Home > Zpravodajství > domácí sport > Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Od úterý 23. září se ve středočeských Hořovicích na Berounsku soutěží v rámci finálových závodů Českého skokového poháru. Ten se po deseti kolech dostal až do svého závěru. V sobotu proběhne poslední Velká cena, v neděli velké finále.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

O účast v něm bude do poslední chvíle bojovat hned několik jezdců, přestože se do něj podívá pouze elitní čtveřice. Její aktuální složení je: Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Zdeněk Hruška, Josef Pařenica. Reálné šance na postup si však ještě drží Marek Klus či dlouhou dobu vedoucí Denisa Bittnerová.

K tomuto velkému finále však zbývá ještě několik závodních dnů. V úterý se uskuteční pět soutěží, dva parkury pro pony, dvě kvalifikace Equiservis Amateur Tour (Z, 110/115 cm) a k tomu soutěž L* (115 cm). Druhý závodní den se koná také první kvalifikace pro juniory v rámci Czech Junior Cupu, středa bude zakončena otevřenou soutěží S** (130 cm). Chybět nebude ani úvodní soutěž ZL, jako třetí kvalifikace Equiservis Amateur Tour na sobotní dílčí hořovické finále. Již v pátek se však rozdělí poslední body před finále pro juniory v Czech Junior Cupu. V pátek se uskuteční také generálka na sobotní Velkou cenu, týmová soutěž či parkur stupně ST* (135 cm) určen výhradně jezdcům do 25 let. V sobotu bude vedle druhého kola týmové soutěže hlavním bodem programu právě Velká cena Hořovic, kde se bude urputně bojovat o poslední příděl bodů.

Čtěte také:  Zimní jezdecký pohár ČJF přichází s novinkami. Pojede se již posedmé

Poté již budou známy startovní listiny na všechny tři nedělní finále. Závěrečný den se jako první představí 20 nejlepších amatérských jezdců z kvalifikačních kol, kteří pojedou finále na obtížnosti L* (115 cm). Pro juniory je připraveno finále L**/S** (120/130 cm), pro každou věkovou kategorii se do něj probojuje nejlepší desítka. Šestidenní skokový mítink společně s celým ročníkem Českého skokového poháru vyvrcholí velkolepým „Grand finále“ neboli „Final4“ pro elitní čtveřici se střídáním koní – dle vzoru mistrovství světa. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Hořovicích se uskuteční soutěž Kolowrat Teamu
Následující: Zvládne vítěz Zlaté podkovy i Rodeo?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

ČSP nově zamíří do Chuchle Areny Praha. Finále proběhne v Hořovicích

Asociace Český skokový pohár schválila termínovou listinu 19. ročníku domácí parkurové extraligy v sezoně 2020. První kolo budou hostit Martinice, finále se po dvou letech vrátí do Hořovic. Novým pořadatelem se stane Chuchle Arena Praha. Seriál Český skokový pohár, který je právem označován za domácí parkurovou extraligu, proběhne v roce ...