2.

Jiří Nesvačil st. Foto: Kateřina Návojová

Jiří Nesvačil st. Foto: Kateřina Návojová

Jednalo se zároveň o finálové kolo Zimního Jezdeckého poháru, kde si Jiří Nesvačil senior nakonec ještě dojel pro třetí místo. Na prvních dvou příčkách měli dva vozatajové po posledním kole shodný počet bodů, a tak o vítězi rozhodl lepší výsledek finále. Díky tomu se radoval nejvíce Josef Hrouda, který ve finálovém kole dokončil na třetí pozici. Druhý v konečném pořadí žebříčku skončil Petr Vlašic. Ten nastupoval do posledního kola z pozice lídra, ale jelikož dojel až jako pátý v pořadí, nakonec si jí neudržel a skončil celkově druhý.

Josef Hrouda. Foto: Kateřina Návojová

Josef Hrouda. Foto: Kateřina Návojová

Minimální rozdíly v žebříčku měla i soutěž dvojspřeží, v níž se ovšem vítěz finálového kola nakonec stal i celkovým vítězem. Marek Jirgala nastupoval do druhého kola s koňmi Jogurt a Rawa jako poslední, protože v prvním kole podal nejlepší výkon a jezdci jako obvykle nastoupili k druhé jízdě od nejhoršího výsledku po nejlepší.  V závěrečné části soutěže předvedl nejrychlejší jízdu a díky tomu s náskokem deseti vteřin získal první příčku. Plný počet bodů mu zároveň zajistil první pozici v celkovém pořadí. Před finále měl totiž totožný bodový zisk jako Petr Vlašic.

Marek Jirgala. Foto: Kateřina Návojová

Marek Jirgala. Foto: Kateřina Návojová

V rámci jednospřeží si pro celkové vítězství dojel Pavel Drbohlav (51), a to přesto, že se v Lysé umístil na třetí pozici. Obhájil tak vítězství z předešlého roku a potvrdil svoji dobrou formu v rámci zimní série halových závodů. V dílčí soutěži nenašel přemožitele Milan Domes s koněm Pluto XIV-1SK/Pajkos, a to s rozdílem více jak pěti vteřin. Druhé místo získala v celkovém pořadí Markéta Sedlinská se 49 body. Elitní trio uzavřel vítěz finálového kola Milan Domes, který měl celkem 48 bodů.

Čtěte také:  Modrožluté barvy stáje Dr. Charvát ovládly sobotní Pardubice

Soutěž spřežení se těšila velké divácké podpoře a hala v Lysé nad Labem byla zcela zaplněná. Ukázalo se tak jako dobrý tah, přenechat právě disciplínu spřežení na víkendový nedělní den. Nejednalo se však o úplný závěr Jezdeckého festivalu, neboť se posléze uskutečnil ještě historicky první závod v Pony-games. Jednalo se o úvodní kolo nově vzniklého seriálu, kde jezdci na pony bojovali ve dvou kategoriích.

Hodinový sestřih z celého Jezdeckého festivalu odvysílá Česká televize na programu ČT Sport ve středu 23. března od 12.50 hodin, dále v sobotu 26. března od 8.35 hodin a ještě jednou pak ve středu 30. března od 8.30 hodin. Nezkrácené záznamy všech soutěží budou již brzy dostupné prostřednictvím internetového vysílání ČT. Další podrobnosti o Jezdeckém festivalu najdete na adrese www.jezdeckyfestival.cz.

halové závody Jezdecký festival jiří nesvačil Lysá nad Labem spřežení
Předchozí: Na pastvinách v Milovicích se včera narodilo druhé letošní hříbě divokých koní
Následující: Babyboom v rezervaci pokračuje, dnešní hříbě je třetí během posledních deseti dní

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Jiří Nesvačil jun. čerstvým držitelem zlatého odznaku FEI

Čestný odznak FEI (Mezinárodní jezdecké federace) se uděluje sportovcům, kteří během své sportovní kariéry úspěšně absolvují mistrovství světa, nebo kontinentální mistrovství. Pro získání zlatého odznaku je třeba šest úspěšně dokončených účastí. Reprezentant Jiří Nesvačil jun. získal v letošním roce čestné ocenění Mezinárodní jezdecké federace v disciplíně spřežení, která je náročná ...