Chci zde mít svou reklamu
Home > Zpravodajství > domácí sport > Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Finálové klání ČSP 2014 v Hořovicích zahájeno!

Od úterý 23. září se ve středočeských Hořovicích na Berounsku soutěží v rámci finálových závodů Českého skokového poháru. Ten se po deseti kolech dostal až do svého závěru. V sobotu proběhne poslední Velká cena, v neděli velké finále.

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

Ilustrační fotografie: Kateřina Návojová

O účast v něm bude do poslední chvíle bojovat hned několik jezdců, přestože se do něj podívá pouze elitní čtveřice. Její aktuální složení je: Aleš Opatrný, Jiří Skřivan, Zdeněk Hruška, Josef Pařenica. Reálné šance na postup si však ještě drží Marek Klus či dlouhou dobu vedoucí Denisa Bittnerová.

K tomuto velkému finále však zbývá ještě několik závodních dnů. V úterý se uskuteční pět soutěží, dva parkury pro pony, dvě kvalifikace Equiservis Amateur Tour (Z, 110/115 cm) a k tomu soutěž L* (115 cm). Druhý závodní den se koná také první kvalifikace pro juniory v rámci Czech Junior Cupu, středa bude zakončena otevřenou soutěží S** (130 cm). Chybět nebude ani úvodní soutěž ZL, jako třetí kvalifikace Equiservis Amateur Tour na sobotní dílčí hořovické finále. Již v pátek se však rozdělí poslední body před finále pro juniory v Czech Junior Cupu. V pátek se uskuteční také generálka na sobotní Velkou cenu, týmová soutěž či parkur stupně ST* (135 cm) určen výhradně jezdcům do 25 let. V sobotu bude vedle druhého kola týmové soutěže hlavním bodem programu právě Velká cena Hořovic, kde se bude urputně bojovat o poslední příděl bodů.

Čtěte také:  Úspěšná parajezdkyně Vištalová si plní sen, pojede na Světové jezdecké hry

Poté již budou známy startovní listiny na všechny tři nedělní finále. Závěrečný den se jako první představí 20 nejlepších amatérských jezdců z kvalifikačních kol, kteří pojedou finále na obtížnosti L* (115 cm). Pro juniory je připraveno finále L**/S** (120/130 cm), pro každou věkovou kategorii se do něj probojuje nejlepší desítka. Šestidenní skokový mítink společně s celým ročníkem Českého skokového poháru vyvrcholí velkolepým „Grand finále“ neboli „Final4“ pro elitní čtveřici se střídáním koní – dle vzoru mistrovství světa. Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskovypohar.cz.

Český skokový pohár Czech Junior Cup Equiservis Amateur Tour Finále Hořovice
Chci zde mít svou reklamu
Předchozí: V Hořovicích se uskuteční soutěž Kolowrat Teamu
Následující: Zvládne vítěz Zlaté podkovy i Rodeo?

Zanechte komentář

x

Mohlo by vás zajímat

Český skokový pohár 2018 pokračuje v Olomouci

V olomouckém Equine Sport Centru se ve dnech 12. až 15. července koná sedmé kolo Českého skokového poháru 2018. Návštěvníci areálu se mohou tradičně těšit na zajímavou sportovní podívanou. Celkem proběhne během čtyř dnů 17 soutěží. Sportovním vrcholem se stane nedělní Velká cena pod hlavičkou společnosti Creditas. Do té jsou ...