Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Od úterý 23. září se ve středočeských Hořovicích na Berounsku soutěží v rámci finálových závodů Českého skokového poháru. Ten se po deseti kolech dostal až do svého závěru. V sobotu proběhne poslední Velká cena, v neděli velké finále.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

O účast v něm bude do poslední chvíle bojovat hned několik jezdců, přestože se do něj podívá pouze elitní čtveřice. Její aktuální složení je: Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Zdeněk Hruška, Josef Pařenica. Reálné šance na postup si však ještě drží Marek Klus či dlouhou dobu vedoucí Denisa Bittnerová.

K tomuto velkému finále však zbývá ještě několik závodních dnů. V úterý se uskuteční pět soutěží, dva parkury pro pony, dvě kvalifikace Equiservis Amateur Tour (Z, 110/115 cm) a k tomu soutěž L* (115 cm). Druhý závodní den se koná také první kvalifikace pro juniory v rámci Czech Junior Cupu, středa bude zakončena otevřenou soutěží S** (130 cm). Chybět nebude ani úvodní soutěž ZL, jako třetí kvalifikace Equiservis Amateur Tour na sobotní dílčí hořovické finále. Již v pátek se však rozdělí poslední body před finále pro juniory v Czech Junior Cupu. V pátek se uskuteční také generálka na sobotní Velkou cenu, týmová soutěž či parkur stupně ST* (135 cm) určen výhradně jezdcům do 25 let. V sobotu bude vedle druhého kola týmové soutěže hlavním bodem programu právě Velká cena Hořovic, kde se bude urputně bojovat o poslední příděl bodů.

Čtěte také:  Pardubická sezona má jasné obrysy

Poté již budou známy startovní listiny na všechny tři nedělní finále. Závěrečný den se jako první představí 20 nejlepších amatérských jezdců z kvalifikačních kol, kteří pojedou finále na obtížnosti L* (115 cm). Pro juniory je připraveno finále L**/S** (120/130 cm), pro každou věkovou kategorii se do něj probojuje nejlepší desítka. Šestidenní skokový mítink společně s celým ročníkem Českého skokového poháru vyvrcholí velkolepým „Grand finále“ neboli „Final4“ pro elitní čtveřici se střídáním koní – dle vzoru mistrovství světa. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Hořovicích se uskuteční soutěž Kolowrat Teamu
Následující: Zvládne vítěz Zlaté podkovy i Rodeo?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Pospíšil vítězem Českého skokového poháru 2018

Vítězem finále Českého skokového poháru 2018 ve Zduchovicích se stal Ondřej Pospíšil, a to i přes to, že celkem nasbíral se čtveřicí koní 20 trestných bodů. Chyb v tomto finále, do něhož nastoupili hned tři jezdci poprvé ve své kariéře, diváci viděli nezvykle hodně. Přestože Jan Štětina finále domácí parkurové ...